Metallica: One (1989) (hudební videoklip)

One patří k jedné z nejlepších a nejslavnějších skladeb kapely. Na tenhle sedmiminutový kousek se na koncertech vážně těším. Začne kanonádou výbuchů, při které málem ohluchnete, pak následuje pomalý, komorní začátek a končí to neuvěřitelně tvrdou metalovou řežbou. Ale zpět k videoklipu. To hlavní už zde bylo napsáno, budu jen pokračovat. Tento černobílý a vůbec první klip Metallici působil v devadesátých letech v záplavě pestrých videoklipů na MTV jako zjevení. Objevují se v něm ukázky z filmu z první světové války Johnny Got His Gun, ke kterému kapela zakoupila autorská práva. Byl natočen ve dvou verzích, první jak jí známe a druhá bez filmových ukázek. Videoklip byl nominován na cenu Grammy a díky němu získala skupina miliony nových fanoušků, včetně mne...

Metallica: Memory Remains, The (1997) (hudební videoklip)

The Memory Remains je první singl k albu Reload. Antigravitační klip na velké houpačce, Hetfield, který odhodil zbytek hřívy i knír alá Lemmy, úplně nová image celé kapely. Doprovodné vokály nazpívala anglická zpěvačka a herečka Marianne Faithfull, která si v klipu i zahrála (dáma s flašinetem). Inspiraci pro tuto skladbu našla Metallica ve filmu Sunset Boulevard. Premiéru na MTV měl videoklip v listopadu 1997. Pro mě osobně další výborná písnička a skvělý klip Metallici.

Aféra (2014) (seriál)

Hlavní postavy mě většinu času svým chováním spíš iritují. Rozhodně nejsem fanynkou Noaha, naopak nechápu, jaké charisma se mu tam přisuzuje. Nicméně je seriál velmi zajímavě a hlavně napínavě natočený a první dvě série hodnotím velmi kladně.

Pohádky pro Emu (2016)

Moc milý film a fajn herci, takových filmů je poslední dobou jako šafránu.

Orel Eddie (2016)

Neuvěřitelný příběh o jednom obrovském odhodlání a velkém kusu štěstí, že to Eddie přežil bez zlámaných křídel. A ten konec mě dojal, přiznávám. :-)

Mordparta - Převýchova (2016) (epizoda)

Příjemné překvapení, odbočení od uniformity ostatních dílů nejen tohoto seriálu a ač téma ohrané a místy nelogické, oceňuji atmosféru a celkový dojem, který mírně zavoněl severem.

Správní chlapi (2016)

Pro mě osobně jsou Gosling a Crowe jedni z nejvíc charismatických herců vůbec. Byla jsem moc zvědavá na toto spojení, obzvlášť v komedii. Russell jako vždy výbornej, postava mu byla ušitá přímo na míru, ale to co předváděl Gosling, na to jsem snad ani nebyla připravená. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu na tu jeho šarádu.

Pride (2014)

Tohle na Britech miluju - mají zajímavou historii, mají skvělé herce a umí točit milé filmy. Trochu mi to připomnělo mojí oblíbenou komedii Do naha. Už teď se těším, až se na film podívám znovu a pokud budu stejně nadšená, tak zvýším na plný počet.