30 minut nebo méně (2011)

Čekal jsem mnohem víc. Nápad děje je vcelku obstojný, ovšem jeho provedení za moc nestojí. Najde se tu opravdu málo vtipných scének, snad tak dvě, maximálně 3. Za to legračních replik v dialozích je tu na takto slabý film mnoho. Danny R. McBride a Nick Swardson mi jako mafiáni udělali asi největší radost. Zbytek obsazení za moc nestál. Je to velmi jednoduchá "popcornovka" bez šťávy.

50/50 (2011)

Velmi realistický a lidský snímek o nemocném muži.Adam je víceméně nudný člověk,který si neumí užívat života.Ale to pouze do doby než zjistí že má zhoubný nádor.Pak se svým kamarádem,proutníkem Sethem Rogenem začne opravdu žít. Mezitím zjistí že jeho přítelkyně ho podvádí a opustí ji. U scének na chemoterapiích s dalšími dvěma pacienty jsem se hodně nasmál.Je to opravdu film na úrovni,smutek střídá radost.A sem rád že to dopadlo,tak jak to dopadlo.

Alenka v říši divů (2010)

Všemi dobře známý námět, ovšem tohle zpracování je jiné. Je vidět, že ze studia Walta Disneye vycházejí zajímavé snímky. Je to spíše vizuální podívaná, která se jen tak nevidí (až na počiny jako Avatar,atd). Nádherné zpracování všech postav. Celkově je to z umělecké stránky, bez ohledu na děj, bez chyby. Ovšem u filmu jde hlavně o děj, zpracování a další okolnosti jsou už jen "pouhými doplňky". Proto jsem po shlédnutí byl spíše zklamán, asi také proto, že jsem hodně očekával. Je to klasická Burtonovka, u kterých jsem poslední dobou trochu nespokojen. Bavili mě spíše jeho starší počiny, než tyhle novodobé, přepohádkované a přefantazírované snímky. Krásné prostředí, skvělý Johnny Deep a srdcová královna v podání excelentní Heleny Bonham Carter. Zbytek je nijaký, tim pádem je mé hodnocení jednoduché : 50%

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Seriálové prcičky. Stejně ujetá bláznovina. Sex, chlast, drogy, us fotbal a v neposlední řadě spousta krásných žen. Postavy jsou velmi podařené. Překvapilo mě, že zde hraje Ed Marino. Pro ty kteří vědí o koho jde, tak jsem určitě nebyl zaskočen jen já. 20 minut na díl je tak zhruba akorát. Některé díly jsou perfektní, některé méně a některé bohužel tak nějak nemají konec, což je velká škoda. V podstatě ani skoro žádné dílové návaznosti se tu nedočkáme. A i to je škoda. První série je velmi vydařená (90%), druhá je o něco slabší (80%) ovšem třetí už je hodně bídná (60%). Nicméně je to jeden z těch povedenějších komediálních seriálů, na který se s radostí za pár měsíců podívám znovu.

Casino Jack (2010)

Bohužel, tohle je dost špatný film. Což mě osobně mrzí, jelikož Kevina Spaceyho mám vážně rád. Taky on je ten jediný kdo drží filmu určitou kvalitu. Myslel jsem si že to bude něco jako HoC. To ale není. Idea je ZHRUBA stejná, leč zrealizování je bídné. Zajímavé je snad jen to, že je to na motivy reálné předlohy. A druhá věc která mě zaujala, je že prvotní scénka z filmu je v této mé oblíbené písničce mého neoblíbeného interpreta. Takže za tyto drobnosti a Kevina jsou 2**.

Černá labuť (2010)

"BYLO TO DOKONALÉ" závěrečná slova Niny a dle mého názoru shrnutí celého filmu. Pro mě osobně naprosto strhující snímek, který se u mne usadil na výslunní na dlouho dobu. Neuvěřitelně temná pohlcují atmosféra mi nedovolila se chvílemi ani hnout. Dokonalé mysteriózní prvky dodali Black Swan tu originální grandióznost. Natalie Portman se naprosto ponořila do své role a zahrála to na výbornou. Role jí byla přímo šitá na míru, jelikož lehkost, křehkost a velká osobnost z ní přímo čiší . Jeden z nejsilnějších zážitků, který jsem za poslední léta viděl. Velmi emotivně založený snímek. Jsem naprosto u vytržení. Není potřeba dalších slov, protože toto ani nejde pouhými slovy ohodnotit. Bez rozmýšlení jasných 5 HVĚZD !!!

Expendables: Postradatelní (2010)

"Zajímávý akčák se všema tvrďákama".Spousta dobrých hlášek a shazování jeden druhého..Příběh je celkem dobrý a scény jsou obstojně vytvořený,ale graficky zvládnuté exploze a krvavé přestřelky mě opravdu velmi zklamaly a nudily.Doufám že dvojka bude alespoň o hvězdičku lepší.

Fighter (2010)

Po shlédnutí Wariora jsem byl zvědav na film podobného ražení. Ikdyž jsem předem věděl, že Fighter mi neudělá takovou díru do srdce jako Warior, byl jsem natěšen. Nápis "Based on a true story" na začátku filmu mě nažhavil ještě více, jelikož filmy podle reálné životní předlohy často vyhledávám. Není to ani tak sportovní drama, ale spíše sociální drama. Celá rodina "koučuje" nadějného mladšího syna, Marka Wahlberga. Jeho starší bratr, Christian Bale jako vyhublá feťácká troska a zároveň bývalí vynikající boxer, od mala svého bratra vede a trénuje. Pak vše pokazí tím, že se nechá zavřít. Miky je nucen sehnat si nový management a začít skoro od začátku. Vypracuje se na špičkového boxera. Když se Dicky vrátí z vězení dají to opět s bratrem dohromady, trénují a nakonec potvrdí to, že Micky je opravdu tak vynikají tím, že získá titul šampiona. Snímek je to opravdu povedený. Bohužel/bohudík jsem přesvědčen o tom že Christian Bale zastínil Marka Wahlberga, protože Bale je v tomto filmu opravdu v bravurní herecké formě, hraje svou roli dokonale, bez sebemenšího zaváhání.

Insidious (2010)

Absolutní zklamání. Tento snímek mě bavil asi tak prvních 20 minut, zbylých 80 jsem stále čekal co přijde. Žádné lekavé scény, jen parta uřvaných pitomců, kteří neumějí hrát. První koho bych okamžitě zlikvidoval je Lin Shaye, ta bába je tak neuvěřitelně nenadaná, až to bije do očí. Přehrávala snad každou scénu. Tohle mě vážně nechytlo, dalo se z toho vytěžit mnohem mnohem více. A závěr ? Ultimátní hloupost. Pro mě skoro ztráta času !

Iron Man 2 (2010)

Rozhodně lepší než jednička.Víc akce,víc problémů,víc překvapení a nové hvězdy.Mickey Rourke jako ruský dron mi udělal velkou radost,role na něj vyloženě padla.No a o Scarlett snad nemusím ani nic psát,protože je to vážně kvalitní kus ženský.A příběh ?! paráda,žádné schovávání za maskou,ale naopak ukázat světu kdo je superhrdinu umí jen Robert Downey Jr. v opět dokonalé formě.Jsem zvědav co nás přinese 3 díl.