Earth (2007) (TV film)

Naprosto famózní. Takhle dlouho jsem žádný "film" nehltal. Dokument, který mě vážně chytil a nedokázal jsem se od něj ani na minutu odtrhnout. Neuvěřitelné záběry, provázené poutavou hudbou a příjemným hlasem Patricka Stewarta. Vážně exkluzivní podívaná, kterou si s velkou radostí shlédnu znovu. Dokument je opravdu dobře rozdělen na roční období a ukazuje světový koloběh. Přehlídka nádherných míst a exotických zvířat, které normální smrtelník většinou vůbec nezná. V HD kvalitě je to euforie a proto nemá cenu dále hodnotit pouhými slovy, ale je na čase si to pustit ! ! ! 100%

Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007) (pořad)

"Jiskra Šílenství" - Jeff Dunham. To je opravdu šílenství, protože Jeff Dunham je neuvěřitelný bavič. Prvních 15 minut baví publikum bez svých "pomocníků" a i tak je o zábavu pekelně dobře postaráno. Ale jakmile nastoupí na scénu Walter, Achmed the Dead Terroris, Melvin the Superhero a na závěr Peanut & Jose Jalapeňo on a stick, je obecenstvo bombardováno šílenými gagy. Walter, jako nepříjemný stařec, je výborná postavička, která si drží své osobité hodnoty. Dále mě velmi baví "Achmed" terorista, který sype jednu hlášku za druhou a nenávidí celý svět, je famózní. Ovšem pro mě je asi nejúžasnější postavičkou Peanut, neposedný fialový mužík, toho si pokaždé velmi užívám a myslím, že publikum i Jeff ho mají nejradši. 80 minut smíchy nejde ohodnotit jinak než 5*****

Pozemšťan (2007)

fajnová povídavá oddechovka,která zaujme...celkem mi ale vadí přemrštěnost...John mluví jako by byl vším a všude byl, všechno znal a kde nebyl od toho měl klíče....ale na to že se film odehrává v jedné místnosti,bez nějaké akce,je to strhující snímek...ale osobně je pro mě K-Pax (Svět podle Prota) o dost lepší film...

Spider-Man 3 (2007)

Mě to bavilo. Super příběh, který mě i přes celkem dlouhou stopáž nenudil. Takhle, nepřistihl jsem se při tom, že bych byl dlouho myšlenkami jinde u filmu. Sam Raimi má už Spíďu dobře naučeného a myslím, že trojkou to potvrdil. Dle mého názoru by se hodnocení na čsfd mohlo zvednout alespoň o 10% protože si to určitě zaslouží. Snímek plný energie, zloby, agrese, přátelství, pochopení, zrady, odpuštění, vášně a boje. Skvělá atmosféra po celou dobu snímku. Pro mě by bylo lepší, kdy by se té temné stránky/atmosféry objevilo víc, ale i tak to bylo super. Čtyři superpostavy dodali taky mnoho, protože se to neotočili jen okolo spidermana a jeho jednoho soka, ale i další padouši dostali dost prostoru. Pro mě kvalitní snímek s plnohodnotnými 4****.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jsem velký seriálový fanoušek a proto jsem byl na tento počin velmi zvědav. Laťku vysoko nastavilo hodnocení zde na čsfd, umístění v žebříčku a komentáře. Ovšem to je dle mého názoru Teorie velké nadsázky. Bohužel mám asi jinak postavenou hladinu humoru, ale na mě tohle nijak skvěle nepůsobí. Neříkám, že to není vtipné, rozhodně palec nahoru, ale taková bomba to tedy není. Postavy jsou nijaké, žádná pořádná zápletka a vtipy předvídatelné. Tohle si pustím jen, když už jsem opravdu znuděný a nevím na co se dívat. V dnešní době je seriálová konkurence obrovská (Himym, Přátelé, MisFits, etc.) a tohle mým sítem rozhodně nepropadlo mezi ten TOP seriálů, který mě baví. Škoda, třeba to přijde s přibývajícími díly. 50 %....a ano s přibývající díly se to lepší...postavám už přicházím na chuť...vtipy jsou lepší,ale zápletky furt nijaké...zvedám na 75% → 4****....jsem líný přepisovat celý komentář, takže ho nechám tak jak je, alespoň bude jasné, že postupem času je to lepší a lepší...zvedám hodnocení na 5***** protože je to vážně paráda, i když prvních pár dílů mi moc neřeklo, tak teď už je to paráda.

Útěk do divočiny (2007)

Nádhera. Takhle úžasné cestovatelské dobrodružství jsem ještě neviděl. Opravdu to na mě šíleně zapůsobilo. Tohle je zfilmovaný splněný sen každého, kdo si občas říká "nebylo by lepší odsud zmizet?!". Chriss "Alexander Supertramp" měl odvahu jako nikdo z nás. Byl to člověk, který každému s kým se poznal, zalezl hluboko pod kůži, často i do srdce. Krásná výpravná podívaná na kterou dlouho nezapomenu. Hlavní postava, se každou scénou stávala mou oblíbenější a začínal jsem jí velmi rozumět. A když při závěrečných titulcích zjistíte, že je to podle reálně předlohy, zůstanete jen s údivem zírat. Emočně je to samozřejmě strhující. Emile Hirsch to zahrál na výbornou a Sean Penn to dokonale zrežíroval, takže netřeba komentovat dále → 5*.

Zkažená mládež (2007)

Velmi kvalitní drama ze školního prostředí. Celý film má skvělou atmosféru. Místy dost tvrdé a extrémní scény, které nenechají diváka klidným. Rozhodně tomu i přidá to, že je to podle reálného příběhu. Ukázka toho jak šikana dokáže zvrátit lidskou mysl a dohnat šikanovanou osobu k šíleným rozhodnutím. Dost depresivní film, který si budu dlouho pamatovat a bude mi vrtat hlavou. Skvělé herecké výkony a scénář udělají mnoho. U tohohle snímku to platí dvojnásob. Rozhodně tenhle film stojí za shlédnutí. P.S. : závěr je famózní !

Zodiac (2007)

No očekával jsem asi více. Je tu spousta zdlouhavých pasáží, nekonečné řešení a táhlá dějová linie. Dal se to rozhodně nakroutit kratší. Ale věřím, že Fincher byl nucen tomu dát tolik prostoru. Skvělé dobové zařazení, včetně kostýmů a hudby. Herecké výkony opět precizně ukočírované. Až na to, že jsem byl místy lehce znuděn, je to jinak poutavý film. Bohužel ale od Finchera jeden z těch slabších.

Apollo 11: Utajený příběh (2006) (TV film)

Skvělý dokument, který nám zobrazuje kompletní průběh prvního letu na měsíc. Evidentně to vážně nebyla vůbec žádná sranda. Důvodem mého zhlédnutí byly časté konspirační teorie, které vyvraceli přistání na měsíci. Při závěrečných titulcích jsem se samozřejmě přiklonil na stranu těch, co věří, že tam ti muži opravdu byli. Načež ve mě stále hryže nějaká ta nedůvěra. Přesto, vynikající podívaná, kterou jsem si užil a mohu vřele doporučit všem co by se rádi a tomto činu rádi cokoliv dozvěděli, jelikož je to plné (pro mě) absolutně nových poznatků. 80%

Burák a Bludička (2006)

Pixar a je jeho klasická Auta v krátké podobě. Short-movie s burákem, největším strašpytlem v okolí. Pořád ta samá legrace, pořád ty samé "postavy" a pořád to stejné dobrodružství s tímto animákem. Skvělá grafika je snad v dnešní době už jasná. K dokonalosti chybělo trochu více, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Na těch pár minut to aspoň trochu zabaví.