Bestián: Kupředu, zpátky jen krok! (1999)

Parádní bonus k seriálu Černá zmije, ve kterém si hlavní postavy pěkně pohrají se strojem času, aneb jak málo stačí, abyste změnili historii k nepoznání...

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Ačkoliv divadlo nijak zvlášť nemusím, na toto představení bych kdykoli s chutí zašel. Rowan Atkinson ve vynikající formě a se stylem humoru ala Mr. Bean nebo Blackadder. Asi nejlepší je hned druhá část Fatal Beatings: "Quite Frankly, Mr. Perkins, if he wasn't dead, I'd have him expelled." -- "Beg your pardon?!" -- "Yes, expelled! If I wasn't making allowances for the fact that your son is dead, he'd be out on his ear!" -- "You mean he's dead?" -- "Yes, he's lying up there in a sickbay now, stiff as a board and bright green. And this is, I fear, typical of his current attitude..." Jednoduše britský humor vybroušený k dokonalosti.

Lovci dinosaurů (2005)

Musím říct, že narozdíl od ostatních se mi tento snímek docela líbil. Ano, triky nejsou úplně to pravé ořechové a během scén, kdy se postavy jakože prochází po ulici mezi auty vám minimálně budou cukat koutky úst smíchem, ale koncept zobrazení příčiny a následku je prostě pro mě hlavním kritériem při hodnocení tohoto filmu. Bohužel není z hlavy filmových tvůrců, takže za 3 hvězdičky vděčí spíše Rayi Bradburymu.

The Art of War (2009) (TV film)

Rozhodně zajímavý dokument, který vám stručně představí základní teze Sun Tsuova pojednání s názvem Umění války, které je jakousi první příručkou vojenských velitelů v historii. Bohužel ale tomuto dokumentu tak trochu škodí, že místo aby tvůrci vybrali příklady pro jednotlivé Sun Tsuovi teze, dělají to spíše naopak a vybírají si pouze ty části, které se jim tzv. "hodí do krámu", aby jimi podpořili svůj výběr bitev. Ty jsou sice poměrně dobře ilustrovány, ale opět jako v mnoha jiných amerických dokumentech jsou zase jenom o Američanech. Poslední věc, která mi zde vadí je i to, že se snaží autoři dokumentu představit dílo Sun Tsua jako zdroj precizních předpovědí výsledků válek a bitev, místo aby ho zobrazili jako návod pomáhající k úspěchu.

Hitler's Britain (2002) (TV film)

Co kdyby RAF nevyhrálo bitvu o Británii? Co kdyby se Wehrmacht vylodil na britských ostrovech a úspěšně tak zakončil svou bleskovou válku na západní frontě v roce 1940? Jak by v takovém případě vypadala Británie? Tento dokument se snaží nalézt odpověď na takový hypotetický scénář v jednom uceleném snímku. Přestože je to rozhodně zajímavý pokus, provedení samotné už poměrně ztrácí. Fakt, že se film opírá prakticky jen o německé plány na vylodění a okupaci Británie, se následně promítá i do značné nevyváženosti celého pohledu. Okupace Británie by tak pro dokumentaristy jakoby automaticky znamenala německé vítězství ve druhé světové válce, odhodlání Britů dál bojovat v koloniích je rázem pryč a svět žije ve studené válce mezi USA a Německem. Tvůrci se nám tak snaží namluvit, že Británie byla tím klíčovým státem pro porážku nacistů ve válce, což je evidentně přehnané. Navíc, přestože film nese název Hitlerova Británie, je pohled na německou okupaci a život Britů za takovýchto podmínek víceméně druhotnou záležitostí. Nepřiměřeně dlouhou dobu tak sledujeme spíše příběh malé britské odbojářské skupiny během krátké německé ofenzívy na jihu Anglie na podzim 1940. Svým obsahem a provedením mě tedy tento dokument zklamal.

Městečko South Park (1997) (seriál) odpad!

Pro někoho kultovní záležitost, pro mě naprosto nevkusný blábol, který se řídí podle hesla "čím to bude vulgárnější, tím to přece musí být vtipnější".

Super lux (2002) odpad!

Neskutečně přízemní snímek se stylem humoru, který spíš bolí než baví. Poté, co jsem s velkou námahou a notnou dávkou sebezapření dospěl až k závěrečným titulkům, jsem si z obalu DVD ještě jednou přečetl úvodní větu charakteristiky filmu a nevěřil jsem svým očím. Popravdě řečeno se mé pocity v tomto šokujícím momentu shodovali s komentářem FateKEEPERa.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005) odpad!

Slyšel jsem, že kniha je prý o hodně lepší a musím říct, že po shlédnutí tohoto filmu v to upřímně doufám, protože takto katastrofálně natočenou směs nesmyslů jsem už dlouho neviděl. Zhruba po prvních 10 minutách jsem se začal poměrně dost nudit, ale snažil jsem přesto udržet v bláhové naději, že se to v dalším průběhu snad zlepší. Nezlepšilo. Po zhruba hodině a kousek jsem už byl natolik vyřízený, že jsem se rozhodl své trápení raději ukončit. Tento snímek se tím stal jedním z několika málo filmů, které jsem přes veškerou snahu nedokázal dokoukat až do konce.

Umění lhát (2009)

Nemluvit celou pravdu neznamená nutně lhát. Bohužel, Ricky Gervais to při tvorbě tohoto filmu zjevně nepochopil, takže jednotlivé postavy nejenže nelžou, ale naprosto nepochopitelně jednají ve stylu "co na srdci, to na jazyku." Na rozdíl od jiných jeho počinů mi tak tento film vůbec "nesedl".

Tobruk (2008)

Jedním slovem - zklamání. Podle jednotlivých upoutávek a prohlášení tvůrců jsem se na Tobruk těšil opravdu hodně, jako na po dlouhé době další český válečný film. O to větší pak bylo zklamání z toho, když jsem ho konečně viděl. Přestože se soustředí na úzký okruh příslušníků malé československé jednotky během výcviku a potom v obleženém Tobruku, nebyl film schopen nabídnout žádné postavy, se kterými by se byl divák schopen sžít. Prakticky veškeré charaktery jsou zde natolik plytké a nevýrazné, že vám o jejich osud vlastně ani vůbec nejde. Příběh jaksi taky chybí a jakékoliv jeho náznaky záhy vyznívají do prázdna. Jediné, co snad lze na tomto snímku ocenit je finální bojová scéna, na které jde vidět, že se příprava a výcvik herců alespoň částečně vyplatil.