Nerve: Hra o život (2016)

pre intelektuálne nezrelích či pubertiakov ujíždajúcich na Instaprde, Fcukbooku a podobných ptákovinách film roku,pre mna hodina a pol mozgovej agonie...ale treba uznat ,že to malo celkom peknú, malú pointu na konci..za to tá jedna *. zvyšok nestál za nič.

Dexter (2006) (seriál)

naprosto originálne ponatie krimi seriálu, podporené dokonalým Michael C. Hallom v hlavnej úlohe. Dexík patrí medzi to najlepšie čo na poli krimi vzniklo ,má to svoje muchy , posledné série sú už poslabšie ale aj napriek tomu som sa náramne bavil..Trinity jeden z naj. TV záporákov ever.

Ztraceni (2004) (seriál)

Tie pocity ked som seriál začal sledovat po prvý krát sú neopísatelné. Postavy s dejom vás vtiahnu hned v pilotnom diely a šlahajú do vás jednu záhadu za druhou s vynikajúcimi charaktermi a ich interakciou medzi sebou. Atmosféra neznáma vás nenechá chladným a vy si nedáte pokoj kým od únavy neodpadnete alebo vás nezavolajú povinnosti. Je to jeden z mála seriálov kde hlcete jeden diel za druhým a zakaždým si poviete to známe - "toto je už posledný" , lenže ak je nejaký seriál pri ktorom má táto vetička najmenší význam a efekt,je to tento. Prvé 3 série sú naprostá dokonalost dokonalosti, posledná vás bohužial vyflusne ako starý sopel...tí čo dopozerali,chápu.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

ani Kutcher série mi to nepokazili a zrovna prvé dve boli ešte znesitelné. od 1. do 5. série je to naprostá geniálnost plná originálnych ,sarkastických gagov ktoré sa neskor začnú už dost opakovat ale to je osud každého dlho bežiaceho sitcomu. - Dnes sme mali test ako prekvapenie - naozaj? a ? - bol som naozaj prekvapený -.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

polnoc - klop klop PENNY klop klop PENNY klop klop PENNY.. čo je sakra, Sheldon ?! ......... Ale nič necháme to na ráno. po Priateloch to najgeniálnejšie a najoriginálejšie na poli sitcomov.

Sherlock (2010) (seriál)

Prvé dve série sú perfeknost v každom ohlade , 3. a 4. mierny prepad ale stále velmi dobré. Cumberbatch nemal lepšiu rolu a zrovna Sherlock dost definoval jeho kariéru hrania vysoko inteligentných a intelektuálne kombinovaných jedincov (Khan/Star Trek , Alan Turing/Kod Enigmi , Doctor Strange/Marvel , Tesla/The Current War ). Dvojka Freeman a Cumberbatch si dokonale sadla v seriály s až filmovou kvalitou.

Vikingové (2013) (seriál)

v súčasnosti to najlepšie čo možete na poli seriálov v rámci historie nájst. Dokonale zobrazený a drsný svet Vikingov kde sa s vami nič nemazlí a nič vám nie je dané len tak. Prvá séria mierne rozhádzaná ale stále velmi dobrá ,takže sa nou netreba nechat odradit ak sa vám zdá príliš pomalá a bez akcie. Záver tretej série v Paríži je zatial vrchol seriálu a patrí medzi to najlepšie čo možete v TV výrobe vobec nájst. Travis Fimmel ako Ragnar radost pre oči ,podobne tak Gustaf Skarsgård ako Floki.

Přátelé (1994) (seriál)

Každú jednu sériu mám pozrenú minimálne 7-8x,to snád hovorí za všetko. Chandler TOP.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Je velmi málo filmov ,ktoré ma citovo tak dostanú ,že mi na konci zmokrie aspon jedno očko a tu sa to podarilo, film tak neskutočne dobre natočený, zahraný , napísaný a hlavne zadostučinujúci ,že proste nejde byt aspon troška dojatý.

Forrest Gump (1994)

Hanksova životná rola v najoriginálnejšom , najzábavnejšom , najdojímavejšom , najnevinnejšom filme v historii kinematografie.