Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Po více než dvou letech jsem se k tomuhle seriálu vrátil s tím, že jelikož nepřibyla žádná další série, tak ho teda nakonec "dorazím". Původní SG mám velice rád, SGA se mi zprotivila (až na výjimky) zcela nesympatickými postavami. SGU jde úplně jinou cestou, ten seriál je natolik odlišný jak po technické, tak i obsahové stránce, že nebýt tam oné brány, tak vlastně vůbec není poznat, že jde o spin-off. Za tenhle pokus odlišit se a snahu přijít s něčím novým jedna hvězda. Bohužel příběh se neskutečně vleče, osud většiny postav je vám šumafuk, chybí cíl, a náplň valné části dílů prostě nezaujme. Další dvě hvězdy jsou za Roberta Carlyla, který kdyby v seriálu nebyl, nejspíš bych SGU nikdy do konce nedokoukal.

Total Recall (2012)

Po vizuální stránce nádhera, kouká se na to dobře, akce taky šlape fajn. Žel to je ke kladům všechno. Tam, kde v původním filmu bylo jen tušit, co je realita a co ne, to je tady bez obalu naservírováno hnedka na začátku s vysvětlivkami a téměř i s obrázky - jen aby snad dnešní zpohodlnělý divák nemusel moc přemýšlet. K tomu se samozřejmě přidávají standardní klišé, nepochopitelné jednání postav a logické a technické lapsy (chápu, že jde o sci-fi, ale i to by se mělo snažit udržet si alespoň bazální úroveň reality - šplhat zvenku po objektu, který se skrz planetu pohybuje rychlostí přesahující únikovou rychlost Země... mno, tleskám tvůrcům, to chce velkou fantazii vymyslet). Bohužel, krom hezké podívané zcela zbytečný film, který svému předchůdci nesahá ani po paty.