Kuky se vrací (2010)

Šla jsem do kina a hrozně jsem se na to těšila. Následovalo zklamání. Nudilo mě to. Je to sice velmi zajímavě natočené, ale to je tak všechno. Neseděl mi k tomu takovej divnej dabing. Vlastně mi tam nesedělo hodně věcí.

Crash (2004)

V Crash jsem čekala asi něco jiného. Ale nemůžu říct, že jsem byla zklamaná. Děj poukazující na bohužel dost reálný rasismus mě donutil se nad tím pořádně zamyslet. Líbí se mi prolínající se osudy lidí, že se vlastně skoro všichni se všema znají. Občas byl děj dost drsný a napínavý až tuhla krev v žilách. Občas mile překvapilo, občas zklamalo. Všimla jsem si, že v titulkách atd. poukazují jako hlavní herce Sandru Bullock, nejspíš pro to, že je ta "nejslavnější". Přitom se v příbězích neobjevovala až tak často, mnohem častěji jsem zachytila jiné herce s lepšími výkony, co by si zasloužili tu hlavní zmínku v obsazení. Také jsem se občas v ději ztrácela. Co vlastně s čím souvisí? Možná jsem nedávala až tak velký pozor. Takže Crash shlédnu ještě jednou. Ale určitě si i tak ode mě zaslouží 4 hvězdičky.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Na Huga jsem se šla podívat do kina s přesvědčením, že mě to bude nudit a měla jsem ostatní přemluvit vybrat jiný film. Byla jsem ale velice překvapena. Už dlouho mi v kině neukápla slza. Příběh ve mně něco zanechal. Asi také pro to, že jsem v něm rozpoznala své vlastní bolestivé zážitky. Nejen děj mě velice zasáhl, ale také způsob, jak to bylo natočené. Ukázky starých filmů a historická Paříž mě velmi potěšila. Také bych ráda zmínila, že se mi velice zalíbili oba dětští hrdinové Asa Butterfiel a Chloë Grace Moretz (která je velice krásná) a ráda je uvidím v dalších filmech. Jen mi tam trochu neseděl pan komisař, který mě vytočil vždy, když se na obrazovce objevil. :D Ale určitě doporučuji zajít si na to do kina!

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Tak tohle mě dokázalo pořádně urazit! První Blbý a blbější je pro mě film plný vtipů a zábavy, kterou předvádí Jim Carrey a Jeff Daniels. Jejich postavy jsou originální a myslím, že je nedokáže nikdo ztvárnit. Takže pokus o jejich mladší podoby (Timothy Stack a Eric Christian Olsense) se řádně nepovedl. Ani jednou jsem se nezasmála. Trapnost by se dala ve filmu krájet!