V zrcadle Mayi Deren (2002)

Krome vyse zminenych se ve filmu mj. objevuje i Alexandr Hackenschmied.

Příběh Rudého zla (2008)

O holokaustech dnes vi kazdy. Ale kolik lidi vi o skutecnych dusledcich hladomoru na Ukrajine, za ktere byl zodpovedny Stalin?

Projekt Inženýra Prajta (1918)

Narozdil od svych montaznich zaku (Vertov, Pudovkin) a jejich pozdejsich del se Kulesov drzi velmi pri zemi, striha film zcela kontinualne, a jede porad v kolejich Griffithovske estetiky celku, polocelku, krizoveho strihu, a prostrihu na dulezite detaily. Na muj vkus trochu nudny film.

Tři písně o Leninovi (1934)

Pro bolseviky v dobe kdy sel film do kin jeden velky svatek, ale pro mne to je po Muzi s kinoaparatem Vertovuv krok zpatky.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Od hodne lacine tv produkce ala nemecke a americke fantasy serialy Vlkodava odlisuje jenom to, ze tak docela laciny asi nebyl, cehoz tvurci vyuzili k moznosti do detailu okopirovat mnoho triku a kamerovych a vizualnich prvku z Pana prstenu. Takze v nekterych momentech film vypada diky profesionalnimu baleni vazne dobre. Uvnitr baleni ale bohuzel neni temer nic, na alespon trochu inteligentni pribeh uz tvurcum zjevne sily nezbyly. Momentalni sedmdesatiprocentni hodnoceni nechapu, hlad po fantasy je tu zjevne vetsi nez soudnost.

The Spanish Earth (1937)

Propagandisticky film, ke kteremu napsal komentare Ernest Hemingway. Puvodne mel byt pouzit natoceny zvukovy zaznam namluveny Orsonem Wellesem, ale nakonec to znovu namluvil primo pan spisovatel osobne.

Most (1928)

Industrialni balet pohybujicich se tvaru.