Sexy 40 (2009)

Myslela som si že to bude jeden z tých "presladených romantických" filmov. Mýlila som sa, Catherine dáva filmu neopakovateľný šmrnc. Je úžasná a charizmatická. Justin Bartha nezaostáva, veľmi pekný mladík. Dávam 4 hviezdičky :)

Hrabě Monte Christo (1954)

Najlepšie spracovanie slávneho románu Alexandra Dumase st. Jean Marais bude pre mňa vždy Gróf Monte Christo. Ani Chamberlain a a ni Depardieu ho neprekonali. Je to klenot francúzskej kinematografie. Jednoznačne 5 hviezdičiek :)

Babovřesky (2013) odpad!

Obrovské sklamanie a totálny prepadák ! Od Trošku som čakala naozaj viac, ale ide oba o " trápnu paródiu " na Slunce, seno ..atd. Veľa rovnakých slov a fráz sa opakuje. Kultová trilógia je neprekonateľná a tento pokus o napodobeninu nevyšiel. Pre mňa už nikdy viac !

Bídníci (1958)

Lepšie stvárnenie Jeana Valjeana si neviem predstaviť. Jean Gabin sa úplne vžil do tejto role. Do svojej tváre vryl všetky pocity - lásku, hnev, bolesť, žiarlivosť, smútok, odvahu. Knihu som čítala a stotožňuje sa s filmom. Pre mňa najlepší Bedári, ktorí boli kedy natočení. S čistým svedomím dávam 5 hviezdičiek. :)