• Pohádka

Její zpověď (1929)

Vidím, že Hitch točil výborné filmy již na začátku kariéry. Nejprve jsem si říkal, že se na tomhle filmu už dost podepisuje jeho stáří, ale když se film rozjel, tak jsem se poměrně slušně bavil, ikdyž na Okno do dvora, Vraždu na objednávku a na jiné majstrštyky mistra napětí z 50.let to nemá.

Jih proti Severu (1939)

Velmi příjemně se na něj kouká a navíc je barevný, co víc chtít od filmu z 30.let ? A k hereckým výkonům ? Mylím, že ač je postava Scarlett potvora a někomu se to nemusí líbit je tato role a i většina dalších dobře zahrána. Tento film by neměl chybět v TOP 300 .

Kmotr (1972)

Jedna velká mafiánská klasika, která nemá konkurenci. K tomuhle filmu není potřeba nic psát, snad jen, že je to film století.

Kmotr II (1974)

Nejlepší pokračování, jaké kdy bylo natočeno. Dvojka není o nic horší než jednička, možná jen o Marlona Branda, ale toho zdatně zastupuje tehdy vycházející hvězda Robert De Niro. Al Pacino je minimálně stejně dobrý jako v jedničce a předvádí nám v životní roli jednoho z největších záporáků v historii filmu, nechtěl bych být jeho bratrem, větší strach v gangsterkách už jsem měl jen z Joea Pesciho v Mafiánech. Tříhodinová stopáž nevadí ani v nejmenším, protože vám Coppola stejně jako v jedničce připravuje tak perfektní a zároveň zábavnou podívanou, že se prostě nemůžete nudit. Když si zpětně vzpomenu na své pocity, když jsem film poprvé viděl, tak si říkám, jestli se mi vážně tak změnil vkus na filmy, protože, nemůžu říct, že by se mi tehdy nějak extrémně líbil. Holt na takové filmy asi musíte nejdřív dozrát...

Koyaanisqatsi (1982)

Výborný dokument o tom, jak si osvojujeme přírodu a jak ji ničíme špatným životním stylem, průmyslem atd. Na to, že je film absolutně bez dialogů jsem se vůbec nenudil a líbila se mi hudba a překrásné záběry jak na přírodu tak na naši populaci.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Asi nejlepší kriminálka, co kdy byla natočena. Vynikající Russell Crowe a Kevin Spacey, ostatně jako vždy.....

Leopardí žena (1938)

Další ze starých šílených amerických komedií, která i po letech baví. Sice tento typ humoru není můj oblíbený, ale tato komedie patří mezi nejlepší.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Po 3. projekci již řadím Limonádového Joe jako jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů a jako jeden z mála na který bych se mohl dívat pořád a nezevšedněl by mi. Krásná komediální klasika s nezapomenutelným Milošem Kopeckým alias Hogem Fogem.

Mafiáni (1990)

Až po čase jsem si uvědomil jak moc je tahle gangsterka skvělá a bezchybná. Tady se psaly filmové dějiny, když Scorsese napsal jeden z nejlepších a nejvtipnějších scénářů vůbec. Celý film, jak je u něj ve zvyku, perfektně zrežíroval a vykreslil postavy do detailů.Do své životní role byl obsazen Joe Pesci, který zde exceloval jako nikdy. V Mafiánech není jediná scéna, která by mě nudila nebo by mě nezaujala a přítomnost Roberta De Nira jen podtrhuje už tak nezapomenutelný filmový zážitek.

Matrix (1999)

Vynikající sci-fi v podání Wachovských s fantastickou vizualizací. I po čase zůstává mým nejoblíbenějším snímkem, co Wachovští natočili.