Kdo chce zabít Nancy? (2008)

Nejsilnější okamžik byl pro mě v samotném závěru, kdy se objevila věta, že film byl natočen podle skutečné události. Hodně depresivní dílo, se kterým se ale ztotožnit nemohu. Každý máme svá trápení a své bolesti a přesto to neřešíme tímto způsobem. Jinak Maria Bello byla ve své roli opravdu přesvědčivá.

Kronika mutantů (2008)

Tenhle film vyšumí z hlavy dřív, než řeknete prd. Už ten námět s mutantama z budoucnosti mně moc neoslovil, natož pak scénář a režie. Žádný moment překvapení - vybrat pár ostrých chlápků k záchraně lidstva, v honbě za pečetí jich pár zahyne, pak finální bitka a závěrečné titulky. Na druhou stranu - jednou se to shlédnout dalo.

Křížová palba (2008)

Spíše televizní zpracování - místy jsem měl pocit, že sleduji jen další díl Komisaře Moulena, pouze s jiným obsazením. Ale proč ne, shlédnout se to dalo.

Kurýr 3 (2008)

Od začátku do konce to jede na plný plyn, jen některé scény jsou už přes čáru (jak na skládačce dohoní ujíždějícího meďoura, to bylo moc i na mě). Předchozí díly jsem neviděl, ale tenhle přesně naplnil má očekávání.

Labyrint lží (2008)

Už v Nepříteli státu mně vadilo, že se to příliš zabývá politikou a stejnou připomínku mám i u Labyrintu lží. Děj si vzal tentokrát na mušku terorismus na Dálném Východě, i když lokace se každých 10 minut mění. Víc jsem si sliboval i od romantické linie, mezi DiCapriem a zdravotní sestřičkou. Ale na druhou stranu - Ridley Scott je záruka určité kvality, což se potvrdilo i nyní.

Largo Winch (2008)

Příjemné akční pokoukání, u kterého není třeba moc přemýšlet. Už jsem zvědavý na dvojku.

Level (2008)

Tenhle film si zakládá na dvou věcech - spousta krve a násilí a asi tak dvakrát za minutu musí někdo utrousit "kurva." Děj nás zavede mezi týpky z podsvětí, kde nikdo nemůže věřit nikomu. Někdo sejmul šéfa gangu. Je třeba ho najít, pořádně mu upravit fasádu a pak ho poslat pod kytky. Příběh se dost zamotává a výsledek je po všech stránkách průměrný.

Mořský vlk (2008) (TV film)

Na to, že se jedná o německý film, ještě k tomu označený TV, je to slušná podívaná. I když typicky německé banality zazní i zde (čím se živíte?-jsem džentlmen). 180 minut je přeci jen dost a tak chvílemi film nemá, co nabídnout. Závěr přímo hollywoodský. Z úcty k Jacku Londonovi je to za tři hvězdičky.

Muž a jeho pes (2008)

Pro mě nejlepší Belmondův film, a to myslím naprosto vážně. Všechny předchozí šaškující postavy splývaly jedna do druhé a i když je diváci milovali, neustále se opakovaly a nepřinášely nic nového. A najednou změna - starý opuštěný muž, kterému kromě pejska už na světě nikdo nezbyl. Tohle má srdce a duši a nijak nevadí, že všechny hercovi záběry se odehrávají vsedě, popřípadě vleže.

Nebezpečný cíl (2008)

Nemůžu si pomoct, mě tohle nijak neuráželo, Cage jako mlčenlivý zabiják byl cool, thajská lékárnice byla opravdu roztomilá a ta love story, která pravidelně probleskovala mezi akčními sekvencemi, mně přišla vkusná.