Kostka 0 (2004)

V kostce řečeno - tahle Kostka se mi líbila z těch třech nejvíc. Děj je nejpropracovanější a nejsrozumitelnější, lecos je zde vysvětleno a nabízí se zde i pohled z druhé strany - z řídícího centra.

Kráčející skála (2004)

Nenáročná jednohubka, která si neklade žádné vysoké cíle. Děj je průhledný a předvídatelný, nicméně zábavnost (byť s vypnutým mozkem), se filmu upřít nedá.

Král Artuš (2004)

Nejvíc mě zaujala scéna s praskajícím ledem. Jako celek však lehký podprůměr, některé dialogy opravdu tahaly za uši (hlavně slova, která vypouštěl z úst C. Owen).

Kupec benátský (2004)

Nemohu si pomoct, ale tohle se netrefilo do mého vkusu. Nepomáhají tomu ani částečně veršované dialogy, ani mluva, či způsob vyjadřování. O délce ani nemluvě. Místo, abych se u filmu bavil, koukal jsem se víc na hodinky, než na obrazovku. Těch nudných scén totiž bylo mnohem víc, než těch zajímavých, proto dvě hvězdičky.

Ledová planeta (2004) odpad!

Může Dolph klesnout ještě níž? Myslím, že ne. Tohle už bylo absolutní dno.

Let Fénixe (2004)

Musím předeslat, že jsem film neviděl až do konce. Důvod není, že by mě to nebavilo, ale na dvd byl nějaký kaz a deset minut před koncem se prostě vypnulo. I tak mohu říct, že jde o průměr, kdy v poušti ztroskotá letadlo a pasažéři i posádka bojují o holé životy. A v tom vidím trochu problém, neboť jejich chování tomu místy vůbec neodpovídá (neumím si představit, že bych měl chuť si v podobné situaci pouštět muziku a tancovat...)

Libertin (2004)

Ačkoli sám hrdina hned v úvodu tvrdí, že si ho nezamilujeme, mně se tahle postava docela dostala pod kůži. John Wilmot je vším, jen ne příkladem pro naše syny a dcery. Užívá si života plnými doušky a za tou maskou cynického bohéma se skrývá citlivá duše, toužící po lásce a pochopení. Johnny Depp naprosto přesvědčivý.

Lovci myšlenek (2004)

Ty lekačky na mě fakt fungovaly, nelogičnostmi jsem se nezabýval a nechal se prostě vtáhnout do děje. Času stráveného u tohoto filmu určitě nelituji.

Lovci pokladů (2004)

Film je až příliš "rodinný", ocenil bych mnohem větší syrovost a drsnější zpracování. To ale od Disneyho vlastně očekávat ani nelze.

Metro (2004)

Má cenu hledat v hororech logiku? Určitě ne, vždyť tady jde o jiné věci - napětí, mrazení v zádech a lekání se. A to se tomuto filmu daří.