Vyměřený čas (2011)

Svým způsobem pěkný a povedný film. Začíná sice celkem smutně, ale potom se ubírá jiným, správný směrem. I když je tento film zaměřen spíše jako akční, sci-fi thriller, tak je tam i pár vtipných scén, které mě vždy pobaví a to když Sylvia střelí do auta, které právě přepadli nebo když se učí střílet. Jinak tento film bude asi stále "aktuální", protože toto pojetí světa, kde nevládnou peníze, ale čas, je celkem děsivě zajímavý. Timberlake a Seyfried do tohoto filmu pasují a taky se hodí i k sobě. Taky je hezké v tom filmu vidět, jak i v takto těžkých chvílích, kdy lidé žijí ze dne na den, chce stejný člověk těm druhým pomoct a jak se k němu přidá "ta z druhé strany". ----- Rozhodně doporučuji shlédnout.

Ztraceni (2004) (seriál)

Stejně jako Hranice nemožného, má tento seriál něco do sebe. Je výborně zfilmovaný, jen v některých částech jsem byl poněkud zmatený a nechápal jsem moc souvislost - konkrétně tak v poslední sérii, kdy nějak nevím co si mám myslet, přijeli na ostrov, odjeli z něho a přitom nakonec letadlo Oceanic 815 nespadlo.. V některých dílech jsem si říkal, jestli to ten režisér vůbec myslí vážně, ale pokaždé se ukázalo, že je to jinak. Musí se na to koukat, jak se říká, mezi řádky a neměl by při sledování utéct ani jeden díl. Pořád jsem si říkal, že je škoda, že museli zemřít, ale potom to skončilo úplně jinak a musím říct, že to byl pěkný konec. Jediné co mě na konci vadilo, bylo to, jak toho "čmouda" musel ztvárnit Locka a že ho Jack zabil. Asi se budu muset ještě na pár dílů podívat znovu. Jinak poslední dvojdíl byl opravdu krásně sestříhaný a dojal mě, hlavně to, jak si k Jackovi lehnul pes Vincent.

Vytí vlkodlaků: Znovuzrození (2011)

Tento film nebudu nějak zdlouhavě popisovat, jen si to prostě nemůžu odpustit. Ze zvědavosti jsem se na to koukl a opět jsem toto "veledílo" nepobral. V jednu chvíli mi to připomělo i "povedený" film Stmívání, ale trošku ho to překonalo (za jedinou pěknou herečku v podobě Ivana Milicevic), proto ta jedna hvězda. Ovšem je tu opět klasická filmová myšlenka, která to ubila: vlkodlak=nemyslící, nehezká obluda. Nemluvě o tom klišé alfa vlka nebo kdy se vlkodlaka zbaví stříbrem či ohněm.. Ke konci filmu nastal opět další kiks, normální zdravý člověk by v pozici syna nešel proti své matce ať by to bylo cokoliv, tak nějak nechápu tu celou zápletku.. V již výše zmíněném filmu tentokrát nebyly přiteplené násosky, ale ti tři poskoci + ulízaný kdosi v hlavní roli, takže to vlastně vyšlo nastejno. Tady se ani nedá říct, že láska zvítězila, to kvůli té matce.. Je to jen další amatérsky vyplýtvaný materiál na ohraném klišé bez kousku originality, s nekvalitní hudbou, nepovedenými maskami/převleky a co víc, v titulkách jen utvrzují to filmové pravidlo poslední záběry: vlkodlak=zlo, řešení→zabití.. PS.: doufám, že se někdy dostane vlkodlakům omluvy v podobě pořádného filmu, kdy tam nebudou za opelichaný idioty, ale za ty, kteří dělají pořádek...ale to je asi jen zbožné, nesplnitelné přání.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Snad nejlepší seriál svého druhu. No, musím přiznat, že hned na začátku prvního dílu jsem přemýšlel, jestli na to vůbec mám koukat dál, to před pádem letadla bylo jednoduše nechutné. Ale dal jsem tomu šanci a začalo se to vyvíjet na dost zajímavou podívanou. Mělo to opravdu hloubku, smysl, správné zápletky a to nejhlavnější, dobře promyšlené záhady a konspirační teorie. Zajímavým nápadem byli i ti Pozorovatelé, často se mihli i v dílech, kde se o nich nemluvilo. Další výbornou myšlenkou byl i paralelní svět, kde žili stejní lidé, ale jinak. Jen co mě v poslední sérii trošku "vadilo" byla ne moc využitá, zásadní myšlenka "Dřív jsme případy třídy Fringe řešili, teď nastal čas způsobit pár vlastních", od toho jsem očekával trochu víc akční scény, ale i tak to nakonec stálo za to. Tento seriál mě držel od začátku do konce, ani na chvíli mě nepřestal bavit. I když poslední díl neskončil zrovna vesele, skončil dobře a závěrečné titulky s jinou hudbou ten pocit neubily, jako kdyby tam byla klasická znělka (to beru taky jako velké plus!). Za pokračování seriálu bych byl moc vděčný, krásně se na to dá navázat i bez jedné z hlavních postav. Je to výborný seriál a je škoda, že už skončil.

Wanted (2008)

Znáte ten nepříjemný pocit, kdy vás film svým dějem naštve? Zkuste si to představit v malých dávkách po téměř celou dobu tohoto filmu. První chvilky filmu vypadaly zajímavě, dokud ještě ta sekretářka žila, ten skok z jednoho baráku na druhý je fakt na palici a přemýšlel jsem, jestli to myslí vážně a co se z toho vyvine, vždy dávám filmům šanci. Potom se to začalo tvářit dobře, na to, že tu není v žánru "Komedie" mi přišlo nepatřičné, protože tam byly opravdu ironické, vtipné scény a záběry jako kdy se zpomalil obličej té "příjemné" vedoucí, to mě pobavilo stejně jako její hlášky a to asi bylo i záměrem toho filmu. To se mi už začalo líbit a nějak jsem zapoměl na počáteční skok. Ty akční scény s Jolie jsem bral v pohodě, protože je to americký film, jediné co mě vadilo byly dvě scény +18 a silná nechutnost filmu (detailní záběry na střílení do hlavy atp..). Ale to bych překousl nebýt toho, že jak jsem zmiňoval, mě děj filmu postupně nasí*al. Zabíjet lidi jen kvůli kusu látky a ne toho, co ten člověk udělal; syn, který z nevědomosti a kvůli "vymyté mysli" zabije svého otce a zjistí to minutu poté; zastřlení jednoho ruse, který nevapadal, že by byl záporák; stupidita strojvedoucího, díky němuž sletěl celý vlak mezi skály a poslední co mě dožralo byla scéna v "knihovně" tkalcovny na konci filmu. ----- No jednoduše, film je ze začátku trochu vtipný, potom nasírací a trochu nechutný. A co si nedokážu odpustit zmínit je to, že mi připadá, že si češi udělali z američanů srandu, protože kdyby si to vytvořili sami, byl by možná celý název špatně a nejen část "POZOR! NÁKLADNÍ VÝTAH S ØIDIÈEM" a pokud si to přece jen američani sami udělali, měli si zjistit jak se to správně píše ☺.

Stmívání (2008)

Co k tomuto "dílu" napsat.. Radši jej ani nehodnotím hvězdičkama, protože by asi žádná nebyla. Dlouho jsem přemýšlel ještě před premiérou co to bude za horor a docela jsem i byl zvědavý, protože jsem chtěl vidět nějaký film s vlkodlaky. Titulky ve filmech nemám rád, protože z děje potom nic nemám, ale tak co, překousl jsem to a šel na to. Nevím, pár efektů budiš, opravdu jen pár. Koukal jsem na to, moc jsem nechápal o co jde, pořád jsem tomu dával šanci a doufal jsem, že se to nějak rozjede a ve chvíli kdy se tam vyřítilo auto jsem myslel, že to dokonce bude akčňák.. Potom co jsem ale viděl to "létání" mi bylo jasné, že z toho nic nebude, nemluvě o tom jak byl "silný a zárověň třpitivý" - to už jsem fakt nevěděl jaký mám mít pocity. Já "násosky" moc nemusím a tady jsem proto fandil i těm rádoby vlkodlakům, kteří se taky moc nepředvedli. Celý to bylo o ničem, nemůžu říct, že i ta pointa stála za to, snažilo se to tvářit drsně jak šmirgl a tím se to ještě víc shazovalo i když mám teď s odstupem času pocit, že to už ani víc nejde. Po skončení filmu a odchodu z kina jsem týden přemýšlel co vlastně tímto chtěl režisér říct, nějak jsem na to nepřišel a jak se o tom začalo v okolí mluvit, tak jsem radši ani neříkal, že jsem na tom byl v kině a radši jsem na ten film zapoměl. Později jsem narazil na film Tupíři a musím říct, že ten měl mnohem lepšího ducha, protože to byla ta pravá verze toho co jsem viděl, pořád nějak čekám, že bude pokračování, abych se alespoň trochu pobavil. ------- Jednoduše, toto je prostě paskvil moderní zvrácené doby, kdy jde jen o vejvar a ne pointu a kvalitu výtvoru. Taky mám pocit, že se ani nemusím divit tomu, že je už tolik dalších dílů, protože je plno těch, kterým se to může líbit. Nově doplňuju jeden fakt, za který bych asi tvůrce proliskal - a to název, teď už ani v klidu nemůžu použít dřívě pěkné slovo "stmívání", protože bych si vyvolal nepříjemné vzpomínky na tento film, které jsem z velké většiny vytěsnil..aspoň, že nemám spojené další názvy s tímto výtvorem.. Chtěl jsem, ale radši se do popisu, jak má vlastně vlkodlak vypadat, pouštět nebudu, nedej bože by se toho někdo chopil a zprznil by to víc než toto a kterýkoli film kde "vlkodlaci" vystupovali..

Justin Timberlake - Mirrors (2013) (hudební videoklip)

No, ze začátku jsem moc nechytal souvislosti.. ----- Musím říct, že klip vypadá dobře, i ta hudba k tomu sedí. Je to klidný, hezký klip, který má příběh a určitě stojí za shlédnutí. V dnešní době těžké komerce je to pro mnohé bohužel slátanina a odpad, ale já oceňuji, jak to pojal a vytvořil tak jeden z mála originálních klipů se stylem a příběhem (Takto bych hodnotil i například "White Flag" od Dido). Nedalo mi to a tak jsem po ukázkách poslechnul celé jeho nové album..na jednu stranu musím říct, že je to hodně povedené a na tu druhou, je škoda, že už nedělá skladby stylu "Give It To Me" nebo "Ayo Technology". Ale to by asi nevznikl tento videoklip. ----- Jedním slovem je tento klip výborný.

Jezero smrti (2008)

Nevím co mám dodat a jak toto můžou lidi hodnotit tak kladně.. Nemůžu dát víc jak jednu *, spíš skoro ani tu ne. Tři děcka, nad kterýma bych se v tu chvíli i slitoval, tam umřou a ten jeden parchant (nemluvě ke konci filmu o těch "rodičích") z toho vyváznou bez menších problémů. Ti dva, co se přišli odreagovat, umřou taky.. Takže pokud máte rádi "dobrý konec" kde šmejdi dostanou na hubu a neviní přežijí, tak s tímto filmem neztrácejte čas! Režisér tohoto zvráceného filmu by se měl nad sebou hodně zamyslet co vlastně vypustil na veřejnost..

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Můžu říct, že první film byl výborný, dvojka byla vyblitina, ale tato "trojka" se jim opět povedla. Jedinou nevýhodu co tento snímek má, je jeho délka, na tento styl filmu by se vyjímal 2h "celovečerák". ----- V tomto snímku je dobře poznat (i bez toho, aby jste rozuměli anglicky), že toho mstění má za ty roky už dost a chce s tím skoncovat, ale svět kolem něj mu to nedovoluje. Nečině přihlížet za výlohou, jak se venku odehrává násilí na neviných, mu dlouho nevydrží a opět se dostává do starých kolejí, ale jen pro ten okamžik. Zde mě potom mírně zmate ten otevřený konec filmu, že by ten zachráněný kluk byl jeho následník? To si musíme počkat na další snímek, jestli ovšem bude. ----- Při hodnocení jsem přemýšlel, jestli nemám dát jednu hvězdu dolů za těch několik chvil pomsty, které byly opravdu nechutné, ale pak jsem se rozhodl ji tam nechat za to, že tam je stejný aktér jako v prvním díle - tedy Kat (2004). Jinak je zde vidět, že jejich sponzor byl pravděpodobně Jack Daniels s jejich nerozbytnou lahví. ----- Doporučuji zkouknout, ale připravit se trochu na chvíli nechutností.

2 blbouni v Paříži (2008)

Miluju francouzské komedie, tak jsem neodolal, zkoukl jsem to a po dlouhé době jsem se vážně pobavil. ----- Hned na začátek, nechci se nikoho dotknout, je to každýho názor jak se komu tento film líbil, ale setkávám se tu často se slabým ohodnocením u výborných filmů.. Narozdíl od ostatních, co zde označili nulou hvězdiček nebo odpadem, dokážu ocenit snahu a kvalitu ať pojetí, tak i ztvárnění filmu. ----- Tak tedy, komu se alespoň trochu zalíbil styl humoru v sérii filmů "Taxi", tak toto doporučuji shlédnout. Sice to není typicky americky akční až na pár pasáží a scénu s F1, ale za shlédnutí to určitě stojí. Také to není jeden z těch monotónních filmů, kde víte jak se děj vyvrbí půl hodiny před koncem filmu, ale každá další scéna, kterou by jste moc nečekali vás uzemní. Hlavní pointa filmu, která stojí určitě za zmínku je to vylidněné město, na takový film bych to vůbec neřekl (to spíš na nějaký mnohem víc komerční), jen ze zvědavosti by mě vážně zajímalo, co vše museli udělat pro ty záběry samoty. Také mě zaujala ta "druhá realita", ale co tam nebylo moc vysvětleno (což je v mnoha ohledech i dobře) je věc, jak ty dva co byly "pryč" vnímal svět "v této realitě". Co všechny ty blbosti, F1čka, květiny před domem a hlavně ti dva padouši co je vzali s sebou do "své reality"? ----- Ve zkratce: výborný, nápaditý, vtipný a jedinečný francouzský styl. Vtipné scény, výborný nápad (vylidněné město, střela v potrubí fabriky a následně v krku střelce + první pokus, fotbalový stadion a vlasy v zavlažovači, záznamník..), pojetí a natočení. Jediné mínus a taky škoda je v tom, že nejde natočit druhý díl..už by neměl moc pointu. Teda pokud by ti dva tam zůstali (kdyby neměnili herce jako např. ve filmu "Síť - The Net"), tak by museli přijít s dalším originálním nápadem.