Procitnutí (2012) (seriál)

O tomto seriálu jsem se dozvěděl z upoutávek v televizi, tak jsem jej začal sledovat. Je opravdu zajímavý a přesto deprimující, v jednom dni je se svým synem a další den se svou ženou, ale ne nikdy dohromady. Trochu mě překvapilo, že tvůrce nenapadlo třeba udělat z Michaela "most" pro komunikaci matky se synem v odlišných světech, i když to v jednu chvíli tam zaznělo.. Nebýt toho mírně barevného odlišení, tak bych se v tom zamotal. Případy, které řešil měli souvislosti v obou "světech", což mu právě v těch obou pomáhalo. Vesměs se potom jednalo o téměř klasický policejní seriál. Nebýt toho, že natáčení údajně zrušili kvůli nesledovanosti, mohlo se to po 13. dílu ubrat zajímavým směrem. Naštěstí to však dotočili a nenechali nedokončené jako třeba seriál "Mstitel Cape", zde bylo poslední díl vidět jak to trochu spěchali, aby to dopadlo dobře avšak ten zvrat jsem nečekal. Poslední díl byl vůbec zvláštním završením seriálu, který by teoreticky v budoucnu mohl mít pokračování. Co se týče hudby, tak ta je výborná a i když se často jednalo jen o jednu skladbu, tak tam prostě dobře zapadla a nerušila děj seriálu. ----- Prostě se jedná o seriál s originální tématikou, který nakonec skončí jinak než se dalo čekat.

Dredd (2012)

Původně jsem myslel, že to bude něco ve stylu spravedlnosti, kterou podává Statham ve svých filmech, ale toto šlo poněkud jinou cestou. Hned na mě dýchla postapokalyptická atmosféra budoucnosti a dlouho na sebe nedaly čekat ani nechutné scény, které si mohl režisér odpustit. Zpomalené záběry však byly pěkné s perfektní ambientní hudbou. Avšak to i zde musel režisér podělat, protože byly zpomalené i ty nechutné. Když si odmyslíte ty prasárny a zbytečně velké množství mtvých nevinných, tak se tento film dá zkouknout. Chtěl jsem tomu dát jen dvě hvězdy, ale jedna patří námětu a dvě hudbě. Jednu jsem sudnal za nechutné scény a další za nespočet zabitých, kteří byli nevinní. Na konec však ještě byla zajímavá scéna, kde se jednomu záporákovy dostala Andersonová do hlavy, což mi mírně připomělo film Cela.

Friends: The Stuff You've Never Seen (2001) (pořad)

O tomhle sestřihu jsem se dozvěděl náhodou při psaní komentáře k tomu seriálu. Musím říct, že je to opravdu příjemná a hodně dobrá tečka za seriálem, avšak bohužel velmi, velmi krátká. Je opravdu hodně škoda, že to nemá alespoň 4x delší trvání. Vždyť za tu dobu co natáčeli toho muselo být spousta a oni si udělají jen chvilku na pár i tak dost povedeným momentům. Jinak je tam dobře zřetelné, že jsou zhruba v polovině, protože říkal, že mají za sebou 140 epizod, tak je škoda, že to neudělali i po skončení seriálu. Ale ať si jen nestěžuju, musím říct, že se jim to povedlo. ----- Pro ty kdo viděli seriál Přátelé si toto určitě nemůžete nechat ujít.

Přátelé (1994) (seriál)

Tak jsem to během necelých dvou měsíců vše dokoukal. Toto je opravdu ten typ seriálů, u kterých by mi vůbec nevadilo kdyby byly tzv. "nekonečné". Hodně jsem se u toho nasmál, samozřejmě tam ale byly i dojemné scény, prostě vše, s čím se člověk v životě může setkat a taky setká. Každá postava má svůj osobitý charakter, který se jim vážně povedl. Ani se nedá přesně určit, která z postav mi svým chováním byla nejsympatičtější, každý tam měl něco do sebe. Co se týká kulis, tak je pravda, že to mě tam celkem znervózňovalo, vědět, že to není v opravdovém bytě, nebo ten "sníh" kdy bylo vidět, jak ho sypou či případný pohyb stínů, které asi držely mikrofony☺, ale to nebylo nijak hrozné, spíš to bylo celkem zajímavé vidět pár těch chybek. Je škoda, že v nových seriálech se už toto stát nemůže, protože je to asi pro ně nedokonalé a musí tak být vše podle lajny, žádná výchylka, nic, prostě umělotina, jenže mě se líbilo, když jsem viděl, jak se "náhodní kolemjdoucí" u některých scén málem neudržely smíchy a jen si zakrývali pusu, i když to se stávalo i samotným hercům v hlavní roli. Nejvíc mě na tom bavily ty příběhy, které se neodehrály jen během jednoho dílu, například Joeyho kuře a kachna, výměna bytů nebo ten známý neznámý "tlusťoch z vedlejšího domu" co zapaluje svíčky, je v síti.. a mnoho dalšího, to tomu seriálu prostě dodávalo šmrnc a originalitu. Musím ale přiznat, že mě občas vadil ten přidávaný smích jakože z publika, ten mě tam vážně někdy dost vadil, ale jindy musím přiznat se tam naopak hodil, do trapné chvilky ticha se z pozadí někdo zasměje, to samotné mě taky pobavilo. Perfektní úvodní hudba, která se i po 10 serií neoposlouchá. Nevím co víc dodat. Je opravdu škoda, že to nepokračuje dál.. ----- Kdo tento seriál neviděl, tak rozhodně doporučuji shlédnout, nic kromě 87 hodin plných smíchu a pobavéní tím neztratíte. Prostě je to jeden z těch seriálů, který opravdu potěší.

Televarieté 45 let (2015) (pořad)

Jak mám na televizi jako takovou celkově averzi, tak toto jsem si i nahrál. Je sice dost pochopitelné, že 45 let se nedá v žádném případě nahrnout do 80min, ale opravdu to bylo pěkné. Navíc mě i potěšilo zpracování a to svou logikou a jednoduchostí a ne tím, že jak byly nahrávky na rozlišení 4:3, tak ty černé okraje tam prostě nechali a neprznili to zabarvením do okrajů obrazu. Musím se přiznat, že mi ten Dvořák občas prostě nesedí, ale Bohdalová v tomto opravdu perfektně vinikla. Jak tu bylo poznamenáno, tak Dejdar pěkně doplňuje historii pořadu. Prostě, pěkný a decentní sestřih bez zbytečných omáček okolo ☺. Celkem mě překvapilo a trochu i zamrzelo to co řekl, a to že prý naprosto všechno bylo připravované a nemohlo tak dojít k improvizaci, trošku mi to zkazilo podívanou, páč jsem nad tím přemýšlel.. ----- Jednoduše, pěkné, některé scénky neokoukané. Kdo neviděl, doporučuji ať shlédne.

Lucy (2014)

Já moc novinky nesleduji, protože ve velké většině případů jsou už novinky jen pouhý ohraný výplod se zkopírovaným dějem ze spousty filmů jen za účelem vydělat balík a případně se i zviditelnit. Dovolím si říct, že už při sledování upoutávky mě tento film zaujal a cítil jsem, že to nebude jen další obyčejný sériově podávaný výplod.. Je to ten typ filmu, který člověk musí shlédnout minimálně dvakrát, aby viděl a pochopil co se skrývá "mezi řádky". Je to hlavně taky potřeba z toho důvodu, že je to zhuštěno bohužel do pouhých 90min včetně finálních titulků, na toto by bylo potřeba alespoň 200min. Na začátku máte pocit, že je to bráno jako dokument, ktreý se vlastně prolíná celým filmem. Tento snímek bych označil jako pokrokový co se týká děje a když už, tak i toho servírování. Jinak proč bych jej označil jako pokrokový, protože se režisér pouští na velmi tenký led mezi realitou a tím, co "obyčejný člověk" může brát jen jako sci-fi. A co mám rád, je to, že je to založeno na pravdivých skutečnostech, do kterých je prolínán ne zcela uvěřitelný děj což z toho však ještě nedělá jen výmysl. Divák se tak během filmu pozastaví nad tím, zda se něco podobného už nestalo, zda se to stát vlastně může a kde jsou ty pravdy, které jsou nesmyslně utajovány?... Tím jen narážím na to, že kdyby člověk opravdu věděl co, kdy, proč a jak, že by tu pravdu (třeba) neunesl ~ buď by se vyvrátilo a nebo potvrdilo to co říká náboženství a nebo tak stejně i to, co málo a jak zkresleně nám podávají vědci jen protože jim případnou pravdu nikdo nedovolí říct.. Vím, zní to jako klasická konspirační teorie, ale to jen proto, že si člověk nechce připustit onu možnost.. EDIT1: Co mi teda ale vadilo, byly ty bouračky, to že málem nepřežil ten francouzský policista, ale zase musím pochválit naprosto perfektní muziku, která ty emoce zvýrazní a co víc, neruší během sledování (až na ten rádoby ukvičený dubstep). Ještě musím ale taky pochválit herecké výkony, ty emoce těch herců jsou opravdu věrohodné, což je celkem dobré plus, někdy toto bývá právě ten kámen úrazu. Tak stejně i přehnané množství speciálních efektů, tady to bylo ku prospěchu, ovšem bych ještě vytknul občasné nechutnosti.. ----- Co víc dodat, kdo nechce ať tomu nevěří, ale samozřejmě by jste tomuto filmu měli dát šanci. Co by se vlastně doopravdy mohlo stát, kdyby člověk dokázal ovládat 100% svého mozku?

23:59 Krvavé minuty před půlnocí (2005)

Tento film jsem jako více už dřív sehnal když se rozprodávaly video půjčovny. Film je to zajímavý, akorát je celkem zdlouhavý a občas jsem si říkal, co tím chtěl režisér říct. Ze začátku to byl normální film, který se poté zpomalil v průběhu té párty, ale zase se to celkem vyrovnalo, když se objevil z ničeho nic uprostřed pole, to byl celkem zajímavý obrat. Ovšem se to ale začalo opět zpomalovat. Ano, je tam dobře vidět jak se chovají reportéři, jaké je jejich uvažování, je tam i zajímavá zápletka, která se ukáže jako spiknutí ve vyšších kruzích, jen je to bohužel natočeno poněkud nešťastně. Za propracování jsem chtěl dát jen 3-4 hvězdy, ale ke konci to režisér zachránil a konečně to začalo dávat smysl, i když nebyl vysvětlen ten časový skok Aarona, což vnáší do tohoto filmu trochu originality (ne vše, co se nedá normálně vysvětlit a i ve filmu není vysvětleno znamená nějaké mínus), za ten konec jsem se rozhodl dát 4 hvězdy, ale poté jsem viděl v začátku titulků, že to bylo někomu věnováno, tak jsem se rozhodl dát plný počet. I když je film nepovedený, ale je někomu věnován, je to hezké gesto, které si zaslouží ocenit. ----- Pro ty, kteří rádi zkouknou něco originálního, kde není vše nahněno na efektech, tak film doporučuji. Ovšem je tu ale ještě jedno mínus, za které už režisér nemůže, a to je český dabing, je sice dost amatérský, ale překnosnout se to dá. I za to vše, je to pěkný film, který není na škodu shlédnout.

Ostrov (2005)

Zajímavý, poutavý a celkem neobyčejný akční thriller. Při sledování mi to prostě nedalo a často jsem uvažoval, že proč by toto vlastně mělo být Sci-fi? Vždyť v dnešní době plné technologií a několika zbohatlých jedinců se toto klidně může praktikovat.. Tady je pěkně vidět co vše zmůžou peníze a nevědomí o pravdě (z pohledu těch zájemců o svoji pojistku), na oko se to tváří jako zajímavá a celkem "výhodná" investice, ale pravda je mnohem horší. Příběh je dobře zpracován, je tam správné množství efektů, trocha humoru a hlavně co se nesmí opomenout, naprosto perfektní hudba. Ke konci filmu je to ve spojení s hudbou krásně dojemné. No, kdybych si měl protiřečit, tak bych to udělal v případě scény kdy jsou už na útěku na tahači, který veze kola vlaku (což je trochu podivné v ohledu, že ty vlaky jsou dělány bez kol jen pouze jedou v nějakém ohraničeném prostoru (teď nevím jak to nazvat)) a ve chvíli co je začnou shazovat bych hudbu naprosto vypnul a nechal jen plynout ty mohutné zvuky kovu a rozbíjejících se aut. A když jsem u toho, tak v této a několika jiných částech jsem si říkal, že to silně připomíná styl filmů Mizerové, a taky jsem se nemýlil, páč tento režisér je i jejich tvůrcem. A co se týče malých chyb, tak jsem si všiml, že ve scéně, kdy se setkají Lincoln se svým "vlastníkem" ve skladu, tak při zpomaleném pádu je vidět pouze zaprášená matrace, která se mírně vychýlí, dále jsem si ještě všiml malé chybky, kdy se stráže (či jak je nazvat) baví nad nehodou při transplantaci orgánů "produktu", který ztvárnil Michael Clarke Duncan, je vidět na obrazovce, že záznam posunuli, ale při dalším záběru je opět záznam pozastaven na pozici před přetočením, tedy ve chvíli kdy spadl na podlahu. Jinak film je naprosto perfektní i co se týče reakcí uprchlíků na "nový" a nepoznaný svět. Díky tomu se tam naskytne i několik vtipných scén.. Je škoda, že takto kvalitních filmů ubývá. ----- Pokud máte rádi akční filmy s nějakým tajemstvím v podobě tajných projektů, tak je toto film přímo pro vás, rozhodně se nebudete nudit.

Rytířem na hradě Camelot (1998) (TV film)

No, co dodat, Whoopi Goldberg opět srší svým humorem, který se v dnešních filmech málokdy vidí. Zrovna před chvílí jsem to dokoukal a musím říct, že jsem se upřímě pobavil, bylo tam plno vtipných scén a hlášek, ano, dají se tomu vytknout ty "nedokonalé" efekty, ale pokud je film pojatý a natočený správně, tak i taková "ohraná věc" jako cestování časem (viz komentáře) může být povedená a člověk se u toho nebude nudit. Dost povedené bylo zaměření se na reakce lidí ze středověku na moderní znalosti, mluvu či hudbu. Musím říct, že tento snímek by se dal i protáhnout, protože nabízí veké množství alernativních pokračování. Jedním obdobným snímkem je i "Černý rytíř", kde je už vidět moderní nádech, ale humoru neubírá. Nevím co se komu na tomto snímku nebo herečce nelíbí, ale z cestování časem se dá ještě mnoho vytěžit, stačí mít jen kvalitní námět, plno humoru, minimum speciálních efektů (protože ty můžou film jen pokazit) a zaměřit se na děj, poté může takový film nadchnout kohokoliv. ----- Pokud tedy máte rádi komedie a cestování do minulosti, toto je snímek, který vás určitě nezklame.

Na hraně zítřka (2014)

No, prvních cca 15min jsem si říkal, co to je zase za moderní chu*ovinu s přeplácanýmy a zbytečnýmy efekty a říkal jsem si, že tomu dám max 1-2 hvězdičky, vypadalo to jen jak nějaký nepovedený vojenský tahanice ve vyšších místech nebo jak to nazvat.. Potom to ale nějak zvláštně a překvapivě nabralo jiný styl a směr a už to bylo koukatelnější. Sice zneužily záběry meteoru z roku 2012 ku prospěchu filmu, ale tak to aspoň mělo trochu zajímavější styl. I když pokud režiséra/spisovatele při pohledu na ty videa napadl tento snímek, tak je to poněkud hodně ohraný styl, že cosi letícího z vesmíru sem na zemi jsou zase jen nějací vetřelci co chtějí tuto planetu využít, ale opět se ukázalo, že tvor zvaný člověk je mnohem silnější a ničivější než zřejmě vyspělejší potvory z vesmíru.. Jinak se musí nechat i poněkud zvláštní styl, který trochu připomíná černou komedii ve scénách, kdy se stále dokola Cruise "restartuje" nebo je "restarován". ----- Jako jo, nebýt toho, že je to trapně přepleskaný těmi efekty, tak by to mohlo být i lepší. Ale jinak s přetrpěním těch ±15min začátku je to celkem zajímavý film.