Dej si pohov, kámoši 2 (1995)

Jeden v příkladů, kdy je "dvojka" lepší než "jednička" - taková hádka v budoucí restauraci o sexu mezi dospělými lidmi, kterou utne 95letý dědula, stojí za to.

Nelítostný souboj (1995)

Do poslední chvíle netušíte, kdo co na koho vymyslí, jak ho podrazí - tedy ne až do konce, ale cca do 15 minut před koncem, pak už je děj předvídatelný. Škoda jen, že film není trochu kratší, některé vycpávky nejsou pro jinak výborný děj a zápletku postradatelné.

Opustit Las Vegas (1995)

Nechápu, že film má tak vysoké hodnocení. Zřejmě kvůli bravurním hereckým výkonům. Ale zbytek - notorik se rozhodne, že se upije k smrti, vše prodá a odjede do Las Vegas. Tam se potká se šlapkou, dají se dohromady s tím, že jeden druhého nebude měnit. A jak to dopadne? Vyjma náznaku, kdy ho ona nutí jít k doktorovi, je konec naprosto očekávatelný. On se časem uchlastá a ji, jak už to chodí, "zákazníci" zmlátí. Proč se má na to člověk dívat?

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Nemůžu si pomoct, ale nějak jsem kouzlo tohoto filmu nepochopil. Stárnoucí muž chodí na svatby a pak se rozhodne, že se ožení, no jeho láska má jiného, tak si chce vzít jinou. Vtipné mi to nepřišlo a romantické už vůbec ne. Ani drama se nekonalo - prostě takový nemastný, neslaný příběh.

Dej si pohov, kámoši (1993)

Velmi vtipná a svěží komedie - důchodci blbnou jako malé děti, bohužel někdy jejich vtípky jsou "za hranou", ale i tak je to zábavné.

Hokus pokus (1993)

No, čekal jsem rodinný film, ale tohle nebylo ani to. Naprosto nelogický děj (děti bez problémů přijdou v noci do školy, řidič autobusu nechá okamžitě řídit slečnu autobus, nebo skutečnost, že všichni rodiče jsou na party a všechny děti chodí ve 3 ráno nocí samotné) řadí film spíš pro malé děti, které nepřemýšlejí logicky. Nebo je fakt normální, že se ve 3 ráno chodí spát a v 5 se vstává?

Vysoká hra patriotů (1992)

Pokud zabráníte IRA spáchat atentát, zabijete jejího člena a pak se necháte vyfotit do novin, kde uvedete i své jméno, nemůžete se divit, že "po vás půjdou". A když k tomu žijete na samotě, můžete počítat s noční návštěvou... Ale ušlo to.

Duch (1990)

Naprosto nelogické (proč duch může procházet zdmi, ale podlahy ho drží a nepropadne jimi), ale velmi milé. Klasika, která nezklame.

Opravdově, šíleně, hluboce (1990)

Ani drama, ani romantika. Možná sci-fi. To, že se zjeví mrtvý milenec, ještě neznamená, že půjde o romantiku či drama. Hlavní hrdinka se těžko s jeho smrtí vyrovnává (to je pochopitelné), pořád ho miluje, ale pak ho kvůli jednomu pitomému nedorozumění pustí k vodě a najde si někoho jiného. Kdyby bývalý nebyl mrtvý, bylo by to asi lepší. Takto je to vlastně o ničem.

Smrt přišla brzy (1990) (TV film)

Nevím, co je na příběhu nevyrovnané hysterky, která si myslí, že má právo na šťastný a spokojený život, a klidně kvůli tomu vraždí, zajímavého a proč bych měl hodinu a půl přemýšlet o tom, jak je k někomu život nespravedlivý.