Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Poměrně nudný film - 80 minut sledujete, jak se na benzínce okrádá socialistický stát, a poslední čtyři minuty se konečně něco stane. Výborné herecké obsazení, ale to je asi tak vše.

Divoch (1975)

Myslím si, že komedie, kde se lidé chovají jako nedospělí děti, jsou již v dnešní době překonané a je celkem utrpení se na ně dívat. Jasně, pro typického Čechoslováka bylo velmi atraktivní vidět moře, ostrovy a prsa hlavní hrdinky, tak mu snad ani nevadila absence aspoň trochu dospělého chování hlavních postav. Dneska ale takový styl filmu ano nezaujme.

Sugarlandský expres (1974)

No, nic moc teda. Když dvojice hrdinů unese policejní auto i s policistou a pak setíky policistů za nimi jedou, střílí po nich a snaží se je zastavit, i když oni jasně předem řekli, že se chtějí dostat do Sugarlandu, kde policistu propustí, tak mi přijde, že je děj filmu naprostý nesmysl - zjevně jde o zbytečné ohrožení na životech všech kolemjdoucích, neúčelné náklady na pohonné hmoty atd... Ale pokud se to tak před těmi 40 lety stalo, tak musím říct, že tamní policisté byli neskutečně hloupí.

Cestující v dešti (1970)

Film byl pro mě velkým zklamáním, a to i přes pozitivní hodnocení zda na csfd. Nebo možná právě proto - čekal jsem zajímavý a napínavý děj, místo toho první půl hodiny nuda, pak půl hodiny pocit, že jsou všichni "divní", a poslední část filmu už byla jen rozuzlením děje.

Ucho (1970)

Poměrně strhující film, skvělé výkony - nálady mezi hlavními hrdiny se rychle střídají, od nenávisti až k něze. Rozhodně stojí za to vidět, ne jen kvůli oběma hercům, ale i kvůli tématu, o kterém film je. Tento film by měl být "povinnou četbou" ZŠ!

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Fakt nerozumím tak vysokému hodnocení filmu - ano, v roce, kdy film vznikl, to musela být "bomba", ale s odstupem času to hodnotím jako průměrné dílo - poměrně rozvláčný děj, místy i nudný.

Rosemary má děťátko (1968)

Trochu rozvleklé, ale velmi napínavé. Ve své době byl film bezpochyby děsivým hororem, dnes už působí trochu jednoduše, zejména kvůli dlouhým, pro samotný děj nedůležitým scénám, i když samotná zápletka a rozuzlení jsou opravdu skvostné.

Večírek (1968) odpad!

Asi jsem vůbec nepochopil, co je na filmu vtipného. Začíná to asi tak: pan Bakshi se během pauzy při natáčení velkfilmu opře o detonátor a vyhodí celou pevnost do vzduchu. Omylem se pak ocitne na večírku producenta, kde mu v bazénku uplave bota, kterou si před tím ušpiní, pak se směje historce, která je dojemná, ale on neslyší začátek a chce být zdvořilý. Následně hraje šipky a trefí do čela chlápka, který je vedle terče. Rozsype zrní pro ptáka na zem, omylem spustí mikrofon a všichni tak nahlas uslyší, jak si pro sebe opakuje "mňamy, mňamy". Pak během jídla na něj nezbude židle, takže sedí na pidistoličce u dveří, které ho z ní 2 x shodí. Jo a když chce ukrojit kuře, tak se odletí z talíře a přistane ve vlasech jisté dámy.... V tomto duchu film pokračuje až do konce - doslova jsem to přetrpěl, ale pořád jsem doufal, že pochopím, proč se ten film hodně lidem tolik líbil. Možná by se na něj měli všichni podívat nyní a ne vzpomínat na okamžik, kdy ho viděli jako děti. Nebo je fakt vtipné, že když chce někdo kousek toaletního papíru, tak odmotá celou roli? Fakt? Zlatý Troška s Babovřeskama.....

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Skvělé dialogy a děj postavený jen na nich. Typický film, kdy se ukazuje, že úžasný scénář a bezvadní herci jsou víc než dnešní super počítačové efekty. Každý má pusu plnou tolerance jen do okamžiku, když musí začít sám tolerovat - nádherná ukázka lidských povah.