Velká vánoční jízda (2011)

Nejlepší animák od prvního Madagaskaru. Je tu cítit místy britský humor a to je v animovaném blockusteru něco čerstvého. Jinak příběh je klasicky šablonovitý ale už jen kvůli vtipům stojí za shlédnutí.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Důkaz, že Lynch umí natočit film i pro masy. Možná trošku bohužel. Z jeho režijní taktovky zdaleko ne špička. Klasické Lynchovské filmy jsou nezměrně lepší. Ale jedná se o krásný a skvěle natočený příběh. Ideální na víkendový večer pokud se chcete nechat jen unášet příjemným filmem, který vás ale nepřipraví o polovinu mozkových buněk.

Alenka v říši divů (2010)

Alenka je asi nejslabší film mého oblíbence Tima Burtona. Nejvíc mi vadí, že to není jeho chybou. Alenka mohla být další jeho masterpiece. Náznaky tu jsou ale bohužel Disney mu svázal ruce, ústa a zavřel do krabice. Přesto dávám čtyři hvězdy protože Alenka vyšla v období, kdy vycházely pouze tragédie jako Avatar a tak mi zvedla náladu.

Dokonalý trik (2006)

Tak jsem dal Nolanovi šanci přesvědčit mě a zase nic. Opravdu bylo potřeba na konci filmu všechno vysvětlovat jako kdyby to všechno nebylo jasné po první třetině filmu? Bale je tradičně otřesný. Jackman podal dobrý výkon ale ten to nezachrání. Další dvě hodiny nudy bez jakékoliv nálady

Avatar (2009) odpad!

Jedna hvězdička za efekty. Ale hned jí zase ubírám za stopáž. Dokonalá ukázka všeho co je špatně na dnešních hollywoodských filmech.

Temný rytíř (2008)

Jedna hvězdička za to, že když jsem sám sebe přesvědčil, že se jedná pouze o parodii, tak jsem se občas bavil... Teď vážně. Nolan dokázal připravit Batmana o všechno, co ho dělá Batmanem.