• Pohádka

Případy detektiva Murdocha - Svrchované Mimico (2021) (epizoda)

Vacsina dielov Pripady detektiva Murdocha su fajn, niektore su vyborne. Vzdy cakam na uvedenie novych dielov, som rad, ze serial je jeden z najdlhsich v historii. Takyto paskvil, resp. frasku si tento serial nezasluzil! Neviem, ci kanadski producenti sa nakazili vsadepritomnym idiotizmom spoza ich juznej hranice, alebo mali iny, pre mna nepochopitelny dovod obdarit ma tristvrte hodinou nudy a blbosti. Blbost prepacim - nudu nie. Ten tipek, co hra debilneho Newsoma, mi vadil vzdy. To, ze ho reinkarnovali po jeho vrazde v jednom dieli ako jeho brata (ci bratanca), bolo velkou skodou tohto serialu. Debilne hlasky a mimika, by sa hodila to paskvilov tocenych standardne v USA a nie v Kanade. Cierna skvrna serialu. (Myslim naozaj ciernu a nie afroamericku - na to si clovek dneska musi dat bacha! :) Ale divakom zvyknutym na US sracky sa mozno bude aj pacit. Proti gustu ziaden disputat!

Krycí jméno Lev (2020) odpad!

Pred chvilou som pozeral US serial Joey - a netusil som, ze aj francuzi dokazu natlacit do filmu podobne debilne pseudo gagy, ako amici. 15 minut a stacilo!

Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz (2020)

Po seriali som sa tesil, ze uvidim dalsi diel v celovecernom prevedeni. Zial, stalo sa - scenar nudny, slecna Fisherova sa snazi s podporou pocitacovej grafiky zvladnut sceny a'la James Bond, zaverecna pointa - tu som tam marne hladal. Cely sympaticky tim zo serialu natlaceny v uvode do jedinej hromadnej sceny, este aj spicovy dabing serialu bol vymeneny. Dobra rada tym, ktori si oblubili serial - NEPOZERAT!

Můj pes pitomec (2019)

Vynimocne spravny film. Nie je to komedia, to je absolutne pomylena klasifikacia. Kto tento film takto zaradil, mal by sa skvarit v pekle. Evokuje to potom totalne "ujete" komentare, ala Johnny.ARN. Su jednoducho magori, ktorym poviete komedia a ked sa na tom filme nedokazu rehlit, ako na stupiditach Leslieho Nielsena, alebo francuzskych saskarnach a'la Asterix &Co., ci Navstevnici,  tak su urazeni. Dostali nieco ine nez ocakavali a je to nad uroven ich vkusu a mozno aj inteligencie. Styl ich recenzii to nasvedcuje. Tipujem, ze film ocenia hlavne ludia, ktori vedia, co je zivot a mnohi ten film pochopia ako zrkadlo zivota. Mozu to byt aj mladi divaci, ale predpokladam, ze s vyssim vekom ludia budu obsah filmu chapat intenzivnejsie. A mimochodom - ten pes nebol Doberman, ale Mastif !!!

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Nove filmy, ci rozpravky maju pre mna jeden velky deficit - nejako sa zasoby ozaj peknych, sympatickych hereciek vycerpali. Kdeze su casy Safrankovej, Andrlovej, Elsnerovej, Vondrackovych, Zilkovej, Maciuchovej a mnohych dalsich, ktore stali za pozeranie aj pri vypnutom zvuku? Jedina utecha je, ze nasledujeme aj zahranicnu produkciu, kde sa herecky typu Glen Close, Sarah J. Parkerovej oznacuju za krasne. Kto raz videl filmy s Grace Kelly, ci Audrey Hepburnovou, ten ma latku zdvihnutu tak vysoko, ze tieto nove ksichtiky mu nedokazu poskytnut dostatok potesenia, predovsetkym v princeznickovskych ulohach. Sorry, nemozem za to, holt som zatazeny na pekne a sympaticke baby. A v rozpravkach predovsetkym. A aj ked nie som teply, plati to u mna aj na princov. Kdeze je taky Travnicek ?

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

V celkom pozeratelnych US-Kanadskych serialoch (Castle na zabiti, Mentalista, Murdoch, Sue Thomas ... ) vyzdvihne zbor sympatickych hercov aj niektore menej zazivne casti na slusnu uroven a vytvoria v divakoch pocit sympatii a pohody. V tomto seriali nie! Neviem, s kym mam sympatizovat, dvaja titulni hrdinovia a ponemceny Zednicek to akosi nezvladaju. Kym inde sa vytvoria aj urcite medziludske vztahy medzi protagonistami tak tu sa ludkovia tak nejako stretavaju a odchadzaju, no a ked nahodou prileti niekto, kto ma "stavu" ,doda potrebny "riz" a zacnem s nim sympatizovat, tak bum - hned ho odstrelia! Bol si dobry, id do prde*e! A hned tam vrazia magora z ktoreho ma brucho boli. A este jedna vec ma srdi, ale extremne. Viete, za sociku tu bol taky for, ze: "Otvorim radio - Breznev, otvorim noviny - Breznev. Uz sa bojim otvorit konzervu!" Dosadte si namiesto Brezneva gaya.

Like Cats and Dogs (2017) (TV film)

Som nefajciar, ale: "Pohoda, klidek, tabacek!" Romanticka pohodovka bez vyssich narokov. A pokial ma niekto po krk standardnych skaredych bab v novej - narocnej aj smejdovej - produkcii, tak tato kocka je presne to, na co sa da pozerat, aj ked vypnete zvuk. Len ten chalan je taky trochu nemastny-neslany. Film je sladak ako vysity, ale v tom momente som naozaj nic narocnejsie nepotreboval. (mam to v madarskom dabingu.)

Anděl Páně 2 (2016)

Jednicka je Jednicka! Toto je slaba trojka. Ustredne duo a cast osadenstva sa viditelne blizia penzijnemu veku (na biblicke postavy je to "prieser"), film mi zacina pripominat sibnute americke sracky poslednych 20 rokov. Perfektne prevedenie jednicky chyba a absencia zlaticka Kajnarovej - no nic moc. Pokracovanie v povodnej zostave Trojan, Dvorak, Kajnarova (a nie s odstupom 11 rokov), by som ocenil lepsie. Najlepsie ako naozajstne pokracovanie povodneho pribehu a nie uplne nezavisly pribeh.

Castle na zabití - Série 8 (2015) (série)

Zaver serialu nie je dostojnym koncom celeho "diela". Hlavny zloduch, ktory v poslednej serii sporadicky masakroval kdekoho a ovladal snad celu FBI a policiu, tak ten chudak na zaver musi sam vsetko vyzrat a vybavit si vsetko na vlastnu past. Este aj v zaverenej prestrelke, celu eksn odbavil ten ulisny krpaty smrad a vystrely neviditelnych protivnikov spoza rohu. Taku minimalisticky uspornu scenu (tocenu asi v opustenej operacnej sale a kotolni beckoveho spitalu) som nevidel ani v priemernej C-S krimi. Zaverecna scena u kastlovcov bola teda akcne este useknutejsia - na 60 sekund tam zhustili zaver hodny minimalne na este jeden diel. A ten happy end? Mne to pripada ako halucinacia kastlovcov skor, nez na smrt dostrielani vydychli napodledy !?

Dcera čarodějky (2015)

Pokojny herecky prejav aj celkovy styl filmu mi ulahodil. Dobra kamera a decentne pouzivanie pocitacovych efektov podciarkuje klady produkcie. Nemusim pri pozerani filmu pouzivat svoj "relikviar"(ako to nazval sudruh Verbal), ale sympaticka kocka s decentnym prejavom (vratane celeho ansamblu) ma zaujme urcite viac, nez urevane vygrcy televiznych kanalov. Ak bude pokracovanie - a podla zaveru tipujem, ze bude - tak si ho pozriem. Dufam, ze bude aspon na tej urovni ako bol tento film. Tiez ma zarazilo mizerne hodnotenie filmu. Ale pokial napr. "Dr.House" bude mat hodnotenie skoro 90% - tak na lepsi vysledok sa neda ani len dufat. Ludia si zvykli na americky srot, co robit?