• Pohádka

Sluha dvou pánů (2010) (divadelní záznam)

Uz som vsetko povedal u verzie z r. 2000. Shrniem - prilis dlhe a nudne. Strih by nezaskodil.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Pre mna nuda. Blaznivo pobiehajuci Donutil so skreklavymi prejavmi ma za srdce nechytil. Coho je moc, toho je prilis! Mozno mala byt aj trochu zaujimavejsia scena, ale aj tak neviem, ci by sa to dalo zachranit. Extremne dlha stopaz - kedysi, pred skoro storocim, filmovi psychologovia zistili, ze ak film trva dlhsie, nez 90 minut, divak straca pozornost a zacne sa nudit. Tuna to plati rovnako.

Rodina podle plánu (2005) (TV film)

Mam rad pribehy tohto typu. Pobavi, pohladi, ... ak herci dokazu hrat aspon ako-tak znesitelne. Tori Spelling, keby nemala za tatka jedneho zazobaneho producenta, tak by mozno akurat tak strasila ludi v pokladni kina. Ale v Amerike maju podivny vkus na herectvo aj na krasu.

Zelená míle (1999)

Mam rad scifi. Tento film na scifi spociatku nevyzera, ale je - aspon nieco take, ako fantasy. Jedna vec mi zrazila hodnotenie o dobru polovicu - namiesto trochu tajomnej liecitelskej magie, podanej v style anglickych filmov 60 rokov, mi vrhlii do ksichtu roje prvoplanovych americkych vciel, ci ovadov. Slaby efekt, ktory cely styl filmu totalne podkopal. Mozno sa to ludom naucenym na bombasticke vybusne US efrekty moze pacit, ale mne nie. Sorry, na Shawshank to nema. Okrem toho, pocitacova grafika vo filme je mi odporna. Smejd. To na klasicke Bondovky, ci Belmondovky jednoducho nema!

Ostrov pokladů (2012) (TV film)

Pisem tento komentar asi po 5 minutach, co som tento film nahodou naladil na satelite. Teda ziaden komentar k hercom a spracovaniu, ale len k technike kamery. Ja osobne mam rad kameru z ruky, ked ma za ucel vtiahnut divaka do bezprostredneho deja, dodat ten spravny live smrnc. Ale tocit kamerou z ruky vsetky ! zabery pocitujem ako nesmierne otravne. Aj zabery na dlhe ohnisko, teda tele su tocene z ruky a obrazom to mava poctivo na vsetky strany. Mam miestami pocit, ze sa ani nepouzil kamerovy stabilizator (alebo velmi jednoduchy a lacny) takze to neustale kyvanie zaberov ma dost vzalo. Naviac - kameramanova zaluba v neustalom amaterskom zoomovani je vyslovene desiva. Ja by som takto sfusovanu kameru nedozazal ospravedlnit ani v studentskom dokumentrnom filme. Kym pisem tento komentar, dialogy filmu pocuvam v pozadi a som pevne rozhodnuty po poslednom pismene vstat a prepnut na dalsi kanal. A pro pos - tie dve hviezdicky su len preto, ze v zozname hercov je uvedeny Donald Sutherland.

Zkus mě rozesmát (2011)

Hm, pustil som si tento film a urobil som nakoniec len prestrihy - pri porovnani s "pribliznym" mozno originalom som si nechcel kazit spomienky na povodny namet. Hovorim o filme "Kaktusovy kvet", ktory okrem nametu filmu a zidovskych korenov hlavnych protagonistov nic ine nespaja. Walther Matthau ako lekar (zubar :) s ovela mladsou frajerkou (uzasna Goldie Hawn) preziva podobne trampoty. No a jeho oddana asistentka (perfektna superhvieza Ingrid Bergmannova) musi podobne riesit "simulovanu manzelku" s rovnakym uspechom. Original mozno menej akcny, ale ked hodnotim hercov, spracovanie a dialogy - jednoznacne o 2 triedy vyssie! Obkecavam to takto detailne preto, lebo dufam, ze sa najde niekto, kto si pozrie aj ten povodny film. Stoji to zato! http://www.csfd.cz/film/17342-kaktusovy-kvet/komentare/

JAG (1995) (seriál)

Nebudem hodnotit kvalitu serialu - nemam co. Predovsetkym: vela ludi tvrdi, ze sovietske filmy nas krmili komunistickou propagandou. Kecy! Vacsina z nich bola kvalitou ovela vyssie a urovnou propagandy temer na nule v porovnanim s tymto "dielom". Davam 2 hviezdicky? No Katka Bellovie je pre mna uzasna kocka, keby nechali len jej part a vystrihli vsetky ostatne postavy a dialogy, dal by som hviezdiciek aj viac.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Film je temer genialny. Len ..................... Tento film vidiet, ked mi je dobre, tak mi bude okamzite "blivno"! Tento film vidiet, ked mi je zle, tak si bezim pozicat revolver s jednou gulkou. Su ludia, ktori trpia chorobne dobrou naladou - tento film je mozno pre nich jedinym liekom. Technicky je super, ale prezil som ho ho jeden raz a stacilo to. Mimochodom, milujem detskych hercov. Tomas Holy ci Zaneta Fuchsova su moje stabilne jednicky. Ten staticky vyjaseny kukuc tohto hrdinu mi pripada ako pohlad kapra pred stedrovecernou vecerou. Sorry, su to vsetko len pocity - moje osobne a nemozem si pomoct. Mozte so mnou nesuhlasit, mozte mi nadavat, ale to je vsetko, co s tym mozte urobit. Mea culpa!

Marie Růžička (1994) (TV film)

Po prvych skoro 15 minutach soloextaze carodejnice som bol ochotny vypnut televizor. Len nadej, ze do obrazu vstupi moja laska Ivanka Andrlova ma prinutila vydrzat. Take nudne dialogy som zazil len v televiznych novinach. Cau lasko!

Strašidlo cantervillské (1989) (TV film)

Z tajuplneho skoro hororu sa vyprodukovala fraska. Duch povodnej poviedky je prec a ja som marne hladal jedine miesto, kde by bolo nieco skutocne tajomne, hrozive, vtipne, ci komicke.  Stupnovanie deja neexistuje, vsetky srandicky su o nicom a v jednej rovine.  V porovnani so standardnymi ceskymi komediami, ci rozpravkami sklamanie. Scenka Vl. Buriana z vinnej pivnice vo filme "u pokladny stal" ma v sebe viac , nez toto dielko.