• Pohádka

Když Burian prášil (1940)

"Tak pujdes do klastera a budes se reholit!" ... Tak uz len za tuto vetu by som dal 5 hviezdiciek - aj ked mam pochybnosti, ci mladsi divaci zo Slovenska "neznali mluvy ceske" porozumeju tejto perlicke! Este pripomienka k recenzii Frajer42 - kde dost nevhodne tituluje ako volov tych, ktori popisuju postavu C.Slegla, ako KochaRovskeho. Ano, v titulkoch filmu je uvedeny ako KochaNovsky, ale pokial som si prehral vsetky repliky jeho, aj ostatnych, ktori ho vo filme spominaju, tak vsade pocujem KochaRovsky. Nadavat do volov ludom za to, ze ten povodny lapsus s menom urobil v titulkoch niekto pred vyse 80-mi je mierne povedane nezdvorile.

Sára (1997)

Jednicka medzi filmami.  Ironia, komedia, nadsadzka, eksn a erotika a aj trochu porevolucnej realie v Polsku. Toto nie je kopia Leona, neviem koho to napadlo a este vacsi magori na to skocili a vazne to komentuju !? (A pro pos - najlepsie westerny a nielen eksn maju na vychode tvrdu konkurenciu - vid Sergio Leone s Morriconeho muzikou!) Mimochodom, pozrite si 13 Postrunek - hlavne 2 konkretne diely. V jednom pride na stanicu manik v ciernom plasti, s ciernymi okuliarmi a s kvetinou v crepniku. Na otazku, kto je, odpovie, ze cistic - upratuje spinu kazdeho druhu. Pri odchode ma na chrbte napis "Leon, cleaner"). V tom druhom dieli hraje B.Linda herca, co ma hrat tvrdaka vo filme. Prisiel k policii, aby sa priucil. Na konci vyhlasi, ze tej ulohy vzdava, pretoze takeho super tvrdaka, ako su ti magori na stanici, nedokaze nikdy zahrat. Pritom herci narazali aj na jeho repliky z filmu Sara. (Totozny reziser ;)

13 posterunek (1997) (seriál)

Je to tak trafene, az je to uzasne. Raz za rok si to musim pustit, aby som v dobe dnesneho natlaku a cenzury totalne nezblbol.

Via Mala (1985) (seriál)

Aj ja som videl serial na rakuskej televizii. Ked som neskor v internete hladal filmy, ktore som si pamatal zo "starych cias", nasiel som a kupil tento miniserial na DVD v nemcine. Super ... ale este som to DVDcko nerozbalil. Pripravujem sa dusevne, aby som si to pozrel znovu. Je to "husty", nie je to vec, ktoru dokazem zhliadnut bez pripravy :( --- Ako perlicku mozem spomenut, ze ked som asi v roku 2005 siel dialnicou na Zahorie, pri plateni na benzinke som stretol p. Kukuru. Vyjadril som mu obdiv k jeho tvorbe a predovsetkym k tomuto dielu.

Tři slovíčka (1950)

Sympaticke, mile, humorne. Asi vsetky privlastky, ktore ma mat pre mna film tohto zanru. A sladka ceresnicka navrch - jedno z prvych vystupeni Debbie Reynoldsovej. Vdaka za tych 5 minut!

Zpívání v dešti (1952)

Moje hodnotenie bude neobjektivne. V tomto filme je totiz jedna z hereciek, ktorych v dnesnej dobe stale viac ubuda - je pekna, mila a sympaticka. Vie perfektne vystupovat, tancovat, figuru ma tiez velmi sik, herectvo je na urovni. A suprovy Donald O'Connor. Muzikal taky, aky ma byt! Tento film nepotrebuje na to, aby mal uspech mohutnu reklamnu masineriu, ako moderne hollywoodske superdiela. Staci si ho pozriet a uz ste zavisly. Musite si dat reprizu furt a stale.

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Tak - a to je dovod, preco si pri pozerani televiznych novin nemozem dat "liguere"! Genialna komedia.

Byl jednou jeden král... (1954)

--- Minus: Vela pisklaveho spevu (nemal som na to cit ani pred 50-mi rokmi, ani dneska. +++ Plus: Vsetko ostatne. Tu scenu s Werichom v mociari by mali povinne pozerat vsetci, co si myslia, ze JA je to prve na svete. CSFD by mala zaviest este siestu hviezdicku! 5 na tento film nestaci.

Space: 1999 (1975) (seriál)

Na prelome 7ß-80 rokov moj oblubeny TV serial rakuskej televizie "Mondbasis Alpha 1". Popri este starsom seriali "Time Tunnel" jeden z top serialov tej doby. No aby som uplne nezabudol, dopatral som sa na Amzone jeho kompletnej DVD verzie v nemcine a anglictine. Mne osobne bol tento serial sympatickejsie spracovany, nez Star Trek - nech mi to Mister Spock odpusti.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Perfektna zabava - ale nuansy clovek pochopi az na tretikrat. Asi preto niektore slabe hodnotenia publika, ktore je zvyknute na americke sajrajty s prvoplanovymi debilnymi formi. (Poznamka na okraj: Po zhliadnuti "scifi" verzie "3 musketierov" som pochopil, ze US produkcia dokaze zhovadit aj tu najlepsiu predlohu).