Muži v černém 3 (2012)

Po nepříliš povedené MiB 2 velmi příjemné překvapení. Líbilo se mi to, mělo to "šmrnc", a to nejen kvůli atmosféře starého New Yorku a odpalovací rampě Apolla 13, ale také kvůli Willu Smithovi a Tommy Lee Jonesovi. Povedený byl i Josh Brolin, který kupodivu je i celkem podobný "K" staršímu. Příběh byl trochu ujetější, ale ve kterém MiB byl příběh normální ?:DD Často zde byly i hodně povedené vtipy, kterým se smálo celé kino. Skvělý, docela i dojemný byl konec, který považuji za nejlepší část z celého filmu.Ve výsledku je to velmi příjemné pokračování, a klidně bych se na to podíval znovu.

Divočáci (2007)

Ano, chvílemi mi to připadalo jako nějaká parodie, ale když už, tak povedená. A co dělá člověk u povedené parodie ... směje se :DD. Po některých velmi povedených vtipech jsem se až nemohl nadechnout. Je tedy pravda že od herců jako jsou Travolta nebo Lawrence bychom čekali, trochu "normálnější" snímek, ale i přesto do motorkářského prostředí velice dobře zapadli. Film bych doporučil, ať už máte jakoukoliv náladu. Když jste smutní, tak vás povzbudí a když jste šťastní, tak jste ještě šťastnější. Pokud film neberete moc vážně, tak si myslím, že by se vám mohl líbit.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Příběh osoby, kterou ztvárnil Tim Robbins je přesná ukázka zrad a zázraků života. Nádherný snímek o přátelství, která nepohasnou, touze po spravedlnosti, ale také o korupci a zradě. I přesto, že se film odehrává za zdmi věznice je zde krásná ukázka lidského chování ať už "špatného" či "dobrého". Skvělé herecké výkony jako u Morgana Freemana nebo u představitele hlavní postavy Tima Robbinse, doplňují už tak skvostné veledílo. Úžasnou tečkou filmu byl jeho krásný a tak trochu nečekaný konec. Podle mého názoru patří tento snímek na úplný vrchol veškeré filmové produkce.

Wild Wild West (1999)

Skvělý snímek, povedený příběh zasazený do divokého západu. Výborné vtipy, tedy je fakt, že některé opravdu až přehnané, ale to vůbec nevadí. Efekty jsou velmi dobré, na to že je to film z minulého tisíciletí. Zároveň chápu, že kdo nezná pojem STEAMPUNK si myslí, že ta technika a ty vymoženosti, nebo třeba pojem "mašinologie" z filmu jsou až přehnané. To celé s dobře zvolenými herci jako je Will Smith nebo Salma Hayek. Celkově se mi film velice líbil, ale své mouchy to mělo.

Velký flám (1966)

Určitě je to jedna z nejlepších komedií vůbec. Téma "za nepřátelskou linií" již bylo zfilmováno mnohokrát a jejich otcem je podle mého názoru právě Velký flám. Scény jsou velmi povedené a není chvíle, ve které byste se nesmáli. Louis de Funès, který ztvárnil jednoho ze zachránců anglických bojových pilotů hraje "svou" roli, hraje totiž těkavého dirigenta opery v Paříži, který se dokáže naštvat kvůli každé prkotině. Líbí se mi také velmi ochotná jeptiška z kláštera, která jim pomáhá dostat piloty zpět domů. Konec s větroni je velmi povedený a celkově film nemá chybu.

Hunger Games (2012)

Takovýto snímek z budoucnosti jsem čekal horší, ale i přesto, že jsem nečetl knižní podklad, tak se mi velice líbil překonal má očekávání. Příběh považuji za skvělý. Podle mého názoru byli dobře zvolení, sympatičtí herci, doplňovaní perfektním lesním prostředím. Zajímavé na tomto filmu jsou akční a bojové scény, kamera se při nich tak zvláštně klepe a divák pořádně nevidí co se tam děje. Tohle by někdo považoval za špatné, ale mě se to líbí, dodává to tomu takovou hrůznou nevědomost. Některé scény ve filmu jsou sice až brutální, ale bez nich by to nebylo ono. Konec i přesto, že to je trilogie je krásně zakončený takovým trochu zamilovaným nádechem. Tomuto snímku v podstatě nemám co vytknout a proto dávám 5 hvězd.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Perfektní ústřední dvojice Brad a Angelina zapadli přesně do komicky a akčně laděného snímku. Na tento film už nadosmrti nezapomenu a to nejen díky dvojici herců ale také díky jejich hláškám a příběhu, který se jen tak nevidí. I když se na tento film podívám třeba po 15x a i když vím jaký vtip zrovna příjde, musím se smát, protože je to vážně skvělý. Film je podložen úplně suprovou hudbou od Johna Powella a to dodává tu pravou atmosféru. Toto dílo si vydobylo místo mezi mými nejoblíbenějšími filmy a proto také dávám 5 hvězd.

Top Gun (1986)

Je to boží film, mám ho hrozně rád a ne jen proto že hlavní roli Mavericka ztvárnil Tom Cruise, ale nepopírám že to je jeden z hlavních důvodů. Ve filmu je vše, je tam akce, láska, přátelství, statečnost, smutek prostě vše, co byste od takovéhoto filmu čekali. Akční scény z bojových stíhaček jsou opravdu perfektní, dodají dojem jakoby jste tam zrovna byli. Skvělou příběhovou linii doplňují krásné písně, které určitě znáte, jako jsou například Take My Breath Away, anebo Highway to the Dangerzone. Přátelství Mavericka a jeho operátora a nejlepšího kámoše Goose je to nejhlubší, které jsem snad ve filmu viděl. Hodnotím 5 hvězdami i přes pár drobných nedostatků, které byli opravdu nepatrné.

Temné stíny (2012)

Zaujme, ale že by to bylo nějak extra dobrý to zase ne. Jsou použity skvělé kostýmy, skvělé efekty a to celé ve skvělém prostředí temných lesů, domů a měst. Občas probleskne nějaká dobrá hláška - pozitivní. I když mám oba hlavní herce, Johnnyho Deppa a Evu Green rád, jsou některé scény až přehnané, svou stupidností. Celkový dojem z filmu je rozporuplný, film se mi líbil i svým příběhem jakože nejdříve historické fantasy a poté atmosféra sedmdesátek se vším všudy jako jsou auta nebo třeba hippisáci. Ale zároveň byl film takový nijaký.