Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Horor

Recenze (167)

plakát

Gattaca (1997) 

Gattaca je vlastně dystopický sci-fi neo-noir zasazený do retrofuturistických kulis. V těchto kulisách se odehrává zajímavý příběh o eugenice a jejím nesprávném uchopení, které má negativní dopad na společnost, která může být díky genetickým hrátkám obedienční. Vše vyzní morálním poselstvím o tom, jak ostrakizovaný a nedokonalý jedinec „porazí" zdánlivou dokonalost. Jinak vše podtrhla úžásná hudba, kterou si občas pouštím samostatně.

plakát

Přání smrti (2018) 

Eli Roth se nám po všech těch hostelech, hotelech, motelech, botelech, nebo co to vlastně bylo, rozhodl, že nám předělá klasiku s Charlesem Bronsonem. Do hlavní role obsadil akční hvězdu Bruce Wayna Willise, který namísto černého pláště nosí bílý. Během honby za pomstou postava Paula Kerseyho několikrát zažije štěstí jako z Kokury, tvůrci filmu by měli poslat část svých zisků do města Nagasaki, ale na to nejsou asi dost „Fat Man“ jako ona bomba. Kdybych měl resumovat, tak „Little Boy“ Eli Roth natočil svůj nejlepší film.

plakát

Ano, šéfe! (2009) (pořad) 

Pohlreich: Proč chcete mít Café de Paris (omáčka) uprostřed Třebíče? Majitelka restaurantu: I kdybych to neměla v jídeláku, tak bych se ráda naučila vařit kávovou omáčku. Pohlreich: To nemá s kávou nic společného! Majitelka: Ne? A co to je to café?

plakát

Pelíšky (1999) 

„Nedalas mi syna, víš?" Jak se asi mohla cítit taková Anna Boleynová, manželka Jindřicha VIII.? Kdo by kvůli tomu neztratil hlavu?

plakát

Den dobytí Bastily (2016) 

Idris Napoleon z Elby se nám etabloval do prototypu akčního charismatického a drsného hrdiny stejně jako třeba Bruce Willis. Prostředí Francie pomáhá vytvořit zajímavou atmosféru, spletité ulice a střechy domů skýtají dobré možnosti kam umístit akci. Celkově se jedná o svižní akční film, který prakticky nenudí a na nic většího si nehraje.

plakát

Muž, který dopadl Eichmanna (1996) (TV film) 

Solidní televizní záležitost o tom, jak izraelští agenti dopadli architekta konečného řešení židovské otázky Adolfa Eichmanna, aniž by použili nějaké prvky z krav maga. Parodie by mohla vypadat tak, že by chtěli unést Deichmanna, zakladatele firmy na boty. V Argentině by se ukrýval před lidmi, kterým jeho boty způsobily hallux valgus.

plakát

Kruh (2002) 

Tento film se nelíbí 9 z 10 hipologů. ;-)

plakát

Harold a Maude (1971) 

Na tento film se nejspíš nikdy nepodívám. Gerontofil a efebofilka? Ještě k tomu můžeme přidat hebefila a pedofilku a můžeme utvořit týmovku jako od Marvelu, která bude i genderově vyvážená. Ale musí se uznat, že ten námět je rozhodně orginální oproti filmům, které se zabývají androfilní a gynekofilní homosexualitou.

plakát

Kramerová versus Kramer (1979) 

V roce 1979 kulminovala rozvodovost v USA, proto nejspíše tento snímek získal Oscara za nejlepší film. Coppolova Apokalypsa, natočena v témže roce, byla o dvě třídy lepším snímkem.

plakát

Chaplin (1992) 

Zručně natočený životopisný film o jednom vtipném hebefilovi. Richard Attenborough dokázal vykouzlit skvělou atmosféru, napomohla tomu kamera Svena Nykvista, dvorního kameramana Ingmara Bergmana, vše pak doplnila hudba Johna Barryho. Robert Downey Jr. byl dobrou volbou a jedná se o jeho životní roli, když nebudeme počítat Iron Mana. :D