• Romantický

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý výlet do Středozemě nezklamal, možná mě o trošku více strhl. Scéna s Gandalfem, entama a bitva o Helmův žleb u mě vedou. Aby člověk vstřebal vše, co se vstřebat dá musí vidět více než jen jednou a nejlépe rozšířenou verzi ;-) :-D

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Ani po 717 minutách strávených u celé trilogie nemám dost. Po shlédnutí mě vždy napadne: "co si pustím teď, že bych znovu začala od začátku..." . Tak tohle mě napadne pouze po shlédnutí Pána prstenů. Myslím, že to mluví za všechno :-)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

I když trilogie má určité odlišnosti od předlohy, tak je výborně zpracovaná. Je jasné, že se nejde zavděčit všem, a vždy se objeví tací, kterým něco vadí.... Úžasné herecké výkony - obzvláště jsem si zamilovala, jak Ian McKellen ztvárnil Gandalfa. Celá trilogii je provázena nádhernou hudbou. U mě prostě Peter Jackson zabodoval. Po shlédnutí Hobbita jsem nemohla odolat a opět jsem si pustila celou trilogii - po skončení mě vždy přepadne určitý druh lítosti, že něco tak nádherné muselo skončit.

Peullai daedi (2006)

Tak tohle bylo těžké ohodnotit. Začátek se na můj vkus neskutečně vlekl, než se začalo vůbec něco dít, tak jsem stále zvažovala, že to vzdám, pak to ale začalo nabírat nějaký směr a když se na scéně objevil můj oblíbenec Lee Joon Gi, tak bylo jasno :-) Filmu by neškodilo mírné zkrácení. Plusem pro mě bylo, že z tatíka se nestal nepřemožitelný borec, který by mladého vytrénovaného boxera v rozhodujícím souboji složil jednou ranou. Tatík si získal moje sympatie, pěkně mu to trvalo, ale nakonec to přece jen zvládl. Po scéně s autobusem se na mém obličeji objevil úsměv vítězství, jako kdybych to byla já, kdo to zvládl :-) Takže 4*

Pongdangpongdang Love (2015) (seriál)

Roztomilá, krátká záležitost. Nic nečekejte a bude se vám to líbit. Parádní, pokud chce člověk na chvíli vypnout a neřešit nic dramatického (ono se to ani v tak krátkém čase nedá, že?)

Pooreun badaui junsul (2016) (seriál)

Dávám plnej počet, protože seriál se celou dobu nesl v odlehčené atmosféře a i když tam byly dramatické okamžiky, stále se snažil navodit úsměv. Hned začátek mě chytl a neslo se to se mnou celou dobu. Bavily mě všechny postavy, hlavně Jo Nam Doo a jeho výlevy. :-D Historické scény mi učarovaly, hlavně ve druhé epizodě, hned na začátku (lampióny nad mořem, loď a ta doprovodná píseň) - tu scénu jsem si musela pustit víckrát. Min Ho vypadá v historickém hávu tak charismaticky, že člověk (možná jen ženy :-D ) zapomíná dýchat, Ji Hyeon je neskutečná tak, jako ve všem, Její naivní a roztomilá, ale zároveň silná mořská panna... v téhle roli bych si nedovedla představit někoho jiného. Já se prostě bavila a i když si v závěrečném dílu mohli něco odpustit, tak nemůžu jinak, než vřele doporučit. Protože tahle jízda stojí rozhodně za to!

Princezna Mononoke (1997)

První anime, a já si vybrala zrovna Mijazakiho Mononoke, lepší volbu jsem ani nemohla mít. Animace nádherná (to je asi zbytečné zmiňovat :-) ) krásný fantasy příběh, prostředí japonských bojovníků..hm chuťovka :-D Hodnotím jako nejlepší z jeho tvorby, možná i právě proto, že je to moje prvotina. Aby člověk měl z těchto filmů co největší zážitek musí, dle mého názoru vidět v originále.

Producenti (2015) (seriál)

A mně se to líbilo a to moc. Proč? Protože je to jiné. :-) Sestava mých oblíbených herců tomu jistě napomohla a ach ten soundtrack (u mě vede Beak Ji Young – And… a Ali – The two of us). Žádné dramatické zápletky, zbytečné komplikace a zamotávání děje se nekoná. Je to milé, zábavné a svěží. Konec je přesně podle mých představ. A navíc je to tady jedno lepší cameo za druhým. :-)

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé mě naučili sledovat seriály díl po dílu. Zaujal mě natolik, že jsem musela vidět každý díl. Seriál, který vždycky ráda vidím znovu. Každá postava tak odlišně jiná a svým jedinečným způsobem šílená :-D si mě získala. Spousta hlášek, gest, grimas a nevím čeho všeho dalšího, co mi asi nikdy nezmizí z paměti :-) Blbá, ale tak lehce zapamatovatelná píseň "smelly cat", kterou si vždy začnu zpívat, když vidím (nebo jen slyším) slovo "smelly" :-).