• Mysteriózní

Je to i můj život (2009)

No už podle obsahu bylo jasné, že by to mělo být slzavé drama, což se nakonec potvrdilo. Smutný dětský pohled na boj se zákeřnou nemocí je daleko nekopromisnější a smířlivý, že bychom se my dospělí měli co učit. Člověk si při těchto chvilkách uvědomuje, jak velký dar je zdravý život a zdravé dítě. Výborní dětší představitelé, stejné jako Cameron, překvapivě dobrá v dramatické roli, což bych nečekal - 80 %

Jonesovi (2009)

Čekal jsem něco úplně jiného, čekal jsem, že to bude zábavné, nicméně tohle se tedy nekonalo. Možná zajímavý nápad, ale nijak zajímavě zpracovaný, postavy jsou nudné, jediný kdo to herecky drží nad vodou je Fox. U mě zapadne do šedi průměru takže jen 35 %.

Kluci jsou zpět (2009)

Sice drama, ale nepříliš povedené a poměrně nefungující, tam kde by dobré drama fungovat mělo a opět zbytečně melodramatický, sakra to už dobré kulervoucí drama neumí nikdo natočit nebo co, hernajs ? Čistý střed a to ještě můžeš být rád Owene - 50 %

Londýnská řeka (2009)

Zajímavé střetnutí katoličky a černého objímatele stromů z venkova s drsnou realitou velkoměsta na pozadí explodujících událostí v Londýně. Obě hlavní postavy se při hledání svých dětí nevyhnou sociální konfrontaci a spekulacím, až k zjištění, že v okamžicích osobní tragédie se veškeré rozdíly smazávají a zůstává jen smutek. Výborný casting obou protagonistů, škoda jen, že tam kam Bouchareb směřuje bylo jasné už od začátku - 70 %

Mary a Max (2009)

Originální, sentimentální počin, který nastavuje plastelínové zrcadlo realitě všedního lidského života - 70 %.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Jacksona jsem nidky moc nemusel, ale uznávám ho jako mimořádného umělce a pohybově nadaného tanečníka. Tenhle dokument ( ve zkrácené podobě ) by se spíš hodil jako bonus na DVDčko, nicméně chápu snahu ještě naposled vystřískat pár doláčů a pustit do světa dokument o přípravách comebacku. Show by to pravděpodobně byla velkoplepá, i když přímo nejsem fanouškem jeho hudby, musím říct, že pár songů se i mě líbílo, kytarové sólo s tou kočkou mělo koule. Titul Krále popu byl ve správných rukou - 65 %.

Náhradníci (2009)

Dobrý nápad byl pohřben scénáristovou leností a ač se Brucík snaží jak chce, ani von ani krásná Róza to nespasí. Od Mostowa jsem při té velkorozpočtovosti čekal daleko víc, než je béčkovou podívanou - 55 %

Orphan (2009)

Sorry, ale v tomhle případě takhle vysoké hodnocení nechápu. Strašně hloupoučká klišovitá podívaná, s postavami, jejichž chování v krizových situacích je slušně řečeno neuvěřitelné, takových podobných a lepších námětů jsem už viděl několik, takže u mě je tato Sirota jen dalším z nepovedených "pokusů" o horror/thriller - 35 %

Pevné pouto (2009)

Těžko se mi Pevné Pouto hodnotí, protože i přesto, že mám Jacksonův styl velmi rád, s tímhle dílkem jsem na rozpacích. Dobrých momentů pmálu, podivně fantaskní posmrtně- esoterický svět se svými nejednoznačnými vizemi se mi hodně málo zamlouval a a kolem a dokola nějak mi asi nejspíš uniklo, co mi chtěl Péťa sdělit. Pan Tucci byl ale vyjímečně výborně slizkej, to bylo na jedničku, stejně jako třeba dobře nasnímaná šťára u něj doma. Ale jak Rachel tak Mark teda toporní jak polena - 55 %

Poslední dům nalevo (2009)

No tak tohle nebyla žádná slává, syrová brutalita sama o sobě, nezaručuje úspěch, navíc tady působí spíš směšně než aby šokovala. Jednání postav místy hloupoučké, scénář naivňoučký a klišovitý, no dál už bych to snad ani nerozmazával - 35 %