Mlčenlivá dívka (2021)

Kdo tvrdí, že se v tom filmu nicmoc nedělo a nebylo v něm nic zvláštního k vidění, je asi taky slepý či lhostejný jako rodiče téhle mlčenlivé dívky.

3-iron (2004)

Někdy obraz promlouvá tak intenzivně, že si ani nevšimnete, že se ve snímku nemluví. Řeč Kim Ki-duk odsouvá na podřadnou vedlejší kolej jako neohrabaného zpostředkovatele pocitu. Tam, kde jsou slova i v nejzdařilejších případech pouze přibližným vyjádřením zamýšleného, se obraz totiž přímočaře strefuje přesně tam, kam má. Jako blesk.

Adamova jablka (2005)

Baví mě, když se film začne vyvíjet úplně jinak, než jsem očekávala (a než jsem se obávala). A když už si myslim, že vim odkud vítr vane, zase se všechno otočí a zase koukám! A bavím se. Vykutálený pan režisér, jen co je pravda. Mimochodem, jméno jediné herečky ve filmu mě tak fascinovalo, že jsem si musela zjistit, jestli se v dánštině paprika řekne skutečně paprika. Tak naštěstí ne :-D

Nástrahy velkoměsta (1984)

(Artemio sváděn vesničankou) "Nejsem krásná, ale jsem bohatá." - "Jenže já jsem slabej na žaludek." :-D

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Doctor: "This was a particularly bad case of somebody being cut in half. I was not able to reattach the top half of his body to the bottom half of his body." Father: "Speak english, doc, we ain't scientists!" Doctor: "I'm sorry, he's gone." Mother: [hysterically crying] Možná je to často za hranicí dobrého vkusu, ale já jsem se bavila, napodruhé snad ještě víc, takže si ten svůj špatný vkus asi nějak budu muset odpustit a dávám čtyry hvězdy jak vyšité :-D Mimochodem, to je ale tlama ten Reilly :-D

Červený trpaslík (1988) (seriál)

No. No. Please, no. I don't wanna be Duane Dibbley!

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Jak já to milovala! A vždycky mi bylo hrozně líto Malty, která vždycky končila beznadějně úplně poslední :-D

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Maminko, kup mi koníííííčka! Já ho asi MILUJU! :-D

Prostřeno! (2010) (pořad)

Žádná intelektuální kratochvíle, na to mám Ebena a Václava Moravce. Kdepak, Prostřeno jě nejlepší zábavička, když se člověku nechce psát ta prokletá esej nebo učit se na zkoušku, případně na dlouhé nudné sychravé večery. A prostě proto, že je to hrozná prdel, co z těch lidí všechno vyleze, a čím křováčtější parta, tím větší euforie :-D Matty má v podstatě pravdu, že je to nehodnotitelné, ale já si troufám dát tomu hrdě pět hvězdiček, protože za tu čirou radost, štěstí a smích z autentického zážitku z kreací, které nevymyslíte, nenafingujete a nezahrajete, si to Prostřeno prostě zaslouží :-D

Sladké zítřky (1997)

Silně neamerické drama o tom, co se stane s jednou malou kanadskou vesničkou v horách, když přijde (až na ochrnutou Nicole) v jeden okamžik o všechny své děti. Vesnice bez života, bez naděje, bez sladkých zítřků. Pátou hvězdu dávám za to, jakým způsobem film odkazuje na příběh o Krysaři (The Pied Piper of Hamelin) od Roberta Browninga. Dokonalá paralela, husí kůže.