Papá, soy una zombi (2011)

Clovek asi musi byt Goth, Emo, alebo nieco podobne, aby tomuto dal viac ako 2*. Animacia je strasna. Od prveho momentu som mal chut kopnut toho minotaura do pr... aby sa tak pomaly a divne nevliekol. Pribeh sa tiez vlecie neznesitelne pomaly, akcia takmer ziadna, dialogy nejake zabrzdene a bez pointy. Finale... ziadne. No zbytocnych 80 minut zivota, to si radsej pozriem nejaku animovanu Burtonovku. * davam za ten pokus.

Dragon Age: Blood Mage no seisen (2012)

Svet Dragon Age nepoznám. Anime nemám veľmi v láske. Jeho prvky tu boli znateľné, no napriek tomu mi to dojem nepokazilo. Animácia mala svoje chyby, no nič viac im vytknúť nemôžem. Skvelý príbeh s pohľadnou hrdinkou, dobrou zápletkou, množstvom akcie a hlavne kúzlenia. Napriek Japonskej "príchuti", špinavých 5*

Souboj bájných tvorů (2012) (TV film)

Človek si povie. Mytológia, staroveké Grécko, to mám rád, to si pozriem. No sklamanie príde hneď na začiatku. Znaky TV filmu sú zreteľné okamžite, no sklamal ma hlavne hneď prvý súboj s mečmi. Vyzeralo to, ako keby súperi stáli a celá akcia bola tvorená len strihmi. Podobne aj väčšina efektov. Zúfalé až smiešne. Dopozeral som to však do konca. Príbeh to má neoriginálny až gýčový. Herci sú relatívne neznámi, čo ale až tak nevadilo. Monštrá sú animované jednoduchšie, no dalo sa na to pozerať. Ozvučené to tiež nebolo zle, ale žiadny zázrak. Celkovo, ak máte radi mytológiu, a viete prekusnúť viac nedostatkov, pozrite si. Ak nie, o nič neprídete. 21% (1*)

Toad Road (2012) odpad!

Nie som proti Alter-prúdu, ani proti filmárskym experimentom, dokonca mi nevadí pozerať sa na partu extrémnych feťákov a voloviny, ktoré vyvádzajú. Prínos tohto snímku však je nulový. Od začiatku to len vyzerá akoby sa títo feťáci natáčali na svojich ožran-drug párty v bytoch, chatách či jaskyniach. Občas sa ozve divný zvuk, čo asi má vystrašiť, ale skôr sa to zdá ako pokus ukázať v akom stave sa niektorý feťák nachádza. Čo je najhoršie, nejaká tá záhada tam je, no jej hrôzu majú asi vytvoriť len feťácke reči o siedmich bránach pekelných a zmiznuté nafetované dievča. Ako býva v podobných snímkach obyčajom, rozuzliť si to máme v hlave sami (škoda že nie je čo). Tiež (asi)herci to zrejme ani nehrajú a reálne tam fetujú a mlátia sa. Nie, nedám tomu ani 1*

Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom (2012)

Podobne ako maddy, tiež som pôvodnú modernú sériu videl naraz až neskôr. Okamžite sa mi zapáčila a počítam sa za kultistu BSG. Toto však bolo takmer úplne mimo. Jediné za čo dávam hviezdičky sú vesmírne bojové scény a mierne priblíženie k atmosfére BSG. 40%

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Prvých 5 minút si vravím "Čo to je za ženskú?". Claire svoju rolu teda zahrala perfektne a hneď po tom som si na ňu zvykol. Medzi hlavné klady filmu patrí verný pohľad do mysle funkčného autistu. Bežnému človeku pomôže pochopiť množstvo vecí, prípadne sa niečo naučiť aj sám o sebe. Kvalitne si jej matku zahrala aj Julia Ormond. Jej citové momenty sa nedali neprecítiť až do kosti. V tej dobe okolie autizmu nerozumelo. Posmech, ponižovanie, šikana. Dnes to je možno o niečo málo lepšie a veľmi by ma zaujímal príbeh v modernej dobe, prípadne inom prostredí / krajine. Trošku mi vadilo prostredie kráv a rančov, ale keďže to je Biografia, scénaristi nemali inú možnosť. Film zanechal silný pocitový zážitok. Ak niekedy v živote stretnem autistu, snáď teraz budem vedieť, ako sa zachovať. 5*

Berlínská mise (2013)

Nemám rád špionážne filmy. Trochu pomaly sa rozbiehal. Tiež som sa často strácal v tých Jing Sung Jang menách. Ale to je asi všetko, čo by som tomuto filmu mohol vyčítať. Zvládnutý bol perfektne či už zo stránky réžie, scenára, kamery, či zvuku. Herecký výkon... no možno mi nesedel juhokórejský agent, ale hlavný KĽDR klaďas aj záporák boli skvelí. Celkovo sa mi páčil pohľad na vzťah severu s juhom a do zmýšľania týchto ľudí.

Odpojit (2012)

Ako prvé by som tento film odporučil rodičom vo vekovej kategórii 20-40, ktorí presne nepoznajú nebezpečenstvá internetu a/alebo sa svojim mladým málo venujú. Tu je to skvele prehnané, a pritom vôbec nie nereálne. E-šikana, krádež citlivých údajov, zápory soc.sietí atď... to všetko sa tu postupne pekne prepája, stretáva a na konci "relatívne" dobre končí. Trochu ma sklamalo, čakal som tragikomický metaforický koniec, kedy by mladého "sex slave" symbolicky museli od prístrojov "odpojiť". Malí šikani by si zaslúžili hokejkou dostať viac než len raz. Tiež dávam mínus za všadeprítomné jabĺčko (jasný marketing) a chovanie, ako by sa bez iTabletu nedalo pripojiť na sieť. Všeobecne však dávam spokojných 90%.

Citadel (2012)

No hrôza. Už po prvých 15 minútach som dúfal, že ho tí grázli zamordujú, a hlavným hrdinom bude niekto iný. Napríklad jeho dcérka po 20 rokoch. Nestalo sa a tak som bol nútený pozerať sa na toho losera ďalších 40 minút. Potom už sa to dalo relatívne pozerať. Veľké mínus je tu obsadenie. Neznámi a nie veľmi dobrí herci. Vlastne tu je vidieť, ako sa na obsadení šetrilo. Vyľudnené ulice, prázdna nemocnica. Keď nepočítam maskované decká, tak tam hrali asi len piati herci, plus jeden záber na vodiča busu či cestujúceho. Veľké plus však dávam za prácu s napätím, strachom a neistotou. Dlhé skrývanie tvárí "zlých deciek", ich nepredvídateľnosť, zvuky, ktoré vydávajú. Spravilo to slušnú horrorovú atmosféru. Z tohto mi však stále vychádzajú len 2*

Mistr (2012)

Pri sledovaní Phoenixa ma napádali slová ako "postih", "dem*nt" ... Divím sa, že sa takýto herec dá takto zhovadiť. Takto v mojom rebríčku klesol minimálne o 25 % nižšie. Celkovo za film by som možno dal aj 3*. Pekne tam zobrazili, ako je možné ľudí klamať a fanatizovať, plus nejaké psychologické postrehy. Neskôr som sa však stotožnil s tým "trápnym" skeptikom, ktorý chcel len rozumnými argumentami odhaliť Masterove šarlatánstvo, a ktorý bol týmto postihom zmlátený. Odvtedy sa mi film protivil a dopozeral som ho len zo slušnosti. Nakoniec žiadny veľký finish, poučenie, kladné pocity. Len prázdno a ľútosť nad stratenými 2 hodinami.