Stážisti (2013)

Áno, súhlasím so všetkými, čo v tom vidia propagáciu všetkého G... Ale vravím Vám "A ČO?". Som z IT fachu, takže sa ma téma celkom týka a vtipy z tejto oblasti ma bavia. Hlavný mínus je, že sa tam rozpráva veľmi rýchlo, človek si to nestíha prekladať, a už vôbec nie čítať titulky. Dabing si však neviem predstaviť, mohlo by tam veľa dobrého ujsť. Tiež herecké duo Wilson + Vaughn už mi začína liezť na nervy. Tu si zahrali to, čo naozaj sú - starnúci dinosauri. Napriek tomu dávam tesné 4* pre celkový dobrý pocit.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Knoxville a celý JackAss už je proste obohraný a pri snahe vymyslieť niečo nové a vtipné už sa dostáva do trápností a nechutného humoru, čierneho či iného. Snímku som prepozeral s častým pretáčaním, lebo som sa hanbil za toho trápneho dedka. Malé plus si zaslúžia nefalšované reakcie ľudí, ale tak to s Candid Camera býva. Zasmial som sa možno 3-4 krát, inak len samý facepalm, zhnusený kyslý ksicht a oči dokorán, že "čo to za d*bila"... 20%

Slepý detektiv (2013)

Predstavte si nadopovaných expresívnych a nesympatických kamikaze aziatov zobrazených expresívnym režisérom v expresívnych situáciách. To všetko ešte znásobte, pretože v tejto snímke sa naozaj preháňalo. Nie však stále. Bola to akási sinusoida, teda raz prehnané, inokedy kľudné a rozumné. Práve v týchto kľudných údoliach to bolo pozerateľné a zaujímavé. Detektív, ktorý rieši viac prípadov naraz. Herci mi neboli príliš sympatickí, ale svoju rolu splnili. Celkovo by som film neodporúčal, ale rozumiete Hong Kongskej psychike, a obľubujete ich filmy, zrejme to neoľutujete. 35% (+4 za šibnutého masového vraha :)

Hroši v Africe (1979)

Už od detstva asi jeden z mojich najobľúbenejších s touto dvojicou. Nezabudnuteľné scény, chytľavé až epické africa-songy a samozrejme mlátička ako sa patrí.

Tron: Povstání (2012) (seriál)

Tomuto seriálu takmer niet čo vytknúť. Najviac mi vadia škaredo nakreslené pretiahnuté tváre a chudé postavy. Hudobný doprovod je zasa väčšinou len drobnou modifikáciou, prípadne kopírovaním hudby z Legacy. Sú to však len detaily. Atmosféra aj pocit, že sa nachádzame v Gride je tu porovnateľne dobrý ako v Legacy. Tiež sa mi páčia recyklované zvuky z pôvodného Trona. Dej je skvelým doplnením príbehu. Miestami sa autori naozaj pohrali s novými nápadmi. Ako fanúšik - 95%

6 giorni sulla terra (2011)

Film začína celkom naostro. Vedec hypnotizuje mladé dievča, a dostáva sa k jej zážitkom z únosu mimozemšťanmi. Neskôr však narazí na priveľkú rybu - dievča do ktorej sa vtelil nejaký TOP mimozemšťan, a začnú ho naháňať všetci ostatní vtelenci. Odvtedy však atmosféra stagnuje, ale stále na akejsi znesiteľnej atmosfére skúmania, napätia a naháňačiek. Na konci trošku povyskočí a tak zachová celkovému dojmu hodnotenie jemného nadpriemeru. Ako hlavný mínus by som uviedol faktickú stránku. To čo Davide deklaruje, a aj iné faktické drísty vo filme sú docela jasný nezmysel. No ale predsa to je Sci-Fi, tak čo. Celkovo je to dosť nekvalitná snímka, ale jej hlavným plusom je originálny nápad spojiť mimozemšťanov, dušu a zvukové frekvencie. Tiež sa sem tam ukáže aj nejaký alien, ale iba aby sa nepovedalo. 3* - 55%

The Gamers: Hands of Fate (2013)

Magori! Parta nerdov, ktori su do svojho herneho sveta tak zamilovani, ze im neprekaza vyzerat pred zbytkom sveta ako magori. Kartove hry poznam len z kraja a plne som rozumel asi polovici o com sa tam toci. Prave preto som s hrdinom zdielal rovnaky uhol pohladu. Humor mi vyhovoval, vyrazne nekvalitne vlozky z in-herneho sveta mi vobec neprekazali. Krasne sa tu potvrdilo jedno: Nezalezi, co mame radi. Ak to milujeme, podme do toho celym srdcom a budeme stastni. Nepatrim k tymto nerdom, ale rozumiem im a zavidim. Nic podobne som este nevidel a zvazujem pozriet si dalsie podobne vytvory.

BattleTech (1995) (seriál)

Bohužiaľ zatiaľ neexistuje adekvátne filmové / animačné spracovanie sveta BattleTech / MechWarrior. Ako veľký fanúšik knižnej aj hernej série čakám, kedy to príde. Seriál je sám osebe veľmi slabý. Animovaný je striedavo kreslenou formou a veľmi zastaralo počítačom (súboje Mechov). Dej je niekedy veľmi urýchlený a inokedy zasa nudný. Najviac ma však sklamalo, že ako jediné (iné nepoznám) TV spracovanie fiktívneho univerza BattleTech, mohol tento seriál sprostredkovať jeho klady širšiemu publiku. V tomto však zlyhal na plnej čiare.

Zamilovaní blázni (2005)

Na túto tématiku už som videl Temple Grandin aj Adam. Tento bol z nich asi najhorší, aj keď stále celkom pozerateľný. Herci to nehrali zle, ale často (hlavne u ostatných autistov) sa mi ich hranie zdalo príliš prehnané. Hlavným mínusom je celkový chaos vo filme spôsobený kričaním po sebe a rýchlymi dialógmi (na ktorých pochopenie človek niekedy nemá dosť času). Druhé mínus je subjektívne - necítil som žiadny vplyv na moje city ako napr. pri Temple G. Zanechaný dojem je teda veľmi slabý. Ako celok to však zaraďujem k tej lepšej polovici. 55% 3*

Ben Banks (2012)

Forrest Gump, ktorý húli trávu. U Bena hneď zistíte, že mu veci dochádzajú pomalšie. No pri pohľade do tých dobráckych zelených očí Vás odzbrojí, ako nejaké trojnohé šteňa. Keď sa k tomu pridá pehavá seriálová hviezdička ako Mischa, máte chuť vidieť, ako to s nimi nakoniec dopadne. Je to nenáročný pohodový film, ktorý neprekvapí dejom, a ani humorom. Dýcha však dobrou pohodovou atmosférou plnou západov slnka, plus troška romantiky. Nekritických 68%