Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

7. díl byla naprostá šaškárna. Takhle mizerně zrežírovanou akci už jsem dlouho neviděl. To fakt napsal Faverau? To bylo někde na úrovni televizních pohádek. Děs běs. To fakt Rodriguez podělal.

Dear Rider (2021)

Nečekejte strhující životopis, je to jen film o člověku, který normálním úsilím dosáhl výsledků o jakých se mu ani nesnilo. Behěm jednoho života pomohl vytvořit z ničeho sport, který se stal globálním fonoménem a dosáhl všech pomyslných met. Tak rychlá je dnešní doba. Dřívo to trvalo několik generací , staletí i tisíceletí. Splnil si sen a naplnil spoustě lidem život radostí a zábavou. Je to film o mým mládí, kdy jsem sledoval vznik snowboardingu ve skejtovejch časopisech v 80. letech jak tam Jake dával první svoje reklamy na prknou se šnůrou a s gumou a my jsme tu pak v těžkým socíku s nadšením podle těch obrázků kopírovali první prkna a dělali první závody a jeli paralelně úplně stejnou svobodnou snowboardovou kulturu jako se jela za železnou oponou. S toudle firmou jsme všichni rostli nakonec se dostali i do jejich legendárních videí, jezdili s Craigem Kellym na Chopku, hráli s ním kulečník a kecali o surfingu. Pěkná vzpomínka to byla. Zejtra jedu do Špindlu zas tak jak jsem tam jel se svým prknem poprvý v 85. Akorát svět už udělal pár otoček navíc.

Duna (2021)

Fakt pecka, temná galaktická mocenská hra impéria, která se přesune na planetu a pak se prudkým zvratem událostí a intrik přesune do komornějšího boje pár jedinců o život až to skončí v nepříjemné pustině s velmi smrtelnými nástrahami a s nesmiřitelnými rebely. Napětí je výborné, stejně jako vývoj událostí bez klišé, uvěřitelná vtahující psychologie postav, až po mysteriózní a naše smysly leptající záporáky a jejich prapodivné neuchopitelné bytí a rituály, jak z děsivýho snu plnýho přeludů. Když už ke konci dojde k boji jeden na jednoho, tak už se ta jedinečná tíživá epická atmosféra vytratí a začne to být takový obyčejnější, nemysteriózní a sem tam nějaké to okoukané předvídatelné klišé vystrčí růžek. Dobrej Chamalet, Momovy jsem fakt fandil, ale nelepší výkon měl Skarsgard, kterej mi zalejzal pod nehty a až do kořínků vlasů. Fuj. :) U Zendaye přece jenom trochu trvalo, než mi začala připadat nějak zajímavá, uvěřitelná a hlavně dějové důležitá postava. Škoda že rejža nemá cit pro měřítko. Přilítnout s armádou, s celou flotilou na obří plochu velikosti kilometrů čtverečních a pak nechat lidi ty kilometry pochodovat k sobě nebo k paláci je totální epochální kravina, která omráčí akorát pár velmi jednoduchých fandů games či komiksů s velmi nízkým intelektem. I na dnešních letištích je kdokoliv svážen autobusy nebo auty pár se metrů, ale v Duně ne, tam vládce s celým dvorem kráčí snad kilometry, aby se potkal s hostiteli a za nima se tání celý prérie šiků do nekonečna. Boha jeho, to je opravdu naivní nesmysl mimo lidské, logické a praktické měřítko. :-/// Lol. Další průser filmu a příběhu je, že když teda už někam přitrhnete s obří armádou, ukážete doslova kilometry čtvereční nastoupenejch pluků a vesmírnejch lodí, ale ve fázi bojů má divák pocit, že tam bojuje jen nějaká pidiarmáda s pár vojáky, pár stíhačkami a ty kilometry pluků i s galaktickejma bitevníkama najednou neexistujou. No wtf! Asi na ně rejža zapoměl nebo co? Vypadá to jako když se přestřihlo do jinýho filmu. To je hodně velká nelogičnost a nepoměr.V tomhle ohledu jsem od Denise očekával víc duchapřítomnosti, zvláště po zhlédnutí jeho filmu příchozí. / No nic, nesmírně se těším na 2 a klidně by to mohlo jít až do 6. pokračování. ;D

Karolína (2021) (TV film)

Karolína vám to pěkně nalajnovalva a vy to buď zkousnete nebo ne. Je pořád taková jakou jí znám už skoro 30 let, přímočará, otevřená, energická a odzbrojující. Velká škoda že její mládí vzala paní Třeštíková hopem. Tam by to chtělo daleko větší sondu do života než ta krátká nakouknutí z rychlíku, kde Karolína jen shrnula fakta a šlo se dál. Tam jsme se vůbec nedostali pod kůži, do pocitů ani nestihli nasát dobu, tady věci který nás teď nejvíc zajímají. To nastalo až teprve ke konci, kterej pak nad začátkem převážil. Film je pro mě naprostým překvapením protože jsem o tom, že se o Karolíně točí neměl ani páru. Obsahu filmu musím oponovat, s Karolínou vám nikdy nic nebude připadat beznadějný, možná maximálně tak nimrání se sám v sobě. :) | Tady se můžete podívat na dokument Sestřičky, kterej s tím souvisí https://youtu.be/1k4Gzsw5euc

Kingsman: První mise (2021)

Pacifistická procházka zhuštěnou historií s komiksovou bezstarostností, kdy se dle libosti využije historické události jako velkolepé kulisy. Ralph Fiennes je solidní, ale proti je poněkud unavený. Ostatní hrají solidní průměr a nijak nevyčnívají. Zpracování je velmi dobré filmařské a efektové řemeslo. Chybí mi tam ale elegantní důvtipný švih. Ten se místy snaží doplnit Gemma Arterton, ale moc se jí to nevede. Navíc kam se poděla její okouzlující krása?

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Vůbec nic jsem od toho nečekal a o to fajnovější to bylo. Syn Jason se dobře potatil a režisérské řemeslo mu jde skvěle a smysl pro humor mu taky nechybí. Ve výsledku to není taková pecka jako první Lovci duchů, kde to Murray s Aykroydem a Sigourney skvěle rozjeli. Todle působí to spíš jako dětský televizní film ze zapadákova a ne klasická duchařská jízda. Zapadlé městečko je na můj vkus až moc vylidněné a tím mu chybí život. Ale jelikož si to na nic nehraje a herci to slušně dávaj, tak to nakonec fajn dospěje až ke zdárnému konci a divák si něco užije. Ve scénáři by mohli lehounce přidat a taky trošku i v hudebním doprovodu. Ten mi připadal nejslabší.

K zemi hleď! (2021)

Hele dobrý, ale chtěl bych aby mě z toho víc mrazilo. Todle byla jen taková holywůdská šaráda s podtónem agitky nastavující zrcadlo současnosti a nedávné minulosti, tedy toho co se dělo za Trumpa. Ti amíci fakt moc neuměj podat epičnost věci a pořád maj zasraný brejle tou spotřební společností v který vyrostli přes kterou prožívaj docela zásadní věci. Utrpení, bolest, zklamání, beznaděj a cit pak vypadá v jejich podání jak komiksovej odvar. Prostě příliš ploše. Kdyby tenhle materiál zpracoval Tery Gillam, mimochodem taky amík, tak by jsme se nadáli úplně jinýho prožitku. Když si vzpomenu na jeho 12 opic, tak tohle je oproti tomu je takové šimrání okresního formátu. Cate Blanchet byla prostě skvělá, ale Meryl byla jen dobrá. Di Caprio tradičně nezaujal a těma křečovitejma polohoma, kdy se snažil vytvářet emoce a dělat velký herectví to už jen zhoršoval. Takový herectví nebo co to má být mě votravuje. Zato Jennifer jsem tu roli věřil daleko víc. Akorát byla příšerně vohákla a moc typizovaná do nezávislo, punkovo alternativna. No prostě moc povrchně zaškatulkovaná na úkor vnitřní zajímavosti. Kdo mě sle  vyloženě sral, byl polo nepřítomný Mark Rylance se svým skřehotavým hláskem, který měl napodobovat Elona Maska, ale byla to jen slabá xerokopie. Musk je daleko víc sarkastickej a přímočarej. Prdlej generál mě fakt zaujal už vod samýho začátku. Zato ten černoch co hrál bezpečnostního poradce, byl fakt plonkovej. Toho měli přeobsadit, to jeho neherectví tam moc trčelo. Jinak příběh byl spíš slepenec obrazů, střepů momentek a hrátek s kamerou než solidní útvar vtahující do děje a vytvářející silnější emotivní prožitek gradují v záverečném finále. Pak by ty doprovodné fórky daleko víc vyzněli.

Matrix Resurrections (2021)

Velké nesnáze v domově důchodců střihnutý lehkou zombie apokalypsou, aneb když už nejsi shopen jít dál, tak vykrádej sama sebe a opakuj se a hlavně nezapomeň přinést fanouškům všechny postavy zpět i když to bude bez chemie. Znova vařený nudle už nejsou ono. Celkově to na mě už nepůsobilo jako epický biják z kina, ale jen jako velkorozpočtovej TV film jehož scénář má na svědomí fanoušek.

Nadace (2021) (seriál)

Je mi jedno jak to napsal Asimov či zda se to drží předlohy, nečet jsem to, ale hele todle byla dobrá scifárna a byla moc dobře udělaná. Sice trochu přemoudřelá, až měl člověk místy pocit, že některý postavy musej srát mramor místo hoven a žít v nadčasový a nadvesmírný nirváně jak byly eklektický, ale zapadalo to do sebe. Všechna čest. Výprava a skvělý vizuální efekty to posunuly ještě dál. Herecký výkony byly taky velmi dobrý. Lee Peace doslova rostl před očima a Laura Birn byla velmi slušně znepokojivá a uvěřitelná. Já jsem až na pár detailů velmi spokojenej.

Není čas zemřít (2021)

Takže zpětně, z tohohle si pamatuju jen ten souboj na tom mostě v tom italským městečku, to Craigovo snažení a tu jeho buchtu. Jinak nic. To se nedivím že jsem tomu dal průměr. Jo ještě jsem zapomněl na éterickou Ani de Armas. Ale ta tu působí spíš jako top modelka z reklamy něž nebezpečná agentka. Craig pro mně není Brit Bond co má nadhled, eleganci a šarm. Craig vypadá spíš jak zádumčivej topornej rusák, kterej se živí jako elektrikář. Úplně vším mi do tý role nepasuje.