Luk (2005)

Něco podobného jsem po těch prvních ohlasech čekal.. Hwal bych označil za něco jako "očekávané zklamání". Sic teprv druhý film co jsem od Kima viděl, ale i tak bez znalosti jeho údajně nejlepších filmů ve mě prakticky nic nenechal. Hwal není nudný film, jen mě k sobě nedokázal snad ani na minutu připoutat natolik, že bych byť jen trochu prožíval co se na plátně děje.. Nějaké prožívání pocitů těch postav, vůbec nic takového nepřicházelo.. Zpětná vazba na diváka naprosto žádná, aspoň na mě ne. Posledních dvacet minut, ač se v nich jakoby začne něco dít, tak paradoxně začíná nudit.. Zmíním se ještě o jisté předvídatelnosti děje, hlavně když už podesáté stařík natahoval luk, když se okolo jeho "lásky" motal někdo jiný.. Abych napsal aspoň něco kladného.. Moc se mi líbila ta staříkova slečna.. A námět taky vypadal moc dobře, jen jeho provedení bylo bohužel hodně nezajímavě pojaté.. Ani žádné obrazové orgie, které by se možná daly od Kima čekat se nekonaly.. Celkově - Hwal je film, který sic po většinu času nenudí, ale taky nemá skoro nic (až na herečku v hlavní roli a jednu, dvě povedené scény), čím by mohl víc zaujmout. Totální průměr a za tři s odřenýma ušima. 50%.

Collateral (2004)

Pořád jsem jen někde slyšel nebo četl na filmy Michaela Manna spoustu pozitivních reakcí a já sám jsem od něj ještě nic neviděl.. Teď jsem to změnil, ale od Collateralu jsem dostal bohužel o něco méně než jsem čekal. Co mi hlavně vadilo, byla místy velká roztahanost především ve scénách v taxíku, kdy mi přišlo, že se skoro nic neděje a místy u mě nastupovala mírná nuda.. A nastupovala až moc často na to, abych se od toho faktu dokázal jen tak odprostit.. Poslední dvacetiminutovka se snaží leccos zachránit, v mých očích se jí to taky daří, ale celkový dojem z filmu už se úplně změnit nepodaří. Chci vyzdvihnout zajímavou kameru, záběry na noční Los Angeles byly prostě nááádherné a taky vyzdvihnu povedenou a ve vhodných místech použitou hudbu.. Celkově mírné zklamání.. Docela slušný thriller s několika skvělými thrillerovými pasážemi, ale taky bohužel s několika nudnějšími částmi, a bohužel docela velkým počtem nenapínavých míst, které mi nedovolí jít nad tři.. 70%.

Franklin (1997) (seriál)

Když jsem byl malej, bylo to hodně fajn. Ten zelenej želvák byl docela roztomilej.. A měl pěknej domeček :) // No když sem to po pár letech viděl znova tak sem to vydržel asi pět minut.. Ale hodnocení nechám, přece jen už sem na to asi moc velkej :)

Psycho (1998)

Řekne mi někdo jediný důvod k tomu, natočit naprosto stejný film, s naprosto stejným scénářem, s naprosto stejnými záběry, s naprosto stejně použitou hudbou, s prakticky vším naprosto stejným, s tím, že jediný rozdíl je v barevnosti obou snímků? Nikdy nepochopím proč se rozhodl Gus Van Sant tohle natočit, ale když odhlédnu od faktu, že je to vlastně naprosto zbytečný film, není to jako remake vůbec špatné..

Zeď (1967)

Ale rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi. Podle mě to vůbec není špatný film, depresivní atmosféra místy docela funguje, ale přece jen těch slov bylo občas až moc málo a film tím místy zklouzával i do nudy. Závěr to ale vytáhl, pointa je výborná. 70%.

Horor v Amityville (1979)

Slušný hororový kousek, který by ale snesl zkrácení stopáže minimálně o dvacet minut. Na to, kolik se toho ve filmu událo jsou dvě hodiny až moc. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se u filmu nějak víc nudil, jen jsem byl nucen sledovat spoustu scén, které sic nenudily, ale taky mě ničím ani nemohly zaujmout. V první hodince jsme měli spoustu času na sžití s postavami, ale proniknout do nich se mi moc nepodařilo. Charakter tatínka, který se změní v šílence mi přišel vykreslený dost plytce, já už jsem ho za toho šílence považoval po necelé půlhodině filmu. Když jsem si před filmem přečetl, že některé prvky jsou přebrané z Exorcisty, malinko jsem se zhrozil, protože Exorcista mi toho moc neřekl, ale tady jsem byl mile překvapen a scény, kdy byl na obrazovce kněz patřily k těm nejlepším. Atmosféru se místy dařilo vykreslovat slušně, lekaček bylo po řídku a strach nepřicházel. Konec mě docela zklamal.. 65%. PS: Mouchy rulezzz.

Prázdniny pana Hulota (1953)

No, nenazval bych to celé ani tak filmem, jako spíš spoustou jednotlivých více či méně vtipných scének poslepovaných dohromady do délky celovečerního filmu. Jen kdyby tam nebylo to více či méně, bylo by to asi lepší, protože nemůžu říct, že jsem se po celou dobu filmu skvěle bavil, to bohužel určitě ne. Naštestí nenastupovala ani žádná velká nuda, jen to místy bylo takové... o ničem. Některé scénky byly parádní (akvárko, loď, závěrečný ohňostroj.. :)), ale byla spousta chvil a momentů, kdy jsem to jen tak nezaujatě sledoval, bez nějakého většího zájmu nebo pobavení. Těch dobrých scének už mi ani v hlavě po shlédnutí moc nezůstalo. Ale i tak to byla hodně příjemná podívaná a závěrečný ohňostroj ji pro mě vytáhl na slušných 7/10. Nenudil jsem se, jen jsem asi čekal víc a nedostalo mě to tak, jak by mělo něco, co by chtělo vyšší hodnocení :) No a ještě musím dodat, že ať už ten film byl jakýkoli, tak Tati je pan komik s velkým K.

Nadměrné maličkosti - Hypnóza (2005) (epizoda)

Mno, docela povedená záležitost. Námět vskutku originální, což je určitě asi to největší plus. Mádl zahrál zhypnotizovaného skvěle, až jsem se místy divil, fakt jsem mu to věřil. Jako komedie zase film fungoval jen místy, což asi tak úplně záměr nebyl, no ale budiž. Spousta vtípků je povedených, ale po některých pokusech jsem neměl ani tu nejmenší chuť se usmát. Ale pořád z toho zůstal docela zajímavý filmík, který neurazí, spíš slušně pobaví, na odreagování jako dělaný. No, ale hrozně mě štvaly takové ty vsuvky do zimní přírody jako z nějakého dokumentu o floře Krkonoš, to se tam myslim si fakt nehodilo :) Anebo záběr na alpskou lavinu, taky dost mimo mísu...50-55%.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tak tohle je nepochybně zklamání, i když sem ho tak trochu čekal... Jen jsem si před filmem nedokázal tak úplně představit, jak by ten film musel vypadat, aby byl o tolik jinej než všechny ty staré díly. Mno, Skrytou hrozbou jsem dostal odpověď. Kam se poděla ta temná atmosféra, spousta nádherných vesmírných soubojů, hlavní hrdinové kterým fandíme atd.?! Ale i přesto se mi první hodina docela líbila, a i když bych měl spoustu výtek, jako například nejvíc nejotravnější Jar Jar Binks, kterého jsem měl chuť nakopat do pozadí už po pěti minutách co skákal na obrazovce, mno a ty závody kluzáků mi připomínali spíš nějakou počítačovou hru, než film... No, ale pořád jsem nechtěl jít pod čtyři, z nějakých důvodů, které sám moc dobře neznám se mi to líbilo :) No, ale pak přišla půlhodina... Strašně nudná půlhodina plná přihlouplých keců, hrozně, ale hrozně jsem se nudil. Závěrečné souboje se snaží leccos vylepšit, taky se jim to i docela daří, ale na víc než 70% to stejně nevytáhnou. Je tady hrozně moc vidět, jak se tu někdo vyřádil na efektech a všemožnejch digitálních hračičkách.. Ale to všechno bohužel na úkor toho co dělalo Hvězdné války Hvězdnými válkami... Mno a zrovna dvakrát jsem taky nesympatizoval s mladým Skywalkerem, přece jen, to jeho hrdinství mi občas lezlo na nervy. Ostatní postavy jinak docela okey, ale do nikoho jsem se pořádně nedokázal vžít, což je taky chyba... Kritizuju tady sice hodně, ale není to zas až tak špatné, jak to z toho komentu možná vypadá... Takových ušmudlaných 65-70%.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Jo, je to sice fakticky hrozná kravina, ale nemůžu si pomoct - JE VTIPNÁ ! A kdyby se Scary Movie vyvarovalo bohužel ještě docela velké snůšky trapných vtipů, šel bych s hodnocením asi ještě výš. Ale i tak je to určitě nadprůměrná parodie, vždyť zhulenej maník z Vřískotu se jen tak nevidí, skvělá úvodní honička se silikonama a řídícím tatínkem, anebo zparodovaná smrt člověka z Tajemství loňského léta - taky úplně parádní =) 7/10.