The Zero Theorem (2013)

Mno, tak výsledný dojem z filmu je popravdě celkem rozporuplný. Gilliam se ze začátku tváří, jakoby nám chtěl dát další Orwellovskou dystopii (všude samé kamery, o velkém šéfovi se nepochybuje atp.) ale během celého filmu se vůbec nedostaví takový ten pocit strachu o hlavního hrdinu. Nikdo ho neohrožuje, nejsou vystaveny žádné nepřekročitelné mantinely, nic takového... V podstatě sledujeme příběh typického "geniálního magora" pronásledovaného vlastními bludy. To celé je naroubováno na jakousi Nulovou teorii, že všechno se rovná nule. Mno, Gilliama mám rád, jeho vizuál je jako vždy perfektně úchylný i když mu není věnováno moc prostoru, vzhledem k tomu, že hlavní hrdina tráví většinu filmu u sebe doma, ale tenhle film byl pro mě tak trochu sklamáním. Jakoby se Terry pokoušel o další Brazil a v půlce si to rozmyslel, nebo mu došel dech... A nebo jsem to nepochopil :-D Jinak Waltz vládne :-D

X-Men: Budoucí minulost (2014)

To prostě snad ani nejde jinak hodnotit. Bryan se vrátil ke svým dětem a X-Meni jsou zpět! Po vzoru Marvelí druhé fáze pěkně temní a místy depresivní, ale hlavně - naprosto fantastičtí. A teď bych prosil X-Men movie s osazenstvem budoucnosti (Blink byla naprosto k sežrání)

Na hraně zítřka (2014)

Inteligentní, akční a vtipný blockbuster se skvělými hereckými výkony a z úžasnou Emily Blunt.

Gamers: Hands of Fate, The (2013)

Méně humoru, než v předešlých dílech, filmovější "příběh" pořád stejně zábavné. Konec odkazující na první díl potěšil :-)

JourneyQuest (2010) (seriál)

A v druhé sérii se objeví i Fran Kranz :-D

Ledové království (2013)

Dobré vtipy, animace fine, songy taky nejsou špatné, jen prostě logika si řekla: "Tohle dáte bezemě :-) " a odešla na dovolenou. Tangled zatím pořád vede :-)

Ledová archa (2013)

Film mi přišel místy nevyvážený. Chvílemi se tváří strašně tajemně a mystery a do toho jsou akční scény jak z Captaina Americy. I přesto jde o zajímavý počin v rámci postapokalyptických filmů.

Rubber (2010)

Tři za scény, kde se nemluví a hraje hudba (půl za toho policajta :-P )

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Hodnoceno po šestnácti dílech a i když jsem to chtěl po příšerném druém díle zabalit a vytrval jen díky setrvačnosti, tak nakonec toho nelituju. Imho to má stejný "problém" jako Buffy - slabý rozjezd. Jen doufám, že se to bude držet stejného konceptu a dál už nás čeká jen větší a větší nářez :-)

Sedm psychopatů (2012)

Hmm... Sam Rockwell by nemusel být vůbec špatný Deadpool :-D