Pád do tmy 2 (2009)

URČITĚ KOUKNĚTE HNED PO JEDNIČCE! Tohle není zanedbatelné pokračování.. Part 2, jak se patří. :) Teď trochu narativně-stylistické analýzy. Scénář má slabší expozici, která pracuje spíše s kompozičně než realisticky založenými motivacemi, což je škoda... prostě honem honem do jeskyně bez jakýchkoliv rozporů či náznaku psychického rozpoložení hrdinů, což bylo silným a fungujícím motivem prvního dílu. Filmu také chybí vizuální hravost s citem pro detail, pohyb a hloubku záběru. Scény na mě působí skrze zvolené svícení a velikosti záběrů až moc studiově (opět oproti prvnímu dílu) a ona hravost mi lehce chyběla i ve zvuku. Proč na to ale KOUKNOUT? Druhý díl je skvělým uzavřením prvního dílu a zodpovězením stanovených otázek. Dále také oceňuju paralelu mezi postavami Sarah a Susanne a rozšíření univerza. Velmi mě sledování bavilo.

Lovci duchů - Unity (2020) (epizoda)

Jeden z mála seriálů, který si u mě i v poslední řadě drží stále stejně vysokou laťku. Klobouk dolů tvůrcům.

Lovci duchů - Last Holiday (2020) (epizoda)

Návrat zpět na obrazovky. Same a Deane, chyběli jste mi. Oddechová, zábavná a přesto napínavá epizoda. 5/5 :)

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

V přírodě je lék na vše a ten kdo tvrdí, že ne, tak se jí ještě neotevřel a dělá velkou chybu. Proto se absolutně ztotožňuji s myšlenkou, že je třeba s ní žít v rovnováze. Povinnost pouštět tento film na školách, firmách... zkrátka všude, kde to jen půjde. Filmů s podobnou myšlenkou je spousta, ale díky skvělé propagaci a povědomí by tento titul mohl mít daleko větší moc a oslovit širší veřejnost.

Temný rytíř povstal (2012)

Film možná trochu u některých (ne u mě) ztrácí kvalitu kvůli velkému dávkování informací a snad největší realističnosti, co může komiks mít, ale pokud si uděláte maraton všech tří filmů zároveň, je to opravdu znamenitá a velkolepá důstojná tečka za životem Batmana / Bruce Wayna v Gothemu. Máme tu samozřejmě daleko více dějových linií než v předchozích dílech a divák musí být velmi bystrý, což ale rozhodně nehodnotím jako chybu. Film je pro mě bezchybný. Z hlediska vyprávění - egoický vzestup hlavního hrdiny ala nic mě nezastaví, pád (hlavního hrdiny a Gothemu) se ztrátou všeho a vzestup od nuly z úplného dna, to je velká emoční sazba a do toho vám ještě Alfred a lidi ve špinavé věznici moralizují, jak žít a jak v životě něco dokázat. Velmi nadčasový, perspektivní a inspirativní film, který by měl povinně vidět každý. Otevře vám oči.

Dark - Ráj (2020) (epizoda)

Klobouk dolů showrunners a scenáristům. Užásný seriál, náročný typ vyprávění, popracované postavy i světy. Lepší zakončení si Dark nemohl mít. Skvělé, dojemné, originální.

Westworld - Parce Domine (2020) (epizoda)

Nové prostředí, postavy, situace. První díl nové sezóny je boží!

Star Wars: Klonové války - Victory and Death (2020) (epizoda)

Čekal jsem něco jiného - více epického, dojemnějšího a komplexnějšího (např. konfrontace Ashoky a zlého Anakina před soubojem s Obi-Wanem), ale i tak moc díky! Přece jen jsou to CLONE Wars. Tvůrcům šlo o to, ukázat postavy, které jsme ve filmech nemohli vidět ve stejném čase fabule jako v epizodě III. Užil jsem si to a poslední scéna je vynikajícím zakončením i propojením se Star Wars: Rebels. Lepší konec si Clone Wars nemohli přát. Nejlepší tečka za seriálem ever.

Titans - Nightwing (2019) (epizoda)

Souhlasím se zbytečnou smrtí postavy. Celkově byl scénář nedotažení a děj mohl být daleko zajímavěji rozpracovaný.