• Thriller

Fakulta (1998)

Jako puberťačka jsem tenhle teenagerský sci-fi kousek naprosto zbožňovala a zamilovala se díky němu do Joshe Hartnetta. Dnes jsem si ho po dlouhých letech zase připomenula a jsem nadšená stejně jako tenkrát. Výrazněji vnímám výborné herecké obsazení, u srdce zahřeje i vědomí že nám Josh dospěl ještě více do krásy a díkybohu už dávno změnil sestřih :-). I když to už dobře znám stále mě bere ta atmosféra a napětí. Je to přesně ten film, který můžu vidět klidně 10x a neotráví mě, dost možná nejlepší teenagerský horor co znám :)

Ďábel v těle (2012) odpad!

Tento film už nic nového či zajímavého nepřinesl....jen samá ubohá klišé a to co sme viděli už stokrát....

Mauzoleum (1983)

Tak mě se náhodou masky líbily, takovéto masky prostě k 80´s patří a herci mi také nepřišli nějak nevýrazní, vraždy byly docela originální a povedené stejně jako námět. Jediné co mi částečně zkazilo dojmy z tohoto filmu byla nuda - opravdu se tam našly pasáže které mě nudily a málem jsem usínala, ještě že mě vždy probrala ta proměna krásky v démona a nějaká ta pěkná vraždička :)

Ať vejde ten pravý (2008)

Ponurá atmosféra, která je korunou celého filmu mě naprosto uhranula. K tomu drsný, temný a nelítostný příběh, možná až dost na to že jeho hlavními hrdiny jsou děti, to je kombinace která způsobila to že jsem se ani na chvilku nenudila. K tomu všemu i výborné herecké výkony takže dávám 80%

Baxter (1989)

Tak tenhle film se mnou po psychické stránce hodně zamával a jen tak na něj nezapomenu. Pohled na svět a nás lidi bulteriéra Baxtera, jeho monology a názory ve mě zanechaly hodně hluboké dojmy a bylo to opravdu hodně hodně drsné a husté....Myslím, že po shlédnutí tohoto snímku už budu na psi pohlížet jinak a s větším respektem, co kdyby na tom bylo přecejen něco málo pravdy a psi nebyli tak nevinní a oddaní jak si myslíme....Velmi emotivní je závěrečná část filmu kdy se Baxter dostane do rukou posledního majitele - psychicky narušeného kluka. To bylo velice drsné a dojemné zároveň. A konec, tak ten mě naprosto vykolejil a psychicky "rozsekal". Neskutečně drsný, syrový a emotivní film, který ve mě zanechal tak hlubokou stopu že nemůžu dát jinak než plný počet, francouzi tohle vážně uměj! 100% zážitek

Vzteklina (2010)

Z počátku tuctově vypadající zápletka se postupně mění ve velmi překvapující děj, což mě velmi potěšilo a postavy a jejich charakter musím přiznat taky hodně překvapili. Já se téměr celý film celkem dobře bavila - nečekané zvraty, poutavý děj, dobrá kamera, akorát sem tam nějaká nelogičnost v chování postav. Pro mě lehce nadprůměrný snímek a můžu s úlevou říct že spokojenost. 60%

Případ Kim Bok-Nam (2010)

Neskrývám nadšení....Rozjezd byl sice pomalejší ale i ten psychický teror v první půli byl vážně hrozný a to co přišlo ve druhé půlce filmu bylo drsné, syrové a brutální...prostě skvělé! Opravdu jsem hlavní hrdince fandila aby to všechno "dotáhla do konce" a dala všem co jim patří. Nevyhledávám asijské filmy, ale jsem fakt ráda že jsem se pro tento rozhodla protože byl jeden z těch který vzbouzí emoce, nenechává člověka chladným (dokonce jsem si pobrečela) a na který rozhodně hned po závěrečných titulcích nezapomenete.

Dům v kraji hrůzy (2000)

Už trošku těžké něco říci a neopakovat co už tu padlo. Všechy tři povídky byly zajímavé a povedené, mě se nejvíce líbila ta prostřední. A určitě mě velice příjemně překvapil samotný konec příběhu, který tyto povídky prolínal a to o realitním makléři který zájmecům o koupi domu vyprávěl v každém ze tří domů hrůzný příběh který se v něm odehrál. Nebýt toho konce asi bych dala pouze tři hvězdičky ale ten můj dojem opravdu znásobil :)

There's Nothing Out There (1991)

Tak tohle byla legranda :-) Fakt jsem se nasmála a ta zelená potvůrka byla vážně suprová, amatérizmus mi u tohoto snímku vůbec nevadil...myslím že by to bez toho ani nebylo ono. Krásné herečky, pěkné prostředí a líbila se mi i hudba, ale přesto právě proto že to na mě jako horor působilo jen místy (ostatně jako x dalších filmu z první půlky 90.let) dávám tentokrát jen lepší 3 hvězdy....60%

Open Graves (2009)

Amíci a Španělé? No z této spolupráce jsem měla trochu smíšené pocity a proto jsem se do shlédnutí tohoto kousku zrovna moc nehrnula, ani místní hodnocení mě nijak neokouzlilo ale konečně jsem po dlouhé době dostala od hororu o mnoho více než jsem čekala. Skvělá atmosféra, žádná "prázdná" místa, povedené efety a hlavní hrdina kterého bych si bez váhání vzala domů :-) Tajemné, napínavé no prostě super podívaná. 80%