Dannyho parťáci 2 (2004)

Pri Dannyho dvanástke som hviezdičky ubral , pretože sa mi zdala menej podarená ako jedenástka. Herci zostávajú , pridáva sa len Catherine Zeta-Jones ako vyšetrovateľka. Tvorcovia si ju kľadne mohli odpustiť. Zo začiatku som čakal , že Andy Garcia - Terry Benedict- po Dannym tvrdo pôjde , na moje sklamanie sa ukázal na začiatku a potom na konci. Ani neustále presúvanie deja filmu neprospieva. V dvanástke naviac chýba nejaký majstrovský zlodejský kúsok , namiesto toho tu máme dve menšie krádeže. Vrcholom blaha bol Nočný lišiak , či ako sa volá , to už som sa chytal za hlavu.Ja som si hovoril , akou cestou chcú tie peniaze dostať. Sčítané , podtrhnuté - sklamanie.

Dannyho parťáci (2001)

Elegantná a zábavná komédia o podfukároch , ktorí síce neľahko , ako rýchlo zbohatnú. Mistrovský plán, štýlové spracovanie, hudba na vysokej úrovni a Terry Benedict , ktorý prichádza naozaj o všetko. Film hodnotím lepšie než dvojku - pardón dvanástku- a aj trinástku. Jednoducho , na Dannyho sa nezabúda. Pre fanúšikov bude zaujímavá scéna , kedy sa nám George Clooney ukazuje neoholený a vo prison style outfite.

Gladiátor (2000)

Najlepší veľkofilm. Gladiátor Ridleyho Scotta je pre väčšinu divákov dôverne známy a tak netreba príliš pripomínať kvality tohto filmu - nuž, aspoň si to zhrňme. Skúsená a vynaliezavá réžia. Nadpriemerný scenár. Autentická výprava. Skúsená kamera. Epická hudba Hansa Zimmera. A nakoniec mimoriadne herecké výkony Russella Crowea a Joaquina Phoenixa, ktoré by fungovali aj samé o sebe. Netreba však podceňovať aj charizmatické výkony vedľajších postáv - Oliver Reed, Connie Nielsen, Derek Jacobi alebo Djimon Hounsou, bez nich by film bol určite menej pôsobivý. Scott dokázal, že historický film ide nakrútiť aj dobre a originálne a odmenou mu bolo neskutočné množstvo cien a poklon - nutno povedať, že zaslúžene. Film ako Gladiátor sa zrejme už nebude opakovať a to je možnosť, ktorá dáva snímke nový rozmer, mimo objektívnych kvalít aj subjektívne dôvody a nadšenie z jeho opakovaného sledovania.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Hoci som kedysi poslintaný z tejto komédie, dnes ide z môjho pohľadu skôr o priemernú záležitosť. Angelina i Brad hrajú síce nadpriemerne, ale už som ich mal možnosť vidieť v lepších kreáciách a Smithovci nie sú zasa až tak vtipní, aby mi kompenzovali nevýrazný scenár a nezáživný štýl Douga Limana.