• Romantický
  • Pohádka

Anděl Páně 2 (2016)

Tak jsme se já a můj syn konečně dočkali premiery pokračování Anděla Páně. Plni očekávání jsme se doslova vtlačili mezi první nadšence a máme to tedy už bohužel za sebou. Podle ohlasů, kritik a ukázek z filmu jsem opravdu čekala, že pohádka bude velmi povedená, ale skutečnost předčila má očekávání. Někdo tady psal, že film nemá tak silný příběh jako jednička, ale já to tak nevidím, je asi pravda, že pro malého diváka bude méně pochopitelný, ale děj je nabitý poučeními, nenásilným humorem, který je tak inteligentní, že je balzámem na duši v tak konzumní době jako je ta dnešní. O tom, že Jiří Strach je výborný režisér, nás už nějaký ten rok přesvědčuje, že Jirka Dvořák a Ivan Trojan jsou parádní, sehraná a vtipná dvojka také nemůže být sporu, nápad zasadit děj právě do dne, kdy chodí sv. Mikuláš je prostě dokonalý a podle mě to celé nemá chybu. Já za sebe jsem se trochu bála hudby Ondřeje Brzobohatého, i když je moc šikovný a jeho tvorbu mám ráda, přece jen mě zamrzelo, že si režisér nepozval opět Miloše Boka, jehož hudba je prostě kouzelná a přijde mi, že se sem ohromně hodí. Byla jsem ale opravdu příjemně překvapena a na závěr jsem si ráda počkala v titulcích na jméno Pavla Šporcla, který tam hraje houslové sólo. K mému údivu mě ani nerušil příliš výkon Lucie Bílé a její provedení Chtíc, aby spal, bylo vcelku umírněné, celkem by mě zajímalo, čí je to zásluha :-). Už se mi dlouho nestalo, abych se v kině zároveň smála a přitom mi proudily slzy dojetí a to je pro mě bonus oproti výborné jedničce.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Plná rozporů jsem se těšila na třetí pokračování s tím, že to nemůže dopadnout dobře. Nastal čas premiery a já neměla kdy jít, tak sleduji alespoň hodnocení zde a nemůžu uvěřit svým očím - 84%??? Buď se náš národ opravdu zbláznil, a nebo se trojka opravdu povedla, tomu jsem ale moc nevěřila, jednoduše, nestává se to. Konečně jsem se do kina vypravila a jsem vcelku nadšená, skvěle jsem se bavila od začátku do konce, ano je to trošku střeštěnější, než jednička, ale rozhodně to není trapné a přesto, nebo právě proto, že jsem generace Bridget Jones, se mi to líbilo. Nevadilo mi, že všichni tři aktéři vypadají již trošičku postarší - vždyť sama autorka předlohy porodila své dvě děti v 46 a 48 letech!!!! Tak proč by to nebylo možné. Líbily se mi výkony všech a Emma Thompson byla jen třešínka na dortu, její vstupy neměly chybu. Jsem ráda, že zrovna tato výjimka potvrdila pravidlo.

La La Land (2016)

Opravdu velké zklamání. Muzikály mám ráda, když se povedou, děj je vždy předvídatelný, čitelný, s tím se počítá, jde tam ale o něco jiného, příběh je jen něco "navíc", pro mě je zážitkem zajímavá dechberoucí choreografie spojená s krásnou hudbou. Když muzikálu chybí původní hudba - písničky, což zde bylo jasné již předem a byla bych to ochotna odpustit, ale navíc chybí taneční čísla - nechápu zde v obsahu filmu autorovo "skvělé písničky doprovázené velkolepými tanečními čísly"- to jsme asi koukali každý na něco jiného, tady rozhodně nebylo nic velkolepého, už úvodní scéna na silnici v zácpě byla opravdu tanečně nanejvýš trapná a ten tanec ústřední dvojice "ve vzduchu" v té hvězdárně, nebo co to bylo, to bylo taky naprosto o ničem. Herci se sice pokouší o něco podobajícího se tanci, ale je to opravdu chabé, nepřesné - nijaké. Já ty novodobé americké muzikály nežeru - Moulin Rouge, Chicago, teď tohle! Nenávratně pryč jsou doby Zpívání v dešti, Hello Dolly, Funny Girl, West Side story - to se opravdu tajil dech nad těmi náročnými tanečními pasážemi dokonale přesnými, kdy tlupa tanečníků tančila jak jeden. Oscary se dnes dávají zadarmo, je to podvod.

Láska a sex v Japonsku (2016) (TV film)

Zajímavá sonda do života japonského národa. Docela mě šokovalo, že jsou to až takoví roboti. Šílená představa života tam :-(.

Paříž počká (2016)

Proboha, co to bylo? Pustila jsem si to jako oddychovku po těžkém dni kvůli Baldwinovi a ten tam na začátku párkrát vzal telefon. Pak už se tam neobjevil, za to tam stále žvanil nějakej slizkej francouz a vypouštěl jedno moudro za druhým, pořád jsem čekala, co z toho vyleze a konec byl snad nejtrapnější. Naprosto ztracený čas, něco tak unylého jsem už dlouho neviděla.

Pohádky pro Emu (2016)

Nemůžu se tady ubránit pocitu, že to celé působí jako "křeč". Skvělý námět, obstojný scénář zasazený do předvánočního času do krásné Prahy, v hlavních rolích s Vetchým a Geislerovou, které mám vážně ráda, ale u mě to prostě nějak nefunguje, oba hrají tak nějak divně, přehrávají, nevěřím jim to od začátku až do konce, scéna, kdy Petr Marii žádá v recepci o to, aby si ho "naoko" vzala, je děsně zahraná oběma a marně se snažím přijít na to, proč to tak je a ani v dalších fázích filmu to s nimi není lepší, vůbec není ve filmu poznat, že by se do sebe zamilovali a konec "Miluju tě" a "Taky tě miluju" taky vyznívá divně, všechno je tam takový neosobní, představitelka Emy je občas docela sympatická, ale taky to pro mě není šťastná volba. Takže jediné, co mi tam v tom filmu přišlo přirozené, byla malá rolička Jiřího Dvořáka a vcelku i tatínek Oldřicha Vlacha a Marek Taclík, ale ti tam měli opravdu hodně málo prostoru a jediné místo, kde mi chování Vetchého a Geislerové nepřišlo afektované a nepravdivé, bylo na té chatě u tatínka na horách a to je hodně málo. Zkrátka komentář uživatele Castora mi mluví z duše, naprosto se ztotožňuji!!!!

Americké dopisy (2015) (TV film) odpad!

Chtěla jsem se zde rozepisovat o zločinu, jaký spáchala ČT a tvůrci tohoto filmu na Antonínu Dvořákovi, ale už nemusím, jelikož vše za mě níže dokonale vypsal Brtniik a doslova mi mluví z duše. Na film jsem byla zvědavá, i když jsem ho očekávala s obavami, skutečnost ale předčila nejčernější představy. Jak někdo může natočit takový špinavý blábol o takové duši, jakou bezesporu Antonín Dvořák byl? To je pošpinění jeho památky, celého jeho života a díla a naše veřejnoprávní to s klidem pošle do éteru. Je mi z toho opravdu úzko, dnes je možné opravdu všechno.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Miluju tenhle román a vůbec mám moc ráda Hardyho a přirovnání k románům Jane Austenové je nesmysl. To může napsat jen člověk absolutně neznalý jeho díla. Je pravda, že kdo nečetl knihu, má zde trochu těžký úkol vše pochopit, jelikož stopáž filmu není nakloněna řádnému vykreslení postav a jejich pohnutek a hlavně v první půlce děj letí útržkovitě vpřed, což je trochu škoda, ale na obhajobu autorů musím napsat, že to není nevkusně zjednodušené. Viděla jsem všechny tři zfilmované verze, kdy v mých očích jednoznačně prohrála ta verze nejstarší, jasný vítěz co do výpravnosti je verze z roku 98, což je vcelku pochopitelné vzhledem ke stopáži. Pokud bych ale měla srovnávat herecké výkony, v této nejnovější verzi mě doslova nadchl představitel Oaka, jakkoliv je N. Parker z miniserie sympatický, tady se Vinterberg trefil do černého, stejně tak mi seděl více Boldwood M. Sheena,než N. Terryho z té předchozí verze. Co se týče Carey Mulligan, i ta mě bavila. S Tomem Sturridgem ovšem autoři šlápli úplně vedle. Ve filmu je nač se dívat, nádherná kamera a velmi podmanivá hudba, což je pro mě vždycky velké plus.

Labyrint (2015) (seriál)

Nejsem fanoušek detektivní tvorby, popravdě v dnešní době, kdy televizní obrazovka nenabízí v podstatě nic jiného, než krimiseriály, zábavní estrády a nekonečné přitroublé několikaleté seriály, jsem už celkem znechucena při pohledu do TV programu. Na tvorbu Jiřího Stracha jsem ale vždycky zvědavá a nikdy mě nezklame. Týden od týdne s napětím čekám na další díl a jsem opravdu napnutá, nadšená a pohlcená a to po všech stránkách. Seriál je neskutečně vygradovaný, pro mě je tam vše dokonalé, chtěla jsem s hodnocením vydržet až po 7. díle, ale když čtu ty některé hnidopišské komentáře tady, a že jich není málo, už jsem nedokázala čekat. Je to klasika, vše české automaticky někteří háží do stoupy, bez rozmyslu. Jsme opravdu divný národ. Hodnocení poctivě udělím až po posledním díle, i když už teď myslím, že vím, že bych mohla rovnou. Jen by mě zajímalo, proč pan režisér angažoval M. Donutila. Já si nemohu pomoci, ale ten člověk prostě neumí hrát, je strašně nepřirozený. Tady naštěstí nemá co pokazit, ale nemohu se ubránit jistým úvahám, proč sem vůbec byl obsazen :-).

Lady Chatterley's Lover (2015) (TV film)

Kdyby to nebylo točeno podle románu D.H. Lawrence, tak by si člověk řekl jo, docela oddychovej slaďák, ale vědomí, že je to britská adaptace slavného britského románu, je to opravdu k pláči. Takhle překopat celou knihu a hlavně charaktery všech postav - korunu tomu dali paní Boltonovou - to je opravdu počin hodný americké kinematografie, že si to ale stará dobrá Anglie takto zvládne sama, to bych opravdu nečekala - ty dvě hvězdy jsou vlastně jen za výpravu, hudbu a představitelku Connie, která mi celkem sedla.