Top Gear (1978) (pořad)

Nejlepší pořad o autech, který existuje. Bezvadná moderátorská trojka, skvělé nápady, co můžou vymyslet pouze lidé okolo Top Gearu. Navíc skvělé speciály, slavní (a movití) hosté v rachotině za rozumnou cenu a spousta dalších, výtečných věcí, které se od roku 2002 po obnovení pořadu v Top Gearu objevily.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

U tak opěvovaného filmu jsem se až moc nudil. Na 135 minut délky se toho poměrně málo stalo (jen přiletěli emzáci a zas odletěli). Na svou dobu to však muselo být něco přelomového, o tom žádná. Nenechá se nic platný, 60%.

Taxikář (1976)

Tento film ve mě vyvolával velká očekávání. Film je dost depresivní, což by mi vlastně tak ani nevadilo, ale celkově je takový přidušený. Tím myslím dlouhý úvod, ve kterém sice poznáme osobnost Travise, ale hodina je přeci jen celkem dost a já se trochu nudil. Mladý De Niro je každopádně fantastický, Scorseseho režie bezchybná. Hlavně jeho styl navození atmosféry nočního New Yorku. Závěr je dost syrový a Marty se s ničím nesere. A to se mi libí. Lepší 3 hvězdy, které doufám proměním při příští projekci na 4.

Chalupáři (1975) (seriál)

Přeci jen je to velká nadsázka...no, ale děda Huml, to je teda postrach :-)

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Pro mě o něco horší než Život Briana. Nepřišlo mi to tak vtipné, občas až nudné. Na to, jak jsem se na to těšil, tak celkem zklamání. A co ten konec?? 55%.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Pokud by se mě někdo zeptal na mé nejoblíbenější seriály, bez váhání bych odpověděl Simpsonovi a M*A*S*H. O Simpsonech nejspíš nemá nikdo pochyby, ale M*A*S*H je pro mě dílo naprosto zásadní. Dokonalá rovnováha vtipu a utrpení, skvělých postav, výborných herců a v neposlední řadě americké kritiky na sebe samou. První série jsou daleko více zaměřené na situační humor a celkové zesměšnění konfliktu v Korei. Naproti tomu, pozdější epizody jsou více brané jako kritika války a zbytečnosti ztracených životů. I tak však neztrácí na vtipu a pořád se díl od dílu divák dokáže smíchy potrhat. Bez M*A*S*He si nedokážu představit vysílání českých televizí ani nudné chvíle, kdy pokaždé sáhnu po DVD s tímto seriálem. Alan Alda pro mě vždy zůstane Hawkeye Pierce, ať už zahraje jiný charakter sebelíp. 100%.

Absolvent (1967)

Film, který ve mě zanechal úžasný pocit. Herecké výkony je zbytečné komentovat, hudba Simona & Garfunkela je podle mého gusta no a herečky jsou nádherné. Sice příběh by se mohl zdát trošku klišovitý (třeba konec, že..), ale tento film nemohl jinak skončit. Nemám co k tomu vytknout...

Ptáci (1963)

Konečně horor, u kterého jsem nemusel čekat na vybafnutí ze tmy nějaký polorozpadlý potvory či teenagera, který honí prsatý holky po domě. Tenhle film si totiž atmosféru poctivě buduje. Už jen od příjezdu Melanie do zátoky Bodega Bay jsem začínal mít takový divný pocit. No a když se objevily scény jako vrány dávajicí si soirée na prolejzačkách či Mitchova procházka mezi opeřencema, divný pocit se posunul o úroveň výš(strach), už jsem věděl, který horor je podle mého ten nejlepší.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Důkaz toho, jak v podstatě z ničeho může vzniknout silný film. Za to může jediná věc. A to scénář, který je bezchybně napsaný. Všechny věci, které postavy vyřknou mají hlavu a patu a nakonec se doberou k takovému konci, jaký nastal. Je pravda, že herecké výkony jsou vynikající, a to u všech členů poroty, ale bez tak dobrého scénáře by se mohli snažit sebevíc a film by zůstal v propadlišti dějin.