• Thriller

Menu (2022)

Zvláštní film, vlastně bez zvratů, kdy se spíš čeká, jak se to stane než co se stane. Jako společenská satira připomíná Trojúhelník smutku, ale ten mi přišel jako o dost lepší a zábavnější film.

Miro Žbirka: 40 let na scéně (2020) (koncert)

Důstojně, velmi tradičně pojatý koncert. Žádný kecy, žádný dojení emocí, žádný gratulující celebrity. Zpěvák, kapela a písničky. Kapely jsou vlastně dvě a obě výborně šlapou. Souhlas s Autogramem, že relativně líp dopadly ty novější písničky.

Slečny přijdou později (1966)

Překvapivě mě to docela bavilo, i když ta samotná zápletka je prostě mizerná. Má to atmosféru a není to dlouhý. Osvěžují to vedlejší roličky Landovskýho a Herze.

Jan Žižka (2022)

Příběh dává smysl asi jako King Kong vs. Vetřelci, hlavní hrdina pořád kouká jakoby měl zaražený větry. Vůbec tak koukaj skoro všichni, asi to má bejt drsný. Sem tam strašlivá rádobymoudra o svobodě, smrti a životě. Pochvalu si zaslouží hudba Philipa Kleina, Sophia Lowe jako Kateřina a Matthew Goode jako Zikmund. Snažit se chápat děj je dost zbytečný (je Kateřina dcerou francouzského krále, nebo jeho strýce?), v podstatě je to celý jedna velká hra o fant, který si dvě–tři skupinky navzájem kradou. Přesto všechno jsem se dvě hodiny docela docela slušně bavil, takže tři hvězdičky z pěti ;)

The Grand Tour - Skandi-film (2022) (epizoda)

Tenhle díl by se mohl jmenovat "jak zabít Jamese Maye na několik způsobů" :) Je to pořád docela sranda, ale vlastně jsem se pořádně smál jenom u toho Hammonda na vleku, tak nějak symptomaticky fóru, kde žádná auta nejsou. Jinak je to strašná recyklace: sníh, klouzání na ledu, domečky za auta, Jeremy pyroman… – vlastně všechno už někdy v Top Gearu / Grand Tour bylo a líp!

Elvis (2022)

Jako film výborný. S realitou to moc společnýho nemá. Jako spousta životopisných filmů sklouzává k hodně černobílým postavám: Elvis klaďas a oběť, skoro bez chyby; plukovník záporák a manipulátor. Spíš než biografie to je něco jako Amadeus, nové drama používající reálné postavy a dobu. Hudby jsem se podle traileru bál, ale naštěstí to dopadlo dobře, byť pokud chcete opravdu slyšet, jak Elvis zpíval, tak originální nahrávky jsou někde jinde.

Bigbít (1998) (seriál)

Rozsah tohoto dokumentu je ohromující. Díky délce je prostor na detaily a souvislosti, není to klipovité skok-sem skok-tam (srovnej PopStory). Samozřejmě, rozsah má i svoje nevýhody, občas to působí, že se autoři snaží pokrýt úplně každou kapelu, která hrála covery na tancovačkách v Horní Dolní.

PopStory (2016) (seriál)

Spousta zajímavých témat; vzhledem ke stopáži jednotlivých dílů ale vzato hodně letem–světem…