Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Drama
  • Thriller

Recenze (57)

plakát

Kung Fu Panda 2 (2011) 

Osobně se mi to líbilo víc než jednička. Jednička jede zcela tradiční zápletku outsider-jehož-vybral-osud-zvítězí bez jediného překvapení, jediný nečekaný situace. Dvojka je přece jenom trošku originálnější. Navíc mi páv jako záporák přišel fakt výbornej.

plakát

Stovky bobrů (2022) 

Dost boží, lepší než jsem čekal. Vždycky když jsem měl pocit, že už není kam film rozvíjet, tak autoři mírně změnili žánr a zase jsem se skvěle pobavil. Kdybych tomu měl něco malinko vytknout, tak snad jen kdyby to bylo a pár minut kratší, tak hodinu a půl, asi by to stačilo.

plakát

Jak básníci neztrácejí naději (2004) 

Díl, kde Štěpán Šafránek prožívá a zároveň ironicky komentuje krizi středního věku by Básníkům slušel. Bohužel, do krize se dostali autoři. Je to dlouhý, pořád se skáče mezi dějovými linkami, ale nic zajímavýho se neděje. Veškerá poetika původní trilogie je fuč. Nefunguje nic z toho, co fungovalo v předchozích dílech: lehkost vyprávění chybí; humoru, kterej by přirozeně vyplýval ze situace, je málo  a místo něho jsou tu občas vtipy na sílu jako z Kameňáku; básničky jsou stupidní a úplně jim chybí atmosféra; animovaných sekvencí je málo; hudba je nezajímavá; dívky nejsou romantické a nenechávají se dobývat. Občas zafunguje konkrétní scéna, ale celkově je to plytký a bez atmosféry.

plakát

Konec básníků v Čechách (1993) 

Já mám ten film rád. Sice karikovaně, ale přesto až překvapivě věrně zachycuje atmosféru devadesátých let. Hodně lidí chtělo, ale málokdo uměl.

plakát

The Grand Tour - Dovádění v písku (2024) (epizoda) 

Špatný to není, ale už jsem od nich zvyklej na mnohem víc. Hodně tomu ubližuje režie, záběry na krajinu jsou sice krásný, ale kdyby se to sestříhalo na půlku, tak by to hned dostalo svěžejší tempo.

plakát

Investigátoři - Breathariánství (2022) (epizoda) 

Překvapivě mi díl bez experimentu, jenom s mluvícíma hlavama, přišel zábavnější, byť upřímně řečeno, stačila by půlhodina, pak už se jenom do kolečká točí stejné argumenty.

plakát

Investigátoři - Biorezonance (2022) (epizoda) 

Kladně hodnotím snahu, ale možná to na mě bylo poněkud zdlouhavé a vlastně by mě nakonec nejvíc zajímalo jaká je reálná spolehlivost laboratorních testů a zdravotnictví vůbec.

plakát

Investigátoři (2022) (seriál) 

Je to hezký, ale kdo je skeptickej toho to nepřesvědčí, kdo tomu věří, toho taky ne…

plakát

Reinventing Elvis: The '68 Comeback (2023) 

Velmi standardně natočený dokument o vzniku Elvisova televizního speciálu. Těžko mu něco zásadního vytknout: zasazuje vznik televizního speciálu jak do dobového kontextu, tak do kontextu Elvisovi kariéry, obsahuje rozhovory s tvůrci (převážně s režisérem, který to myslím i spoluprodukoval), s tehdejšími fanynkami, s dnešními hudebníky (dobře, jediná výhrada, jestli by se nenašel někdo známější). Hodně se tam popisuje i vztah mezi Elvisem, režisérem a plukovníkem Parkerem. Takže jestli vás zaujal třeba loňský Elvis (2022) a chcete se dozvědět víc nejen o pozadí vzniku tohoto speciálu, ale vlastně i době a vztahu Elvise a plukovníka, mohu dokument doporučit. Na stranu druhou, pro většinu lidí je asi zábavnější se podívat spíš přímo na zmiňovaný speciál. A 130 minut je zbytečně hodně, nedíval jsem se v kuse, to bych asi nedal, zkrátit se to podle mě určitě dalo. Celkově kvalitní, tradičně natočený dokument, který mohl být kratší.