Inner Room, The (2011)

Velice lahký horor (trochu režijne vykradnuté japonsko čénske duchariny, ale bez tej grácie) pozitívne že už od 8 Minute začne strašiť a nastupuje vcelku fajn klasická ducharská atmosféra. Pozitívna je 82 min stopáž. Menej pozitívne už spomínané klišé a strašenie veľmi decentné - nejaké vlasatice alebo iné vyblednuté ksichty nečakajte, rovnako krvavé scénky veľmi šertrné, aby sa niekomu nebodaj neurobilo špatne. Hodnotenie za 4: väčším hovadinám som dal za 3 - toto si zaslúži ozaj o kúsok viacej. Záverečnej 5 minutovke som neporozumel načo ju tam vôbec napchali - alebo som neokrôchaný blb nechápajúci hlbší režisérov zámer.

Inseminátor (1987)

Klasické béčko rokov 80 tych. Po úspechu Votrelca sa začali kotiť filmy s podobnými monštrami a toto je jeden z nich úplne zabudnuteľný. Na svoju dobu však Bola vidieť snaha aspoň čo sa monštra týka o aké také technické prevedenie. Dne už len nostalgia.

Insidious 3: Počátek (2015)

Ťažko hovoriť či je to najhorší diel trilógie - pri odmyslení si predošlých dielov a posudenia filmu ako takého stále mi to vychádza ako nadpriemerný horor v porovnaní s ostatnými shitmi čo som v poslednej dobe videl. Dostatok lakačiek, bubáci celkom strašidelný, stopáž akurátna. Dej miestami trošku prekombinovaný ale stále sledovateľný. Osobne si myslím že v súčasnosti je ťažké natočiť niečo originálne, neopozerané, nakoľko za tie roky kinematografie sa už všetky námety minuly, recyklovali a prežuli x krát. A to sa netýka len hororového žánru.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Úžasná kravina na druhej strane aj úžasne ujetá a zábavná. Na jedno pozretie ok, ako celok však ide o brutálnu zlátaninu všetkých možných Hollywood klišé, na nejaký zmysluplný dej zabudnite.

Jessabelle (2014)

taká ducharina na spôsob Thajsko Japonských masových produkcii, akurát z americkáho vidlákova. Nemám rád americké vidlákovo...ako bolo spomenuté film neurazí ani neprekvapí, ľakačky u mňa nefungovali (odchovaný na japonskom shock systéme), záver síce prekvapil ale nijak neohromil...priemer na 1 večer pozretia.

Jessie (2011) (seriál)

Naše 10 ročne decká na tom frčia, hlášky v celku OK, jednoducho sit com klasika pre celú rodinu od disney studios. Neni to zle , ale Tabornici z Kikkiwaka bola lepšia pecka.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Nie je to prvý film s dvojicou Hill Spencer, ale v dobách môjho detstva snáď ich najznámejší - vrátane Malého unaveného Joe. Možno aj preto že vtedajší súdruhovia tieto filmy láskavo dovolili premietať v kinách. Obsahovo ťažko niečo vyzdvihnúť alebo skritizovať - jednoducho vtedy frčal tento typ jednoduchého humoru, čo bolo ale vždy inteligentnejšie ako súčasné tzv. komédie postavené na grcaní, prdení sraní, prípadne doplnených vulgarizmami.

Jupiter vychází (2015)

Kedysi som bol veľkým fandom scifi filmov. Odkedy všetky triky robí počítač už nie. Toto je film presne tej kategórie - veľkolepý počítačom vytvorený vizuál, a to je včetko - film úplne kludne môžeme postaviť medzi posledné Star Warsy a iné - ako to už tu niekto nazval - počítačové hry, nie filmy. Dej úplne priblblý (spomenul som si na Dunu - ale to Bola iná káva) herci, najmä Tatum s večne plechovým ksichtom otrasní (mali by sa v Radošínskom naivnom divadle čomu priučiť) no proste des. Nechápem prečo súčasní tvorcovia nechápu že PC Trikmi už nikoho neohúria a ak má film osloviť musí zaujať obsahovo. Mnohé počítačové hry majú lepšiu zápletku ako toto tu. 3 hviezdy programátorom.

Karcoolka (2005)

Extrémne netradičný animák, miestami extrémne nevydarený. Autori prehnane tlačili na pílu vo všetkých smeroch (akcia, paródia, cool hlášky) a tak to miestami preplácali...na druhej strane dejová línia ok, pekne sa jednotlívé deje prelínali a doplňali, dokonca neurazil ani za hlavu pritiahnutý záver á la James Bond. Včera som to videl z pasie po rokoch 2 raz a príjemne prekvapilo. Len nechápem vekovo akej skupine divákov je to určené? Deckám ktoré by pochopili cool hlášky príde námet s koláčikmi v Tom veku trápny, mladšie decká zase film nepochopia - takže pre koho je vlastne film natočený?

Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Dvojicu Spencer Hill som mal vždy rád. Tuna napriek veľkej snahe a exotickému prostrediu akoby už dochádzal dych. Bitky fajné, ale chýbala mi tam tá iskra humoru najmä u Hilla. Scenár akoby napísaný pre malé deti - až priveľmi priamy a jednoduchý. Jednoducho´mi tu chýbala tá iskra a notná dávka elegencie z predošlých filmov. Aj na dvojici Spencer Hill akoby sa podpísal zub času.