Dům duchů (1993)

Ano, takhle si představuji historickou fresku. Krásný příběh, skvělí herci - Irons mi chvílemi připomínal Day-Lewise z Až na krev a Meryl byla prostě andělská.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Hm, viděla jsem to někdy mezi vánočními svátky, a akorát si pamatuji, že se mi chtělo zvracet z té rychlosti :-) ale za to mohlo to sváteční přežrání..

Podnikavá dívka (1988)

Tak tenhle film můžu, tady ještě Melanie vypadala jako člověk (tedy po změně), ne jako ptakopysk :-)

Veselé Velikonoce (1984)

Film patřící k Velikonocím jako Mrazík k Vánocím. Belmondo má takové charisma, že se krásné Sophii vůbec nedivím :-)

Tulpan (2008)

Skvělý zážitek na konec Febia 09. Film byl úplně z jiného světa a hodně mě dostal. Porod ovečky byl lahůdka, nádherné.

Tatil Kitabı (2008)

Typický, průměrný festivalový film. Nenadchne, neurazí. Malá lidská dramata jedné rodiny v průběhu jednoho léta. Oceňuji kameru, záběry městečka byly opravdu kouzelné. Příběh byl takový nijaký.

Gururi no koto (2008)

Dobré, ale ne výborné. Začátek mě strhl (humorné historky sexuálního chrakteru, mužský versus ženský pohled na věc, atd.), ale postupně mi začal být osud dvojice manželů tak nějak jedno. Asijské filmy se vyznačují nadměrnou stopáží a většinou to není na škodu, bohužel jsem jich asi viděla už mnoho. Ale bylo zajímavé vidět film zrovna v této době, kdy se společnost opět nachází v podobné ekonomické situaci.

Tak trochu jiná love story (2007)

Naprosto skvěle natočený film, byla jsem nadšená! Tempo, spád, scénáristicky výborné, herecky přesné. Severská kinematografie jak má být. Jen jsem se dobrovolně vzdala pár vteřin na plátně - otevírání kufru auta, poslední scénka na pláži.

Encarnación (2007)

Takový film skoro o ničem a byla jsem z něj téměř nadšená. Zejména představitelkou hlavní role, která se nechala ve svém věku (a to vůbec není myšleno pejorativně, je to opravdu krásná žena) nasnímat "nemilosrdnou" kamerou velmi zblízka a intimně - záběry na obličej s vráskami, povadlou pokožku, spolu se zachycením jejího výrazu během situací, kde byla konfrontována se svým ulétlým mládím, stejně jako s mládím všude kolem ní a přesto si zachovala hrdost a krásu. Moc mě bavilo s ní proplout několika horkými dny v jižní Americe.

Totally F***ed Up (1993)

Film je z roku 1993 a kdybych ho viděla tenkrát, byla bych jako teenager v rozpuku asi nadšená. Filmů o mladých a neklidných bylo natočeno spoustu. Všichni vždy řeší stejné problémy - láska, sex, smysl života, přátelství, atd.., zde byla "navíc" pouze odlišná sexuální orientace. Jak říkám, v roce vzniku asi bomba, teď po letech už výpovědní hodnotu dost ztrácí.