Juno (2007)

Dobrý, téměř indie film, který povyšuje o třídu skvělá Ellen Page. Jsou různé přístupy, jak se postavit k nechtěnému těhotenství a tenhle byl myslím velmi poučný.

Kancl (2001) (seriál)

Pro každého, jehož šéf je svině. Klidně i bývalý..zaplaťbůh. Teď už se mohu jen smát.

Quantum of Solace (2008)

Co si budeme zastírat, hodně velké zklamání. Po skvělém Casinu propad kráterem do hlubin bolivijské pouště. Jedna hvězdička za drsně vyhlížejícího Bonda a druhá za Bonda v trenýrkách a ponožkách! Craig je sice úžasný, ale takovou slátaninu nemastných akčních scén s trapnými emočními vsuvkami zachránit nemohl. Ono bez bondovských hraček, vodka-martini a "Bond, James Bond" to nikdy nemůže být dobré.

Samotáři (2000)

U samotářů je to tak, že nějakou dobu po jeho shlédnutí vlastně ani nebudete vědět, o čem přesně byli, nicméně geniální hlášky vám zůstanou napořád :-) Každopádně film pro všechny, kteří v životě hledají a ještě nenašli.

Sukkar banat (2007)

Rozkošné, sladké, nádherně barevné.

Sylvie (2003)

Hodně špatné ztvárnění skvělé knihy, tyto dvě osobnosti světového formát by si zasloužily mnohem lépe budovaný příběh jejich vztahu a obsahově výrazně hodnotnější využití stopáže. Velká škoda.

Falco (2008)

Tohle životopisné drama je o famózním výkonu Manuela Rubey. Jakkoliv velké se mohly zdát obavy při jeho obsazení - že se příliš zpěvákovi nepodobá a navíc bude všechny písně přezpívávat znovu! ta drzost. Nic se nepotvrdilo, Manuel se stal Falcem se vším všudy (už jen jeho typický povýšenecký styl mluvy a trhané pohyby) a já snad neviděla lepší film ze stejné kategorie. Opravdu mě pohltil a teprve na konci po závěrečných titulkách při osudové Out of the Dark jsem si uvědomila, že jsem nesledovala opravdového Hanse. Skvělý film, ještě teď mi běhá mráz po zádech.

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

Mé první setkání s problematikou AIDS vůbec - sice poněkud depresivní, ale o to víc účinné. Doporučuji všem dospívajícím.