Pařba ve Vegas (2009)

Vite, mám celkem široký repertoár historek a přísahám Bohu, že má následujcí slova jsou pravdivá. Před pár lety jsem byl na pár měsíců pracovat v USA, jakmile mi skončila pracovní smlouva, tak jsem cestoval s pár kamarády po státech. Živě si pamatuji, jak jsme seděli v jednu ráno v hostelu v Chicagu, a ve dvojku jsme otevřeli tu zatracenou flašku Everclearu... no a tu jsme stáhli a pak mé další čistá myšlenka je skoro o 48 hodin později v Las Vegas, kdy jsem přišel k sobě, až když jsem se promenádoval po Stripu. Konto jsem měl vybílený a v kapse žetony z MGM a svá zavazadla jsem naonec našel na letišti ve schránce. Přežil jsem, ale co se dělo v těch 48 hodinách, to netuším a mohu se jen dohadovat a byt rád, že jsem dostal domů živí a zdraví. Takže, když si pustíte tento film, tak vězte, že tento snímek je zcela pravdivý.

Nespoutaný Django (2012)

Mám rád westerny, jistou srdcovku pro mne představují tzv. spagethi westerny od Sergio Leoneho s geniální hudbou Ennioma Morriconemeho. Mám také rád Tarantinovky, tak jsem byl velice zvědavý na tento počin, který míchal obojí. Sice hudba nebyla od Morriconemea, ale výsledek je western, jakej jsem už dlouho neviděl a uvidím ho znovu rád. Byla to husto-kruto-přísná jízda. A hlášky typu "Promiňte, nemohl jsem odolat." kdybych měl citovat Schutze, jsou přesně sedící. Krví by se dal vymalovat větší barák. Celková stylizace je skvělá a ten bohovský soundtrack. Za mně jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl.