Resident Evil: Odveta (2012)

Už dlouho jsem neviděla podobně zbytečný film. Hodina a půl o tom, jak se snaží skupinka lidí dostat z jednoho objektu. Hm... Člověku se až nechce věřit, jak hodně může jedna série mezi jednotlivými díly kolísat. Průměrná jednička a dvojka, výborná trojka, znovu průměrná až lehce podprůměrná čtyřka a pak tohle. Opravdu jsem zklamaná. Děj žádný, akce na tak málo děje až moc, rádoby hustokrutý zpomalený záběry, které mě už po chvíli nebavily a po další už jsem jimi byla znechucená. Těším se na (snad už opravdu) poslední díl, který by mohl přinést krom té akce už konečně i něco navíc. Tenhle Resident byl každopádně propadák, který rozhodně znovu vidět nemusím a který byl podle mě natočený naprosto zbytečně, jen za účelem toho, vytáhnout z lidí ještě o něco víc peněz. A to radši nekomentuju to, že na několika místech mi přišlo, jak kdyby film v některých scénách vykrádal Underworld.

Chůva v akci (2010)

Obdivuju Jackieho! V tomhle věku mít tolik elánu a energie bych taky chtěla. Na svůj vypadá skvěle a drží si standard svých kung-fu triků a podívané, u které se člověk pořád ještě má občas čemu smát. Že to ale i přes tyhle klady není, co to bývalo, je věc druhá. Poslední jeho filmy jsou fajn na "takové to nedělní pokoukáníčko" po obědě. Ale jinak nemají už to kouzlo, co mívaly.

Láska, svatba, manželství (2011)

Nesmírně sympatické bylo pro mě obsazení. Ale tím to bohužel končilo. Bylo tu mnoho zajímavých myšlenek i postřehů ze života, ale zpracování mě nijak nenadchlo. Prostě jsem se jen dívala, což je u některých filmů fajn, ale tady to nudilo...

Bravo Girls: Všechno nebo nic (2006)

Naprosto neoriginální americká komedie, kterých je spousta a mnohé z nich jsou i lepší a propracovanější. Pár pěkných barevných záběrů, tuctová hudba a hezké tvářičky k dobrému filmu nestačí. Ale pro určitou věkovou skupinu solidní oddechovka, která se zalíbí.

Horalka (1960)

Asi budu za barbara, ale nezlobte se na mě, tohle prostě není film pro mě. Musela jsem se vyloženě nutit, abych zůstala u televize. Děj mi přišel hodně zkrácený, takový zkratkovitý a heslovitý. Sophial Loren pochopitelně hrála parádně (i když na můj vkus občas až moc afektovaně), ale jedna herečka nemůže zachránit celý film. Belmondovi role taky moc nesedla, i když se jí zhostil se ctí. Bylo tu několik zajímavých scén a okamžiků, které vykreslily hrůzy války skutečně víc než barvitě a celkově námět byl zajímavý. Mohlo se z něj ale vytěžit víc.

Láska na hlídání (2004)

Hon za svobodou prakticky přes kopírák. Jen s méně sympatickou Katie Holmes a průhlednějším dějem.

Something Fishy (2002)

Takové roztomilé růžové rybky a takový mrchy to jsou... bublinky ve vodě super, ale jinak příběh nic moc.

Sahara (2005)

Filmy s podobnou tématikou pokladů/historie/archeologie mám moc ráda. Kdyby byla Sahara tak o hodinu kratší, tak by možná byla i relativně slušným filmem, pro "takové to domácí pokoukání". V tomhle rozsahu ale člověk bohužel stačí třikrát usnout a totálně se znudit, než se konečně začne v televizi něco dít. Logické a scénáristické seky v ději radši vůbec nemá cenu komentovat, protože ač se snažili sebevíc vysvětlit a odůvodnit některé věci, tak to prostě nesedělo a nedávalo moc smysl. Ekologická zápletka s nakaženými mi přišla naprosto zbytečná. Stejně jako Penélope Cruz, která slušně odehrála snad 2 minuty. Umí toho mnohem víc, když se jí chce...

Příběh žraloka (2004)

Když porovnám Příběh žraloka s ostatními animáky té doby, tak jde o velmi slabý film. A i bez toho porovnání je to nic moc. Nevím, nějak jsem nebyla schopná se donutit děj pořádně sledovat. Nedokázal mě zaujmout a pobavit.

Lemra líná (2006)

Lemra líná patří k těm komediím, na které se člověk podívá, když už nic jiného v televizi nedávají - milé, pěkně natočené, ale nic extra originálního a hlavně neskutečně průhledné. Dívat se na to ale dá a člověk se několikrát i slušně pobaví. Scéna s paintbollem mě opravdu pobavila :)