Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Naprosto souhlasím s AngelAngie. Vystihla všechno, co si o tomto filmu myslím, a ještě víc...

Madagaskar (2005)

"Říkali, hlavní nádraží... nebo, hlavně nedráždi?" Madagascar je příjemná oddechovka, která rozhodně pobaví a nenudí. Mě se střelené rozmazlené postavičky z New Yorské zoo líbily.

Van Helsing (2004)

Myslete si, co chcete.... Já byla víc než spokojená. Triky se mi líbily, Kate tyhle upírské filmy zkrátka sedí, Hugh byl k nakousnutí a David Wenham mě dokázal rozesmát už jenom tím, že se objevil na scéně. Solidní výprava, k filmu sedící hudba a zajímavé kostýmy. Jen ten Frankenstein byl trošku přestřel, ale... no dejme tomu. Rozhodně bych ale film neviděla jako takový propadák, jak je tu prezentováno.

Králova řeč (2010)

To, co předvedl v Králově řeči C. Firth, mě ohromilo. A je to především jeho a Rushův výkon, co tenhle film posunulo o tolik stupínků výš. Králova řeč byla pro mě velkým překvapením. Recenze byly sice dobré, ale po předchozích zkušenostech na ně už moc nedám. Bála jsem se, že to bude takový ten klasických životopisný (což v překladu znamená sice slušně natočený, ale za to nudný) film. V tomto případě se tak naštěstí nestalo. Úvod, který nás seznamuje se všemi historickými a politickými vztahy je sice rozvláčný, ale pak se do děje člověk zažere, ani neví jak.

Panna nebo orel (2010)

Tahle komedie mě prostě chytla. Byla originální, nápaditá, hlavní představitelka neskutečně sympatická a všechno to bylo zabalené do fajn námětu. Prostředí amerických středních je sice trošku okoukané, ale vymýšlejte si pořád něco nového... Já se bavila od začátku, do konce.

Prokletý ostrov (2010)

Prokletý ostrov mě dokonale zmátl. Jde o ten typ filmů, který si s vámi celou dobu hraje. Vodí vás za nos, a vy, i když to tušíte, si to užíváte a zároveň se užíráte otázkou, jak to teda vlastně ve skutečnosti je? Atmosféra nepopsatelně dobře vykreslená, herci skvělí a pochopitelně zápletka - netřeba slov. Snímek vypiplaný do posledního puntíku.

Dokonalý trik (2006)

Neskutečně propracovaný film. Herecké obsazení na jedničku, zápletka víc než zapletená a do detailu promyšlená... zkrátka, tenhle film se musí vidět, protože popsat ho nějak, aby měl člověk slušnou představu je sice fuška, ale jde to. Ale popsat ty pocity, které při sledování máte, to napjetí a překvapení u různých momentů... to vážně nejde. Já celou dobu seděla, ani nedutala, zírala na obrazovku a občas jen nevěřícně zakroutila hlavou. Takhle podle mě vypadá výborný film.

Pingu (1990) (seriál)

Těžko říct proč, ale Pingua a jeho trampoty jsem zbožňovala a těšila se na něj pokaždé, když ho měli v televizi vysílat.

Bubáci a Hastrmani (1999) (seriál)

Jeden z nejkouzelnějších a nejvydařenějších večerníčků, který kdy byl.