muti

3 body

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 24
    • 4.1.2014  12:01
    The Artist (2011)

ked teraz pozeram Chaplinov Limelight tak vidim priame suvislosti. Artist sa inspiroval touto starou klasikou. " Když se objeví mládí, stáří musí opustit záři světel ramp."

• 3.1.2014  17:44

Americke Psycho pre slabe povahy.

• 3.1.2014  11:21

film sa snazi vyzerat realne, avsak na nom asi nie prirodzene nie je. ona je z rodiny modeliek, on je zzenstily neschopny clovek na pohladanie a obaja hraju uplne nerealisticky. ich spravanie ma byt spociatku miestami komedialne, avsak casto nie je. naopak je vynutene detinske (how Japanese). on riesi same divne veci a v mnohych veciach vidno ze nohavice nosi doma ona. ich vztah je dost neuveritelny a ich neskorise nedorozumenia uplne vykonstruovane, nemam pocit ze by mohlo ist niekedy o skutocny pribeh. najlepsiu rolu mal Saorin otec. vadilo mi napr aj ze anglicke repliky boli tazko zrozumitelne koli hudobnemu podmazu a/alebo tichemu hlasu. vyzadovalo by si to titulky aj na anglictinu :p

• 2.1.2014  16:55
    Ohňostroj (1997)

kitanov rukopis je citit na kazdom kroku. par absurdnych scenok, dlhe mlkve sceny kde netreba slov (ako bude vyzerat Kitanov telefonat viete skor nez to zdvihne), chladnokrvne rozbijanie nepriatelov (ako vo filme Brother, tak ako aj ten isty chrakter postavy). vo filme sa mi obzvlast pacilo zakomponovanie Kitanovych originalnych (ad sniper18: neboli to teda random obrazky) malieb, ktore v skutocnosti zostrojil on sam. pozoruhodny druh umenia. kto inac caka akcny narez nech sa nesklame, o tom tento film vobec nie je

• 1.1.2014  22:46
    Bella (2006)

ako vravi Hedka - "Ak len jedinú ženu oslovil a zachránil aspoň jeden život, tak malo zmysel natočiť ho!". tento film by som veru par ludom doporucil. nie je sice najlepsi, ale jeho posolstvo je urcite plnohodnotne. navyse uspokojiva pohodova oddychovka. Nina: "nic sa tu nedeje, vsetci sa ponahlaju a staraju sa len o seba, je to zmatok." slepec: "kiez by som to mohol vidiet."

• 26.12.2013  19:31
    Únosce (2010)

namet je zaujimavy, ale to co zacne robit otec aby nazbieral vykupne je velmi neuveritelne. namiesto toho, aby si aspon zadovazil pistol, nejake fake money tak ide robit kazdeco (radsej nebudem spoilovat)aby dostal aspon polku. a to mal byt plan? please... prvu rozumnu ve co co urobi nastane az na konci prvej hodiny... film nam taktiez ukazuje ze bohaci (aspon niektori singapurski) si nezasluzia zmilovanie. je tu aj jeden velmi pekny ghost town, to by bola prechadzka :) nuz singapurci sa este budu musiet posnazit. suhlas s: jokino

• 26.12.2013  16:13

no dobre, o com to vlastne bolo? predobraz serie Masters of Horror s nazvom Masters of boredom? pekny plan natocit minifilmik s prvotnou kamerou 52 sekundove dielko, vynasobene poctom reziserov a prespikovane interview otazkami typu "is cinema mortal?" ak mate vztah k vasinou francuzskym rezierom a chcete vediet preco tocia filmy a aky je ich nazor na buducnost filmarcenia v par vetach, tak si tento dokument pozrite. ale inak neodporucam, je to prakticky bez deja, je to skor statisticky dokument o nazoroch 40. reziserov a postupne kladenie otazok dalsim v rade. kto su, co natocili a cim sa zasluzili vo svete filmu je len na vas, nedozviete sa k nim nic. mnohol uzivatleov tu hodnoti predovsetkym Lynchov kratas, ale co ten zvysok? nezaujal? takze tak... ak si teda chcete pozriet Lyncha, zapnite si youtube a usetrite si kopu casu. suhlas s: MartinezZ

• 26.12.2013  16:02

nuz, vidno ze aj v 60. rokoch sa tocili priemerne a odflaknute filmy, ktore mali velky potencial. vezmes temu, herca a dufas ze z toho nieco bude. efekty hrozne, konanie postav postrihane a neobjasnene, koniec odsrihnuty a samozrejme nedokoncany.

• 23.12.2013  21:55
    Bible (TV seriál) (2013)

serial ponuka strucny prierez historie zidovskeho naroda, z mnozstva pribehov vybera vztycne body, pribehy a osudy postav, o ktorych sme uz vsetci poculi. serial sa pozera skvele, stopaz odsypa velmi rychlo aj vdaka meniacim sa postavam a dynamickemu pribehu, ktory nas uz chysta na dalsie velke pokracovania. miestami sice skresane, otesane, efektami vylestene, ale napokon ak ma byt serial pre sirsiu verejnost, tak to moze byt celkom dobra volba. Reziserove cesty su nevyspytatelne, uvidime ako budu podane dalsie diely...

• 22.12.2013  16:30
    Utopia (TV seriál) (2013)

pekny serialik co sa da pozriet za 1 vikend. ktovie ci sa docka pokracovania (dufam, ze ano). napatie je od zaciatku do konca, ak sa do deja zapozerate tak chcete vediet viac a viac. konspiracie az po samy koniec, par zvratov ku koncu, mucenie, nedovera, pokusy, vedci, umelo vytvorene virusy, muzi ako stroje na zabijanie, psychiatria a dennik vazna... je tu asi vsetko co by mala konspiracna zapletka mat. super thriller! 12.2.2015 - druha seria, na ktoru som sa tesil je tu :) dozvieme sa nieco z minulosti ale aj z buducnosti, pretoze pribeh ide dalej. trochu slabsi koniec druhej serie, ale aj tak si to urdrziava vysoku uroven. slabsich 5

• 19.12.2013  23:07

pri konci filmu som si uvedomil ako sa dejom podoba na Scarface. vzostup a pad emigranta na poli miestnej mafie. sice z rozlicnych svetov, ale ista podobnost je nepopieratelna. zaujimave ze som sa k tomuto filmu dostal az teraz, ale ked vidim tu hore kedy Shinjuku davaju v nasich tv (0:15, 02:10) tak as az tak velmi necudujem. na filme pekne vidiet ako to vyzera ked mensina nedrzi spolu, ale si jednotlivi clenovia zacnu namyslat aku maju moc, az kym jeden starucky godfather nezdvihne telefon.

• 17.12.2013  11:40

film mi asi najviac pripominal Americke Psycho, film zo stredoskolskeho (ako inak) prostredia, ktory sa meni na thriller, dramu, horor. skoda toho roztahaneho zaciatku, prva hodina bola dost priemerna, kto si chce dat skratemu verziu nech zacne pozerat od 60. minuty. ako v Am. Psychu tak aj tu dej graduje tak ze ked stopy zacinaju ukazovat len na jendu osobu tak sa spusta uplne peklo na skole. len skoda, ze manik nestriedal zbrane, prislo mi to potom skor ako polovacka na zajace nez na nejaku kvalitnu vyvrazdovacku. Obeti bolo dost, ale vsetky padali rovnako, takze to po chvilke uz ani nebolo take strhujuce. pacilo sa mi preventivne konanie hlavnej postavy, odpocuvanie, zaucanie v USA a aj rozdielne nazory s partakom (a ich patricne ukoncenie pracovenho vztahu)

• 15.12.2013  17:20
    Ming Ming (2006)

to strielanie guliciek bolo v tomto zanri dost off-topic, pripadal som si ako v komixovke. Klan lietajucich zapaliek bol tiez taky na zvazenie... Ming Ming - a girl who really wants the D ;)

• 15.12.2013  00:25

necakane napinava drama, ktorej hladina beznadeje na zaciatku filmu je celkom nizko a pocas celeho filmu stale klesa. (co mi pripomina korejsky Address Unknown, len s tym ze tu sa nezabijaju a nejedia psy :v ). drama je to naozaj kvalitna, ako keby este nestacilo ze rodina hlavneho hrdinu sa ma zle, tak dostavaju daksie a dalsie facky od zivota. nezavideniahodna situacia veru. uznanie patri Irancom za takyto skvely pochmurny film, hercom Oskar

• 12.12.2013  10:01
    Nebezpečný let (TV film) (2007)

TV Dajto zacala (alebo je to uz dlhsiu dobu?) vysielat ozajstne smaky. uz po 5. minutach som sa nevedle doskat kedy si pozriem csfd hodnotenie. a vidm ze ma nizsie nez som cakal (myslel som 40%). ako sa dostat k takemuto filmu? jednoducho, vyckajte si ked vam nepojde kablovka. film je uplne strasny gyc, kazda akcna scenka je ako pre 13 rocnych chlapcov, herecky vykony ziadne, klise idu jedno za druhym, hotove hollywoodske peklo. ale pozerat sa to stae da, ak sa od filmu odosobnite a budete ho brat skor ako parodiu. vtedy, mozte dat 2* ako ja. ak budete brat film vazne, musite dat filmarsky odpad.

• 11.12.2013  17:46
    Shônen (1969)

85% cleeh filmu sa deje to iste - falosne zrazenia, premiestnovanie na ine miesta, uvahy nad buducnostou. a stale dokola. tak nezazivny pribeh, aj ked podla skutocnosti, som uz dlho nevidel. cista uspavacka s mnohymi hluchymi miestami. pribehu by urcite nevadilo skratenie na 90min

• 11.12.2013  15:27

skvely horor, ktory ma prekvapil svojim spracovanim, temou, vyvinom deja aj postavami. na prvy ppohlad je jasne ze v dome nebude vsetko v poriadku, detaily nervoznych rodicov nam to aj potvrdzuju. kto ale drzi opraty kliatby v rukach a co sa vlastne deje? creepy izbietky plne hraciek, rozpravkovy domcek uprostred lesa, mile deticky... je to ale naozaj raj pokial sa z neho neda utiect?

• 9.12.2013  22:06

policajt, ktory odhali skorumpovanych policajtov sa da dokopy s najomnou vrahynou (Pat Ha), ktora zabila jeho manzelku (he?). zabijacka ma zalubu vo vystrelovani oci, nedajte sa pomylit jej vyzorom poslusnej manzelky z 50. rokov. scenky nocneho neonoveho HK boli super, ale to film asi u mna nezachrani pri celkovom jemne nadpriemernom hodnoteni

• 8.12.2013  20:43

z iranu prisiel zaujimavy kusok, ktory sa nehanbi zobrazit najchudovnejsich ludi v blizkosti Teheranu. deti su to fakt bozske, z Bahare bude raz hviezda :) film sa snazil byt realisticky, az na trasu behu, ktora mi pripominala runway z F&F6. koniec bol sice taky zostrihnuty, ale aj tak si ma film dostal.

• 1.12.2013  23:08

vacsinu casu nuda, nic sa nedeje, kecanie v aute, zrazu prejde 40. minuta a stale nic. film sa bal pridat plyn, zatlacit na pilu, takze ziadne exploitaiton sa napokon nediali :/

• 1.12.2013  15:44

skvely film zo zivota nejedneho cinana snaziaceho sa dostat na Novy rok domov. Ako to uz ale v Cine byva, doma chcu byt vsetci a tak je cely narod v pohybe, co znamena pretazenie vsetkych druhov dopravy. v takejto situacii sa ocita aj Li "boss" Chenggong, ktoremu ostava len nepohodlna cesta domov za rodinou. aby nestacilo nepohodlie, ktore sa cim dalej stupnuje, jeho spolucestujucim sa stava prostoduchy dobracky Niu "Big Mouth" Dan. Herec Baoqiang Wang si ma znovu ziskal v roli naivneho dedincana (a mozno aj toho isteho) ako vo filme A World Without Thieves (2004)

• 29.11.2013  00:20

film ma rychly spad, uz po 5. minute zistime akym stylom sa asi bude film uberat. miestami sialena komedia, plna roznych vtipov (casto HK vtipov, ktore nam mozu pripadat divne), absurdnych situacii (napr 8 manzeliek sa chce naraz obesit lebo ich uz nema rad) casto dotiahnute uplne do konca (zapas o najubohejsieho chudaka pred branami). skoda ze v tretej stvrtine to bolo take poslabsie, aj vtipov bolo menej, ale zaver bol nadupany az som bol prekvapeny. celkovo hodnotim velmi pozitivne, necakane skvela HK komedia.Stephen je skvely presvedcivy herec a mladsia Gong Li tiez nebola na zahodenie ;)

• 24.11.2013  22:26
    Adeul (2007)

film bol miestami zvlastny, chovanie postav podivuhodne, klasicky korejsky nedostatok vkomunikacii ktory podporuje pointu filmu - ak by boli postavy zhovorcivejsie tak by sa cely film nikdy nestal. takze pre mna ide o vykonstruovanu zapletku, pre mna neuveritelnu. emocie sa nedostavili ako by mohli, vsuvka s husami bola totalne offtopic a zaver bol prilis prekombinovany na moj vkus a zaroven prakticky nerealny.

• 17.11.2013  22:59

detektivka raze Mad Detective sa zial nediala, jedna koli 2h+ stopazi, ale taktiez koli divnym scenkam a odbockam (mad granny in closet? wat?). skoda ze sa slepy detektiv s nami nepodleil o jeho vizualizaciu uz aj v prvej polke filmu tak ako v druhej. vo filme sa riesili viacere pripady naraz, takze je mozne ze sa v tom niekto pocas pozerania strati (podobne ako v Mad D).

• 16.11.2013  21:22
    Drive (2011)

v tomto pripade som nemohol ist na plny pocet koli koncu, ktory sa mi ale vobec nepacil. dalej, na 1 strane mame pekne smrte, na druhej su strihnute. a ako to ze hlavny hrdina nenaraza na ziadnu ochranku? pride, spravi co chce a odide. dalej, ak dostanete echo ze vas zabiju tak si pockajte aspon do rana, naco sa ponahlat vsakze. inak v pohode filmik

• 15.11.2013  23:16

asi nikdy by som nepovedal ze "sestka" moze byt taka dobra. nenudil som sa ani na chvilku, postavy, high tech zapornaci so super velkym planom, level 6 boss (zatial najvacsi zo vsetkych), stare dobre rychle kary, metro female fight, navrat k minulosti, pospajanie predoslych casti do 1 celku (thumbs up), skvele zakomponovanie navratu Michelle R do deja, vzostup a pad Tanku na dialnici... suhlasim s Pomom, ze tam boli odbocky od deja a co ja viem co, ale osobne som trailer nevidel, takze mi to velmi nevadilo a sklamany som urcite nebol. neviem si predstavit ako chcu natocit dalsie pokracovanie, zeby tomu celemu pomohol Stadham?

• 15.11.2013  10:09

velmi divny film, kde som silne rozmyslal nad hodnotenim. ako trojka serie ma podla mna super pribeh, prostredie aj podmienky turnaja. ale filmu by ais najviac pomohlo ak by bol cely animovany. heh, tie zapasy boli take nerealne ze ak by sa film volal Unreal Tournament tak by to sedelo ais najviac. bojovnici dostavaju smrtelne bomby, ktore im bud nic nerobia, alebo sposobuju len minimalne zranenia. najviac im vadia specialne utoky ako kop do hlavy s trojtou otockou a ine prekombinovane tahy (efektivne ale akoby vystrihnute z nejakej hry). dalsia vec ktora bola uplne zla boli dialogy a chovanie postav. na jednej strany si drzi Boyka zranene kolen kd emoze ale to mu nebrani v super vykopoch v ringu. to ako sa dal dokopy 1 ziletkou a hned bol fit a v plnej sile, bola scena ako z dragonballu. uloha rozhodcu v ringu je tiez velmi otazna, niekedy je tam len aby zastavil zapas ked sa 1 zo zapasnikov zastavilo srdce.

• 12.11.2013  23:19
    Terrifier (2011)

slasher v skratke. to je vsetko. klaunov je akosi privela na moj vkus, klaun(i) ma(ju) vela energie, ziadne prekvapenie, snad len posledny zaber na nahe telo. imdb 6.7

• 12.11.2013  20:55

z filmu mam zmiesane pocity, namiesto realneho boxu sa na zaciatku pozerame na jasne dva digitalne zapasy, ktore pripominaju skor videohru nez realny zapas. kde sa stala chyba? to uz herci odmietli naostro boxovat? alebo nebol rozpocet? a preco je tu novy herec co hra Chambersa? a kde sa tam vzal Saruman na voziku? najdeme tu aj par prevzatych scen z podobnych filmov (Hell - priviacanie na dvore, Shawshenk - darcek pre spoluvaznov).

• 10.11.2013  22:24
    Noc úplňku (2006)

v budhistockom Medzinebi najdete rozne bytosti - byvalu lasku, ktora si vas nepamata (a na nebesku bytost je prilis zmatena i v obycajnom lese), byvalych spolubratov v zbroji (pripominajucich doktora Oktacia Octopusa), ktori tuzia po moci, ktorych riadi velitel (Silou ovplyvajuci, pripominajuci Darth Vadera, po cely cas sa kupe v bazene ako Vampire boss z Blade a vie sa zmenit na Bieleho ako Gandalf). Nuz, azijati to maju nelahke, ani po smrti sa nezaobidu bez kvalitneho meca ani bez lanovych subojov. rada do buducna - ak sa nabuduce niekde vygrcate tak to berte pozitivne - este ste nazive ;) a ten koniec je cisty Matrix&Blade&LotR ps: to ze na niektorych uzivatelov film nezaposobil resp nenechal nejaku vacsiu emocionalnu odozvu bude azda tym ze v tomto Medzinebi, su vsetci oslobodeni od ako minulosti, tak aj od agonii, utrap a emocii (budhisticky prazdna mysel) a divak tymto moze radostne (ne)prezivat osudy hlavnych hrdinov

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 24