muti

fanda dobrych filmov

3 body

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23
    • 20.10.2013  21:04
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Yes, prime minister to sice nieje, ale ako politicka drama sa mi to paci. kevin spacey ako rozpravac je skvely, ked ma co povedat tak sa pozrie do kamery a povie divakovi co ma na srdci, ci uz ku svojmu konaniu, ku konaniu inych postav alebo sa len pozrie do kamery v style - "vidite, vravel som"

• 14.10.2013  23:28

coze, chalpi podozrivy z vrazdy utiekol z nemocnice? nie, netreba postavit hliadku pred jeho dom, my sa tam mrkneme... na druhy den, haha! konanie police bolo vo filme velmi zvlastne, asi ako supermanual k revolveru, ktory z vas spravi pistolnika prvej triedy. Bacon ma velke nadanie vyzerat v kazdej dalsej scenke viac znicene ako v tej predoslej (pripomina mi to hrdinov z videohier kde vyska zivota zodpoveda ich zovnajsku). na druhej strane stoji zase "Kotlebov" gang, ktoreho uspesnost zasahov je priamoumerna postavenim v gangu - sef sa trafi najviac, zaciatocnik najmenej (zeby zase ta videohra?). (hm mam dojem ze tento film som videl prvykrat, no prisiel mi ako remake ineho, ktory som videl pred par mesiacmi, len si neviem spomenut na nazov. je ale prilis podobny s tymto, takze napokon mozno pojde aj o ten isty)

• 13.10.2013  22:49
    Podfukáři (2013)

velmi pekny film, nad ktorym zasnete a neviete sa vynadivat. no ak nepodlahnete kuzlu a budete k filmu pristupovat ako k netradicnej detektivke, niektore triky sa vam podari nielenze prekuknut, ale budete to vy kto bude o krok vpred.

• 12.10.2013  22:57

hodnotenie 60% je pre mna uplne vystihujuce. zial film nie je podla mna pre necinanov, takze ziadne vysvetlovania kto je kto a kto s tym proti komu, co bolo na zaciatku a na konci sa vlastne nedozvedame (okrem par faktov na konci filmu). Takze nasinec neznaly cinskej historie 3.storocia je strateny, resp ponechany sam na seba, ako general Gaun Yu za nepriatelskymi hranicami. neuveritelne bojove zrucnosti generala mozme vidiet aj vo filme Red Cliff. koment: sniper18 ps: cinania sa daju od seba vo filme rozlisit, staci pozorne sledovat. a zase az tak vela ich tam nie je ;)

• 12.10.2013  19:40
    Dara (2007)

pekny uvod k filmu Macabre, v podstate http://www.csfd.cz/film/267555-macabre/

• 12.10.2013  19:37
    Mortal Kombat: Legacy (TV seriál) (2011)

1. seria za 4, druha za 3, bolo tam prilis vela kecov na moj vkus :/

• 9.10.2013  23:59
    Gravitace (2013)

ked zistite ze rusi, cinania a ini komanci sa z orbitu stiahli na zem tak bezte rychlo pristat aj vy, lebo coskoro si sami raketou odpalia vesmirnu druzicu (wtf?) a vam kapitalistom len zamavaju. cim menej kyslika vam ostane tym zvedavejsi bude vas kolega (1% O2 = 99% curiosity). nacasujte is hodinky aby ste vededeli kedy sa uhybat vesmirnemu odpadu (priamy rozkaz ale splnte az ked si dokoncite robotu). nez otvorite poklop na module tak sa presvedcte ze ste v plnej polnej aby to bolo vacsie vzruso bojovat o holy zivot. som rad ze sa vo filme vyzliekala Sandra a nie Clooney. inac v pohode filmik :) na konci filmu mi chybala nevypovedana veta Sandry: "Gravitacia"

• 9.10.2013  17:23

Dong-gun Jang ako donjuansky zvodnik Xie Yifan uzatvara pakt so svojou nebezpecne krasnou a nebezpecne nemilosrdnou ex Mo Jieyu (Cecilia Cheung) kde ma zviezt do postele 16 rocnu dievcinu Beibei a tym napalit jej bohateho snubenca. Yifan ale dostane chut zviezt vzdialenu pribuznu nedavno ovdovenu Du Fenyu (Zhang Ziyi), no napokon stavku prijima, pretoze sa dozvedel ze Fenyu dostala echo od matky Beibei aby si davala pozor. Yifanova pomsta ma vsak jeden hacik, Beibei ma tajneho nadejneho milenca, takze Yifan sa bude musiet posnazit. za nitky vsak taha aj slecna Mo... toto je film kde som videl Cecilu Cheung v jej celej krase, na kazdeho vyvaluje velke ociska a na kazdu stranu rozhadzuje siroke usmevy (aj ked falosne). Dong-gun Jang je svihak a tiez vie co na zeny plati, dokonca si vie poradit aj s truchliacou vdovou! prva polka filmu sa mi pacila asi najviac. koment: sniper18

• 7.10.2013  23:01
    Jádro (2003)

tolko wtf momentov, wat? dialogov a facepalm monologov som uz dlho nevidel. to si asi cele zasluzi az 3 stars

• 6.10.2013  22:14

nuz cele to bolo take nemastne neslane. ziaden horor, ziadna komedia, ziadne krimi. takze co to vlastne bolo? miestami mi to pripominalo skor akusi parodiu na Final Destination

• 5.10.2013  22:33

Bullet bol lepsi film nez som cakal! klasicka zaplatka o podraze zabijaka, tentokrat sa vsak jeho spojencom stava detektiv, ktory sa prilis zacal hrabat v spine politikov a stal sa nepohodlnym. obaja sa pocas filmu pekne doberaju, padaju tu same rasisticke narazky, Stallone je rozpravacom tohto neonoir filmu, ktory ma myslim aj trochu netradicne vyvtcholenie. Stallone ma proste styl a vie si spravit okolo seba poriadok. Jason Momoa, aka Khal Drogo, sa mi pacil v roli zabijaka "desperada". vo filme uvidime aj Stalloneho fotky z mladosti :)

• 4.10.2013  22:36

citit ze pribeh je natiahnuty - ako plynie cas tak sa toho udeje dost malo. ako vravi Slasher, zatial nuda... druha polka je o nieco lepsia, hlavne ked sa objavulu postavy zname z LOTRa

• 30.9.2013  21:09

De Nirovi akosi chybala poriadna talianska mafianska restauracia, jedine co mu ostalo bolo vsadzat na sportove zapasy. kebyze s anebojim v nahlu pointu albeo prelom vo filme, tak by som dupol na FFW. skoda ze som to neurobil, vyse 2 hodin som dufal ze tam apson niekomu znovu rozbije hlavu a ze skonci znova na psychiatrii. neviem, si pridam uzivatela menom verbal do oblubenych uzivatelov...

• 30.9.2013  21:00

tak z 1 pribehu sme mali napokon 3, z ocho bol naj urcite ten prvy. ako film plynul, tak uz som citil k comu sa schyluje, ku konforntacii s minulostou, ktora sa nezadrzatelne blizila. sice som pocital s vyssim body countom, ale zaver ma vlastne aj tka neprekvapil. Tak ako spomina Adrian, v prvej casti som este nevedle kam sa bude pribeh posuvat a pacilo sa mi to. suhlas s: Slasher. zaujimavy komentar: verbal

• 29.9.2013  21:06
    Secuestrados (2010)

ci uz ide o okrajovy subzaner alebo nie, filmu ktory mi priamo ponuka casti na pretocenie (a viem ze o nic nepridem) nemozem dat viac nez **. ak film porovnam s francuzskym l'interieur, tak tento Kidnapped je rozhodne o 2 triedy horsi. el sorry

• 28.9.2013  20:29

dokument, ktory zobrazuje kam az daleko vieme zajst v zabijani jeden druheho, since 1945. Cisarske Japonsko, ktore agresivnou politikou chcelo zotrocit cely svet pod svoju bozsku svetovladu, vo svojej sfanatizovanej zaslepenosti zautocilo na prilis silneho rivala. Hrde Japonsko bolo krajinou, ktora sa nedokazala vzdat, aj ked uz nikto iny nebojoval a ostali sami proti vsetkym. Ale americania nasli sposob ako zrazit neludskych agresorov na kolena. Dokonca sa Japonsko nevzdalo ani po prvej bombe, mohli napr zachranit Nagasaki okamzitou kapitualciou (namiesto utajovania bombardovania pred verejnostou a s tym spojenej propagacie) Nasillie plodi len nasilie a spirala smrti dosiahla maximum. Ano, je to tragicky pohlad, ale kto bude niest zodpovednost? nesu sa len nasledky a nesu ich, ako vzdy, nevinni civilisti. Som zvedavy ked vyjde dokument o tom, ako nemci budu plakat nad tym, ze prehrali WW2 a ako bol zbombardovany Kolin a Berlin. Holt, kto chce vojnu nech sa pripravi aj na moznu prehru. ktoho prilis dojal dokument o Hiroshime nech si pozrie film, ktory ciastocne popisuje japonske masakre v Cine v roku 1937; a kto vie, mozno budete napokon so mnou suhlasit... http://www.csfd.cz/film/259280-nanjing-nanjing/

• 28.9.2013  14:25
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

miniseriu by som vedel nazvat aj 'Masters of SCFI FI", velmi sa mi podoba na seriu Masters of Horor, pricom v Black Mirrore ide vzdy o akusi verziu buducnosti. velmi podarene pribehy.

• 28.9.2013  12:53
    Skyfall (2012)

najlepsia cast filmu bolo asi intro a uvodna piesen. neviem ci je to to najlepsie co k 50. vyrociu Bonda mohli spravit, ale v pohode. zistime nieco o minulosti Jamesa a uloha Naomie Harris bola tiez skvela. potesi aj Aston, Walter, Scottland, M&Ms... ked som videl nahanacku na strechach Istanbulu tak som uz cakal ze tam uvidim par postav z filmu Taken 2 :P Shanghaiske biznis centrum bolo tiez uzasne.

• 27.9.2013  09:33
    Insidious 2 (2013)

aka je sinister dvojka? pre mna je to 5hviezdickove pokracovanie, ktore priamo pokracuje tam kde skoncila jednotka. dvojka rozsiruje dej a objasnuje i par zvlastnych scenok z jednotky. lakacky fungovali skvele, co sa odrazilo na pocte nadavok v kine :D sam som sa aspon 4x naplasil a to nepocitam ako dlho som bol v napati a chystal sa na nejake BU! chybala mi asi len starodavna vesela pesnicka z radia (ktora sa vyskytovala pri demonoch v jednotke). velmi rad som videl svoje oblubene postavy z jednotky, ktore sa pasuju s dalsimi problemami ako napr - co sa deje s tatinkem? navstevu kina urcite odporucam, velke platno vas vtiahne lepsie do deja, pritmie a hlasny zvuk su neodmyslitelnou sucastou filmu. urcite si treba pozriet jednotku, inak mozte byt trosku zmateni a jednotlive ciastocky skladacky si budete davat dokopy az v druhej polke filmu. "neboj sa synu, toto byvala moja detska izba, tu ti nic nehrozi."

• 23.9.2013  22:57

niekto by povedal pomaly plynuce, ja hovorim roztahane. tradicna korejska zaplatka - hlavni hrdinovia spolu nekomunikuju, nahovaraju si svoju pravdu a napokon su sklamani ked sa stane nieco s cim nepocitali. since 1999... jedna cast je ta romanticka, ale druha - ucitelska - sa mi pacila viac. ale aj tak by som povedla ze taka Obecna skola je o dve triedy lepsia a to v kazdom smere. takze na temu dedinske skoly, mozem povedat, som videl uz aj lepsie. alebo som sa uz obrnil voci korejskej romantike a som imunny voci dojemnym tlačákom?

• 23.9.2013  16:34
    Surovost (2009)

iri ma velmi prekvapili tymto filmom, myslim ze mu nemam co vytknut. vyborna stopaz, gradacia, nasledne zistenie co sa vlastne stalo, snaha zotavit sa a zaverecna pomsta. myslim ze by som dla siestu hviezdicku koli herecke Nore, urcite si s nou musim pozriet dalsie filmy. Darren ma stale modrooky pohlad, ktory vlemi nesedi na agresivnu ulohu, ale zase dobre poukazuje na to ze aj dobracky pohlad sa moze zmenit. myslim ze do Irska tak skoro nepojdem. skoda ze vo filme neboli aspon jedny creva :) sulas s: ricci.s ps: amatersky film alebo nie, hlavny hrdina nemoze mat na kazdom durhom zabere jazvu na inej strane tvare. to proste nie.podobnost s filmom: Taxi Driver

• 23.9.2013  15:57

roztahane, melodramaticke, prilis lyricke. koment: Tomco, vett. myslim ze jeidny dovod preco bol s nou bol sucit a ked zisitl ze jeho lasku mu neopatuje tak ju poslal k vode aby si uveodmila co mala a stratila. kiez by sa film niesol viac v duchu animovaneho zaveru, ktory pridal na hodnoteni. inac nuda

• 23.9.2013  00:04
    Warrior (2011)

zaciatok je taky otukavaci - ja mu to rad natriem, bum bum, dlzite mi dve kila. trochu rozbitej rodiny, neodppustene hriechy minulosti a ide sa do finale. vo filme boli tam aj tradicke rockyovky - ja som ten dobry, schytam aj po odzvoneni kola, dostavam celu hru na prdel, ale dohram poslednym tahom. vyklbil si mu rameno /inovacia, watchout/ ? fajn, tak mu vyklb aj to druhe. look, he is not your brother... (mi pripomenulo Luke, Im your father) masaker vo finale proti mrzakovi, ktory sa nemieni vzdat.

• 22.9.2013  19:51

sice som zmeskal zaciatok na tv Wau a zacal pozerat az po prvej reklame (zmeskal som tak 10-15min), ale nevadi, horsie je ze som prespal koniec :D chytila ma jedna reklama asi v 4/5 filmu a zobudil som sa az o jednej v noci :D sice som si preictal ako to skoncilo a zacalo no asi nebudem moct hodnotit film napokon. inac bol podla mna celkom zaujimavy, o dvoch seminaivnych americankach, ktorych sa zmocnil spanielsky milovnik, ktoreho sarmu a zvadzaniu nemohli uniknut. Penelope bola uzasna, ten jej nastup a temperament bol az dychberuci. spanieli si proste povodili amikov na fronte lubostneho zivota :) /ziadne prekvapenie/ pacili sa mi spanielske realie a prostredie, iny zivot.

• 22.9.2013  19:27

zaujimavy namet? ano, skutocny pribeh o nevyriesenom unose a zabiti chlapca a tahani vsetkych za nos. zial so spracovanim som nebol uplne spokojny, na korejcov mi to prislo ako lahky priemer, chybali mi emocie, ktore vedia castokrat celkom zmykat. film ma nechal chladnym, najvacsi dojem zanechalo finalne zverejnenie pribehu. thats all. matka chlapca je na moj vkus prilisna hysterka a ich konanie mi prislo take zvlastne, akoby hrozby nebrali dost vazne, ale si robili vsetko po svojom. filmovy unosca si musel dat par facepalmov...a na zaver si nemozem odpustit klasiku - skratit stopaz o takych 20min by filmu ais ani neuskodilo. koment: Sysel_CZ

• 19.9.2013  22:29
    Aftershock (2012)

dost v pohode chilsky filmik, prva pol hodina vyzera ako Hangover, ale potom sa zacne poriadna hodinova masakra v style Final Destination. co sa moze pokazit sa pokazi, reziser podhadzuje pod nohy postavam same brvna a zakazdym niekto zarve. namiesto toho zaciatku by som hned nahodil dusnu atmosferu ktora by sa stale zhorsovala, ziadne vesely rozbeh :) ale ajtak som sa bavil, super boli aj zvraty, beznadej a dead babies everywhere. odporucam pred odletom do Chile (moja cestovka by tento film mala urcite v ponuke)

• 19.9.2013  11:03

neviem ci je to tym ze som uz videl viacej podobych filmov, alebo ze Flipnica vie nadchnut prakticky cokolvek (respect za super sialeny koment, mal by si robit v reklame :) tam by si predal cokolvek komukolvek), ale musim sa priklonit na stranu... svoju. takze davam hodnotenie 3* (cize 60%) kedze ide o mierny nadpriemer, ale ako spomina Slasher - nic co by sa dalo podtrhnut. na to ze aky bol film crazy mi bolo napr zbytocne aby jedneho z unoscov len tak zastrelili, kludne mu mohli vymysliet nieco drsnejsie (napr ze by ho dali zozrat cajkam, napokon to bolo na pobrezi :D). moznost a v 70. rokoch ukazovali sialeni nasilnici ako rehotajuci sa nekontrolovatelne sebou slahajuci povalaci, proste svorka besnych opic. unoscovia boli teda dost prizemni a vlastne nijak nezaujali, skor som prevracal ocami nad ich konanim. no na tomto filme karieru asi nespravili... skuseni divaci si mozu vsimnut istu podobnost so Sasori (Female Prisoner Scorpion).

• 18.9.2013  20:58
    Vzpoura (1967)

mne mna jemne nadpriemerny samurajsky film s trosku netradicnou tematikou. ked vam niekto vyberie a nanuti zenu, oka, ak je pekna a sikovna. Ale ked si ju potom znovu vypyta, koleduje si o maler. co vsak ked ide o samotneho pana? cest je cest a nepusti aj ked to bude stat pad rodinneho klanu.

• 17.9.2013  20:58

Waj je mlady a bohaty cinan, ktory nie je schopny povedat svojim rodicom ze je gay. Oni mu teda zhanaju dievca na domacej zoznamke. Ked sa ich chce Waj zbavit tak im povie ze uz ma tajnu snubenku Wei Wei, ktora ale skutocne len potrebuje Zelenu kartu. Tymto sa to ale cele este len zacina pretoze rodicia prichadzaju okamzite do NY aby vystrojili tradicnu megasvadbu s rozpoctom do 30k$. na ich velke sklamanie sa mlady par snazi len o rychle "odbavenie formalit" bez svadobnych zvyklosti. Prichadza vsak ponuka ktora sa nemoze odmietnut a oslavy mozu zacat naplno. podari sa falosnym svadobcanom udrzat vsetko v tajnosti pocas svadobnej frasky? nezabudnime na Simona, ktory vystupuje v ulohe svedka, ktory sa musi nielenze prizerat na to ako sa jeho druh pompezne vydava, ale musi aj hasit nevestine neznalosti, kotre by ju mohli skompromitovat. Nevesta sa vsak rozhodla si celu maskaradu uzit.

• 16.9.2013  23:30
    Victim (2010)

neviem sice preco by mi to malo pripominat Human Centipede (len preto ze tam bol sialeny chirurg?) , mne to skor pripomina korejsku vengeance trilogy zmiesanu so Psychom. na film sa dobre pozera, stopaz je vynikajuca, ziadne roztahane sceny. jasne, film nie je vobec dokonaly, neviem ako niekto dokaze prezit bitku bez zlomenin hentakou zeleznou trubkou, alebo nevykrvacat pri niektorych zakrokoch, anyway, bol som milo prekvapeny a vobec som sa nenudil.

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23