muti

3 body

1 7 9 10 11 12 13 14 15 19 25
    • 22.1.2014  16:08
    Oběť (2010)

skvela historicka drama, s velmi rychlym plynutim deja. film vam neda vydychnut a stale sa zenie dopredu. ani sa nenazdate a ste v 50. minute. ziadne prazdne sceny. pocas filmu ale uz viete, ze koniec moze mat len dve podoby - odplata sa vydari, alebo nie. avsak nikto nemoze presne vediet, kto hra aku hru a kto na zaver zasadi smrtelnu ranu.

• 20.1.2014  23:07
    Broken (2006)

film sa spociatku snazi vyzerat ako amaterska Saw, avsak... nedari sa. hlupe a nelogicke konanie postav snad z true story nema nic spolocne. a ak by sa tak niekto naozaj choval ako ta zenska, nema dovod prezit. sama odhaduzje sance na prezitie a zvratenie situacie, takze sa znovu dostava nielen tam kde bola, ale aj do este viac nezavideniahodnej situacie. chlapik je vlemi divny tvor, tazko odhadnut o co mu ide. ty budes zahradnik. okay... najcastejsia veta, ktoru som si pocas filmu opakoval bola "toto nedava zmysel". mnohe scenky boli navyse extremne roztahane (FFW),chapani, come on, tomuto nemozete dat predsa plny pocet, to by nebolo fer k inym o dost lepsim subzanrovkam.

• 20.1.2014  21:30
    Shinboru (2009)

tak toto nie ze islo mimo mna, toto islo mimo vsetkeho. reziser bol ais na hubickach ked robil toto cudo. ak si date film na fast forward urcite o nic nepridete, len to budete mat o trochu rychelejsie za sebou. alebo si pozrite zaciatok a ked sa nikam nepohnete, pozrite si poslednych 20 minut.poucenie asi hladat netreba, ziadne tu nie je. alebo ide o nejaku bozsku komediu kde sa dianie vo svete urcuje tahanim anielikov za vtaky? taky funky forest mal apson nejaky zmysel, toto je dost mimo aj na japonsko.

• 19.1.2014  21:50

kto by to bol povedal, ze z takej jednoduchej zaplatky sa bude dat spravit cely film. a s takymi zvratmi! ktovie, ci sa film inspiroval skutocnostou, alebo len film poukazuje na jednu z moznosti "co keby". stolaz 143 min je hrozne dlha, chcelo by to cutnut aspon tak 20 minut. suhlas so: Sysel_CZ

• 19.1.2014  18:11

sice so slubnou zapletkou, ale dost o nicom film. odporucam len fanklubu Yu Aoi.

• 18.1.2014  00:03
    Sotto il cielo di Roma (TV film) (2010)

Pius XII. : Pod rímskym nebom. pekny taliansky zivotopisny film z obdobia druhej svetovej vojny, ktory sa odohrava pocas okupacie Rima. Doporucoval by som pozriet tym, ktori tvrdia, ze Vatikan nespravil noc proti rezimu a ze sa Cirkev mlcky a necinne prizerala co sa deje. "Vatikán (10. apríla, RV) – Včera podvečer sa v Apoštolskom paláci pápež Benedikt XVI. zúčastnil na premietaní filmu o pápežovi Piovi XII. s názvom “Pod rímskym nebom”. V závere sa prítomným prihovoril aj týmito slovami: „Pius XII. bol pápežom našej mladosti. S jeho bohatým učením sa vedel obrátiť na ľudí jeho doby a ukazovať im cestu pravdy. A s jeho veľkou múdrosťou vedel nasmerovať Cirkev k horizontom tretieho milénia. Žiada sa mi však osobitne zdôrazniť, ako bol Pius XII. pápežom, ktorý ako otec všetkých, konal dobročinnosť v Ríme i na celom svete, a to najmä v ťažkom období II. svetovej vojny. V jeho príhovore z 23. júla 1944, hneď po oslobodení Ríma, ďakoval členom Kruhu sv. Petra za ich službu keď povedal: «Pomáhate nám uspokojiť ešte viac našu túžbu osušiť mnoho sĺz a utíšiť mnohé bolesti» a ukazoval tiež, že stredobodom pre každého kresťana je výzva sv. Pavla z Listu Kolosanom: «Ale nad všetko toto majte lásku, ktorá je zväzkom dokonalosti! A vo vašich srdciach nech vládne Kristov pokoj. Preň ste aj povolaní v jednom tele.» (porov. Kol 3, 14-15)”."

• 17.1.2014  16:55

zamilovat sa do manzelky, to bola taka zla zapletka ze az. prakticky nerozvinuta a ponechana tak. zachranna akcia je katastrofalna, horsi zasah oci granatom som snad nevidel. myslim ze ani obsadenie nepomohlo...

• 14.1.2014  22:15
    Mama (2013)

cisty mega nuts ducharina, na ktoru som nebol pripraveny. hned na uvod ma vtiahla sprava o krachu na burze a o zufalosti ludi. to tu este nebolo. skvely pribeh, zaplatka, postavy, gradacia, vyvrcholenie, necakane i cakane lakacky. ano, priznavam, ze koniec nebol nic extra, a mohol koncit trochu nekompromisnejsie, ale nejak som to prezil

• 14.1.2014  22:11
    Máma (2008)

celkom pozoruhodne intro z ktoreho sa napokon spravil cely film. byt na mieste tych dievcat, uz nikdy ma nikto nevytiahne z psychiatrickej liecebne

• 8.1.2014  00:04
    Hao xia (1979)

podla mojho tradicneho hodnotenia hodnotim film plnym poctom koli skvelemu pribehu, primeranej stopazi, bez hluchych miest, spokojnost s hercami. avsak film mi ponukol ovela viac (ako kitanovi): miestami som mal pocit ze pozeram predlohu k Mortal Kombat - same narezy, nekompromisne suboje, mnoho krvi (ale nie prilis, aj farby mala dobru :)), vyzvy k dlhym nekonciacim subojom, pohladne osperkovane zeny, chlastacky vina kde sa len dalo, falosne kasino, vsetko uplna parada. niektore suboje trvali clekom ldho, pravdepodobne preto ze nikto nepouzival specialne utoky a teda si sli po krku pekne pomaly. silnejsim superom sa ani neuberala stamina, takze boli schopny bez zadychania neustalych akrobatickych utokov. zaver ma dokonca aj necakany zapas, kde vybehne postava, ktora sa akoby zmenila na temneho pana (oblecenie, plast, make up) pripominajuca premenu Anakina na Darth Vadera. pouziva dokonca aj specialny utok (opat mi pripominajuci MK) a vsetkym protivnikom dava na frak. ano, film ma aj nedostatky, ale ziadne velke prehresky tu nie su. suboje laguju ako bolo vtedy zvykom, kazdy utok a obrana maju svoj presny zaciatok a koniec, ktory uz v sucasnych filmoch nevidime. zasiahnuti muzi niekedy okato zomieraju, niekedy aj so zbytocnym premetom. takymito dobovymi technikami sa ale nedame znechutit, ide predsa o rocnik 1979. film ma dokonca aj pointu a tou je priatelstvo, mozme ho napokon oznacit ako poucnu akcnu kung-fu rozbijacku hlinenych nadob a cvendziacich zbrani.

• 5.1.2014  16:19

uz hned na zaciatku vidiet ze Velka kulturna revolucia bola riadny nezmysel. potlesk reziserovi, ktory zobrazil vlastny zivotny pribeh a vyrozpraval kriticky o nedavnej minulosti Ciny, na ktoru domaci stale nedaju dopustit. darmo, Mao a jeho sialeny rezim ma mnoho ludi vo svojej moci este dlho po svojej smrti (a paradoxne aj z radov inteligencie, ako som sa neraz presvedcil). vo filme sa ukaze aj pozoruhodna provizorna zubna ambulancia na slapaci pohon :) remember: Mozart is always thinking of Chairman Mao! and swan Lake was originally written for Lenin!

• 5.1.2014  15:55

film sa dost vlecie, stacil by uplne 90min. ziadna gradacia tu vlastne nie je a vlastne ani zapletka. najprv to vyzera ako Obecna skola, ale ziaci nie su az taki nezvladnutelni ako by clovek cakal. vo filme su 2 dobre sceny a to hudba ktora hra ked si ucitel prezera rozne noty a mensie predstavenie u banikov v dazdi. telefonaty medzi ucitelom a ex su velmi divne, volaju si aj ked si akoby nemaju co povedat. vztah k matke a lekarnicke su tiez nezazivne a nic sa tam prakticky nedeje. finalne vystupenie tiez nebolo vygradovane, takze ani neposobi dojmom nejakeho vyvrcholenia snahy ucitela. cakal som popravde o dost viac

• 5.1.2014  01:03

velmi zaujimavy film plny nielen uzasneho vizualu ale aj takmer neuveritelny pribeh plny otazok. cely film na 4*, koniec na 5. Tom Hanks asi zavidi aj spolu s Wilsonom. ps: a to som nepozeral v 3D

• 4.1.2014  12:01
    The Artist (2011)

ked teraz pozeram Chaplinov Limelight tak vidim priame suvislosti. Artist sa inspiroval touto starou klasikou. " Když se objeví mládí, stáří musí opustit záři světel ramp."

• 3.1.2014  17:44

Americke Psycho pre slabe povahy.

• 3.1.2014  11:21

film sa snazi vyzerat realne, avsak na nom asi nie prirodzene nie je. ona je z rodiny modeliek, on je zzenstily neschopny clovek na pohladanie a obaja hraju uplne nerealisticky. ich spravanie ma byt spociatku miestami komedialne, avsak casto nie je. naopak je vynutene detinske (how Japanese). on riesi same divne veci a v mnohych veciach vidno ze nohavice nosi doma ona. ich vztah je dost neuveritelny a ich neskorise nedorozumenia uplne vykonstruovane, nemam pocit ze by mohlo ist niekedy o skutocny pribeh. najlepsiu rolu mal Saorin otec. vadilo mi napr aj ze anglicke repliky boli tazko zrozumitelne koli hudobnemu podmazu a/alebo tichemu hlasu. vyzadovalo by si to titulky aj na anglictinu :p

• 2.1.2014  16:55
    Ohňostroj (1997)

kitanov rukopis je citit na kazdom kroku. par absurdnych scenok, dlhe mlkve sceny kde netreba slov (ako bude vyzerat Kitanov telefonat viete skor nez to zdvihne), chladnokrvne rozbijanie nepriatelov (ako vo filme Brother, tak ako aj ten isty chrakter postavy). vo filme sa mi obzvlast pacilo zakomponovanie Kitanovych originalnych (ad sniper18: neboli to teda random obrazky) malieb, ktore v skutocnosti zostrojil on sam. pozoruhodny druh umenia. kto inac caka akcny narez nech sa nesklame, o tom tento film vobec nie je

• 1.1.2014  22:46
    Bella (2006)

ako vravi Hedka - "Ak len jedinú ženu oslovil a zachránil aspoň jeden život, tak malo zmysel natočiť ho!". tento film by som veru par ludom doporucil. nie je sice najlepsi, ale jeho posolstvo je urcite plnohodnotne. navyse uspokojiva pohodova oddychovka. Nina: "nic sa tu nedeje, vsetci sa ponahlaju a staraju sa len o seba, je to zmatok." slepec: "kiez by som to mohol vidiet."

• 26.12.2013  19:31
    Únosce (2010)

namet je zaujimavy, ale to co zacne robit otec aby nazbieral vykupne je velmi neuveritelne. namiesto toho, aby si aspon zadovazil pistol, nejake fake money tak ide robit kazdeco (radsej nebudem spoilovat)aby dostal aspon polku. a to mal byt plan? please... prvu rozumnu ve co co urobi nastane az na konci prvej hodiny... film nam taktiez ukazuje ze bohaci (aspon niektori singapurski) si nezasluzia zmilovanie. je tu aj jeden velmi pekny ghost town, to by bola prechadzka :) nuz singapurci sa este budu musiet posnazit. suhlas s: jokino

• 26.12.2013  16:13

no dobre, o com to vlastne bolo? predobraz serie Masters of Horror s nazvom Masters of boredom? pekny plan natocit minifilmik s prvotnou kamerou 52 sekundove dielko, vynasobene poctom reziserov a prespikovane interview otazkami typu "is cinema mortal?" ak mate vztah k vasinou francuzskym rezierom a chcete vediet preco tocia filmy a aky je ich nazor na buducnost filmarcenia v par vetach, tak si tento dokument pozrite. ale inak neodporucam, je to prakticky bez deja, je to skor statisticky dokument o nazoroch 40. reziserov a postupne kladenie otazok dalsim v rade. kto su, co natocili a cim sa zasluzili vo svete filmu je len na vas, nedozviete sa k nim nic. mnohol uzivatleov tu hodnoti predovsetkym Lynchov kratas, ale co ten zvysok? nezaujal? takze tak... ak si teda chcete pozriet Lyncha, zapnite si youtube a usetrite si kopu casu. suhlas s: MartinezZ

• 26.12.2013  16:02

nuz, vidno ze aj v 60. rokoch sa tocili priemerne a odflaknute filmy, ktore mali velky potencial. vezmes temu, herca a dufas ze z toho nieco bude. efekty hrozne, konanie postav postrihane a neobjasnene, koniec odsrihnuty a samozrejme nedokoncany.

• 23.12.2013  21:55
    Bible (TV seriál) (2013)

serial ponuka strucny prierez historie zidovskeho naroda, z mnozstva pribehov vybera vztycne body, pribehy a osudy postav, o ktorych sme uz vsetci poculi. serial sa pozera skvele, stopaz odsypa velmi rychlo aj vdaka meniacim sa postavam a dynamickemu pribehu, ktory nas uz chysta na dalsie velke pokracovania. miestami sice skresane, otesane, efektami vylestene, ale napokon ak ma byt serial pre sirsiu verejnost, tak to moze byt celkom dobra volba. Reziserove cesty su nevyspytatelne, uvidime ako budu podane dalsie diely...

• 22.12.2013  16:30
    Utopia (TV seriál) (2013)

pekny serialik co sa da pozriet za 1 vikend. ktovie ci sa docka pokracovania (dufam, ze ano). napatie je od zaciatku do konca, ak sa do deja zapozerate tak chcete vediet viac a viac. konspiracie az po samy koniec, par zvratov ku koncu, mucenie, nedovera, pokusy, vedci, umelo vytvorene virusy, muzi ako stroje na zabijanie, psychiatria a dennik vazna... je tu asi vsetko co by mala konspiracna zapletka mat. super thriller! 12.2.2015 - druha seria, na ktoru som sa tesil je tu :) dozvieme sa nieco z minulosti ale aj z buducnosti, pretoze pribeh ide dalej. trochu slabsi koniec druhej serie, ale aj tak si to urdrziava vysoku uroven. slabsich 5

• 19.12.2013  23:07

pri konci filmu som si uvedomil ako sa dejom podoba na Scarface. vzostup a pad emigranta na poli miestnej mafie. sice z rozlicnych svetov, ale ista podobnost je nepopieratelna. zaujimave ze som sa k tomuto filmu dostal az teraz, ale ked vidim tu hore kedy Shinjuku davaju v nasich tv (0:15, 02:10) tak as az tak velmi necudujem. na filme pekne vidiet ako to vyzera ked mensina nedrzi spolu, ale si jednotlivi clenovia zacnu namyslat aku maju moc, az kym jeden starucky godfather nezdvihne telefon.

• 17.12.2013  11:40

film mi asi najviac pripominal Americke Psycho, film zo stredoskolskeho (ako inak) prostredia, ktory sa meni na thriller, dramu, horor. skoda toho roztahaneho zaciatku, prva hodina bola dost priemerna, kto si chce dat skratemu verziu nech zacne pozerat od 60. minuty. ako v Am. Psychu tak aj tu dej graduje tak ze ked stopy zacinaju ukazovat len na jendu osobu tak sa spusta uplne peklo na skole. len skoda, ze manik nestriedal zbrane, prislo mi to potom skor ako polovacka na zajace nez na nejaku kvalitnu vyvrazdovacku. Obeti bolo dost, ale vsetky padali rovnako, takze to po chvilke uz ani nebolo take strhujuce. pacilo sa mi preventivne konanie hlavnej postavy, odpocuvanie, zaucanie v USA a aj rozdielne nazory s partakom (a ich patricne ukoncenie pracovenho vztahu)

• 15.12.2013  17:20
    Ming Ming (2006)

to strielanie guliciek bolo v tomto zanri dost off-topic, pripadal som si ako v komixovke. Klan lietajucich zapaliek bol tiez taky na zvazenie... Ming Ming - a girl who really wants the D ;)

• 15.12.2013  00:25

necakane napinava drama, ktorej hladina beznadeje na zaciatku filmu je celkom nizko a pocas celeho filmu stale klesa. (co mi pripomina korejsky Address Unknown, len s tym ze tu sa nezabijaju a nejedia psy :v ). drama je to naozaj kvalitna, ako keby este nestacilo ze rodina hlavneho hrdinu sa ma zle, tak dostavaju daksie a dalsie facky od zivota. nezavideniahodna situacia veru. uznanie patri Irancom za takyto skvely pochmurny film, hercom Oskar

• 12.12.2013  10:01
    Nebezpečný let (TV film) (2007)

TV Dajto zacala (alebo je to uz dlhsiu dobu?) vysielat ozajstne smaky. uz po 5. minutach som sa nevedle doskat kedy si pozriem csfd hodnotenie. a vidm ze ma nizsie nez som cakal (myslel som 40%). ako sa dostat k takemuto filmu? jednoducho, vyckajte si ked vam nepojde kablovka. film je uplne strasny gyc, kazda akcna scenka je ako pre 13 rocnych chlapcov, herecky vykony ziadne, klise idu jedno za druhym, hotove hollywoodske peklo. ale pozerat sa to stae da, ak sa od filmu odosobnite a budete ho brat skor ako parodiu. vtedy, mozte dat 2* ako ja. ak budete brat film vazne, musite dat filmarsky odpad.

• 11.12.2013  17:46
    Shônen (1969)

85% cleeh filmu sa deje to iste - falosne zrazenia, premiestnovanie na ine miesta, uvahy nad buducnostou. a stale dokola. tak nezazivny pribeh, aj ked podla skutocnosti, som uz dlho nevidel. cista uspavacka s mnohymi hluchymi miestami. pribehu by urcite nevadilo skratenie na 90min

• 11.12.2013  15:27

skvely horor, ktory ma prekvapil svojim spracovanim, temou, vyvinom deja aj postavami. na prvy ppohlad je jasne ze v dome nebude vsetko v poriadku, detaily nervoznych rodicov nam to aj potvrdzuju. kto ale drzi opraty kliatby v rukach a co sa vlastne deje? creepy izbietky plne hraciek, rozpravkovy domcek uprostred lesa, mile deticky... je to ale naozaj raj pokial sa z neho neda utiect?

1 7 9 10 11 12 13 14 15 19 25