Yellowstone - Dlouhý černý vlak (2018) (epizoda)

Opäť nechápem prečo Duttnovi fungujú ako zabijaci, nedáva mi to zmysel. Každá vražda rodiny mi skôr pripomína krstného otca ako dobytkarov. Beth je riadna Bitch co dokazuje každou časťou. Scéna v bare bola top. What did you say? Bam a už lietajú bomby. John sa pekne bonduje s vnukom.

Yellowstone - Hodní koně nejsou (2018) (epizoda)

Každá generácia si si sebou nesie vlastné traumy a krivdy, kým otec strieľa v prérii random únoscov, tak syn už bojuje so štrkáčom. Beth blúdi už od čias matkinej smrti, ktorá tiež nemala lásku na rozdávanie. Vykúpenie údolia je za pouhych 14mld, čo je to pre indiánskeho Kočnera. Developer Dan dostáva nápad ako sa pomstiť Johnovi.

Yellowstone - Zabít posla (2018) (epizoda)

Je najvyšší čas ututlať popravu Indiana, pretože pravda sa šíri rýchlo. Nechápem len prečo bolo treba odstaviť súdneho lekára takýmto spôsobom, napokon to len ukazuje že členovia rodiny sú ochotní ísť za hranicu, aby zakryli pravdu.

Yellowstone - Rozbřesk (2018) (epizoda)

Očakával som pomalý rozbeh a nebol som sklamaný. Po pozretí 1883 a 1923 som bol už nachystaný na tempo aj prírodu. Yellowstone ma vysokú latku - silné a bohaté postavy majú silných a bohatých nepriateľov. V hre tu máme vrtuľníky a senátorov, kasíno aj developerov. Pritom niekedy stačí jeden náboj alebo riadny šulec dynamitu. Škoda, že vzťahy medzi postavami neboli veľmi jasné, branding v karavane bol jedným z najzvlasnejsich momentov kde som rozmýšľal kto tá fetka vlastne je a o čo tam ide. Dobré je si aj vygooglit Dutton family tree.

Seveřané - Série 2 (2017) (série)

Druhá séria zaostáva za prvou takmer vo všetkom, trojka to snáď rozsekne

Seveřané - Odplata (2017) (epizoda)

Zákonodarca je mŕtvy, nech žije zákonodarca. V tejto časti sa toho veľa nestane, nová rebélia sedliakov sa stretáva z nečakaným pochopením.

Seveřané - Pro šikovné ruce (2017) (epizoda)

Jarl je v druhej sérii už úplne zbytočná postava, ktorá okrem grimás nerobí nič. Nevyužitý potenciál, škoda. Celá linka s odseknutymi rukami nie je ani zaujímavá ani vtipná. Už sa len opakujú rovnaké scény a čaká sa na nejaký vtip, ale ten akosi už neprichádza.

Seveřané - Život otroka (2017) (epizoda)

Ženský súboj jednoznačne vyhráva Liv a to nielen pri reconquiste ale hlavne svojím perfektným prízvukom. Sama to však žiaľ neutiahne, sama to dá tak Max na 3/5 čo nie je zlé ale na 4/5 to proste nestačí.

Seveřané - Východ proti západu (2017) (epizoda)

V začiatku druhej série prevláda casual trash talk nad strašnými situáciami ako sú lúpežné výpravy. Pričom chýba humor, ktorý nahrádza len paradoxný rozhovor v extrémnej situácii. Nie každý Viking súhlasí s násilím na plavbach. Možno je načase usporiadať radšej seminár a quality talk. Pomôže moderné poňatie starej doby vyriešiť všetky problémy minulosti alebo sa stretne všetko s nepochopením? Možno, ale druhej sezóne určite nepomáha to kam sa seriál uberá. Je to akoby ste sa na ceste riadili iba slnkom...

Saw X (2023)

Po rokoch tu máme ďalší saw. Neviem koľko to budú ešte tvorcovia žmýkať ale mám pocit že toto nie je posledná hra. Film má samozrejme kopu chýb a možností vyhnúť sa osudu, ale to býva pri týchto filmoch vedľajšie. Navyše 3min na hru je samozrejme primálo a už druhý mohol vidieť že sa to nedá stihnúť a netreba sa pred smrťou ešte aj rozrezať. Citát dňa: Jigsaw: you are a warrior, boy. Boy: que?