muti

fanda dobrych filmov

3 body

1 2 3 4 5 7 12 18 23
    • 24.3.2018  21:58

Joachim bol skvelý, avšak 43-rocny herec bol ozaj pristary na rolu 33-rocneho Ježiša. Pre mňa najlepšia scéna na chramovom námestí. Odporúčam.

• 20.3.2018  16:36

Amerika - krajina kde vzťahy nekončia v posteli ale v nej začínajú. Tam, kde sa nik nechce viazať, len si užiť bez záväzkov. chcú hovoriť o láske ale hovoria len o posteli. A obaja sú mladí a krásni. Alebo je to len filmová Amerika? Bod za vsadenie do neštandardného prostredia farmaceutického repáka

• 20.3.2018  13:06

Nie je všetko ako sa zdá, ale kto je tu aby to kriticky hodnotil? Veď aj divák sa práve prebúdza z kryospanku a tak si musí dať veci dokopy ako aj hlavní hrdinovia. Čas beží a čoskoro odbije dvanásť, keďže životnosť korábu sa blíži ku koncu. A aby to nestačilo, na lodi nie sme sami. Kto je kto, a kto hrá ako hru o prežitie?

• 19.3.2018  16:00
    Stanice Soul (2016)

V tomto filme sú korejci zobrazení ako národ ktorí len frfle, pohŕda každým navzájom a nikto nikoho nepočúva. Akože srsly? ešteže train to busan bol reálnejši. Uz by som si niekedy rád pozrel aj film kde ľudia žijú v súčasnosti a o zombie už počuli. Takto každý ďalší film začína s tým že nikto nikdy také ani nepočul zo žiadneho hororu kde ti filmoví ľudia žijú? 🙂

• 13.3.2018  01:06

Alebo ako Matovič porazil Kaliňáka a Fica 😁

• 19.2.2018  18:34
    Agent WC 40 (1996)

No čuduj sa svete, ono je to ozaj hrozný film. Leslie mal proste veľmi veľkú smolu že tam hral.

• 1.2.2018  21:58
    Westworld (TV seriál) (2016)

Veľmi zaujímava skladačka, ktorá vtiahne do deja. Pekne plot twisty až na Koniec ktorý trochu predvídatelny. Vytkol by som snáď len to ze androidov nemali pod stálou kontrolou a nevideli odchýlky a blížiace hrozby. Anyway, odporúčam 🙂 podobnosť s : Truman show, Smrtihlav.

• 5.1.2018  23:51

Páčiť sa pacilo, ale je to prakticky vykradacka filmu eXistenz, len v novom šate. A hlavný hrdina bol príliš otravný, takže aj postradatelny

• 25.12.2017  22:29

Tak toto bola paráda, určite jeden z naj filmov čo som videl. Technická stránka úžasná, herecké výkony absolútne a prekrásny dej. 100%

• 23.12.2017  22:22

pribeh bol celkom putavy aj akcny, ale vadili mi fakt prehnane sceny ako napr uplne off-topic bluznenie po zrade a zblaznenie sa, ktore odislo tak ako aj prislo. cinsky humor bol miestami skor trapny ako vtipny, az na sceny v klastore. film mohol byt trochu vaznejsi. choreografia bola ozaj paradna, najviac ma zaujala cast v klastore. skoda ze vyvoj postav nemal dost priestoru a tak sa mnich po celozivotnom vycviku v klastore az po dospelost nenaucil z jeho filozofie absolutne nic a pri prvej prilezitosti sa nechava strhnut mocou. to musle byt asi najhorsi mnich ever.

• 22.8.2017  17:50
    Rychle a zběsile 7 (2015)

po hodine aj nieco pozerania som rozmyslal ci dam odpad alebo nejaky vlazny priemer. napokon sa necakane priklanam k odpadu. zabudnite na realitu a akukolvek logiku, toto uz nie je ani vo filme mozne (vlastne je). Bond je chudacik oproti tomu co tu uz stvara cely Dominikov tim a clovek uz moze len neveriacky krutit hlavou. Uz ma neprekvapuje ze v osmicke uvidime ponorku a tank, kludne to mohli dat cele aj sem a do odmicky dat riadenie kozmickej lode. tato seria uz ale ozaj upada. A to co sa dialo v Abu Dhabi to uz bol vrchol. pockat, ten film ma este hodinu? tak to ma podrz... toto j eproste uz cast ktora nemala nikdy vzniknut. neda sa uz nijak brat vazne a pri kazdej druhej scene si hovorite wtf to sa neda. well, asi da. ked hodite na kocke vzdy sestku tak vyhrate vzdy. a o tomto je tento film.- vzdy vam vyjde vsetko.

• 22.8.2017  13:01
    Crows Zero (2007)

film evidentne podla manga predlohy, kde ide o boj nad strednou skolou, kde snad ani nevyucuju (bol vo filme vobec nejaky ucitel?) kam sa hrabe obecna skola, toto je boj skolskych gangov o nadvladu - neuveritelny, plny nasilia a nikdy nekonciacich subojov. zase neda sa im to mat za zle, kazdy den bojovat bez nasledkov, bez vyrazenych zubov, vnutorych krvacani, otrasov mozgov ci inych vaznych zraneni, to sa jednemu bojuje jedna radost. snad sa mladi neinspiruju touto nasilnou cestou... sablonovito mi to pripomina shokugeki no souma, kde si tiez hlavny hrdina chce dokazat ze sa vie vyrovnat otcovi a tak ide dobyt najprv skolu. Avsak v crows zero sa nebojuje v kuchyni pri sporaku ale vzdy a vsade pastami a kopancami. kto skonci v nemocnici a kto na vrchole celej mely? a co na to vsadepritomny tien jakuzy?

• 8.8.2017  20:57
    John Wick 2 (2017)

Ten Keanu si fakt ze aj dobre zahral. Pekná choreografia, Keanu! Ale celé mi to prišlo príliš neuveriteľne, skôr to bola presvedčená ukážka vašich cvikov a hmatov ako reálne zápasy. Ďalšia realita dňa: snáď si si nemyslel že ju nepomstim.

• 5.8.2017  22:33

Dosť zmätocna rozprávka 🙄

• 11.7.2017  22:12

Opajcovany Scream 😱, ale trochu modernejší. Nebolo to zle, až na pár pritiahnutych scén ako blokovanie 911. Tipci narazili na najväčšieho hackermana v meste. Do posledného momentu som netušil ako sa to napokon skončí.

• 11.7.2017  19:05
    John Wick (2014)

velmi pozoruhodna "segalovka" noveho typu kde specialista opusta nedobrovolne pokojny zivot a vracia sa k staremu zivotu zabijaka. clovek musi fandit antihrdinovi, ktory da co proto holym hlavam a ich hnusnym bossom :) potesil aj hotel kontinental (hlavne recepcny), ktory zda sa ubytovaval cisto najomnych zabijakov. stol pre 12ich, vdaka. ... este keby Wick nevyzera ako Kalinak... :D

• 20.5.2017  21:16
    Furi Kuri (2000)

Bez ladu a skladu, proste celé zle.

• 14.5.2017  15:06

vyborne zhrnutie svetovych dejin z pohladu fatimskeho zjavenia roku 1917 az po sucasnost. zlata nit Mariinej pomoci ktora sa vinie cez prislubenia, hrozby vojny, ateisticke rezimy, zvraty vo vojnach a ine. aj by som napisal ze nic pre ateistov, ale jeden nikdy nevie :) pozrite a uvidite. mozno sa zadari aj vam a budete vidiet veci v inom svetle :)

• 5.5.2017  22:17

Toto snáď není možné. Také kecy deťom nepúšťajte, lebo budú vymlete. Celé zle.

• 29.4.2017  00:34
    Šokugeki no Sóma (TV seriál) (2015)

Po výnimočne precitanej mange (5-star až dokonca) som sa proste musel pustiť aj do anime. celý príbeh som prakticky už poznal, no vôbec to neprekážalo. Práve naopak - hlasy hercov a úžasná hudba, ktorá doladovala celú atmosféru. Nad moje očakávania (napr Noble hudba v pozadí keď je na scéne Erina). Yukihira a jeho výzvy sú super, jeho cesta po Tootsuki je napínavá a plná nečakaných prekážok, unikátnych oponentov a fajnovych zobrazení kulinárskych zážitkov. Keď si človek vezme že hlavná téma je varenie tak klobúk dole, Japan. Teším sa na ďalšiu season

• 17.4.2017  20:47
    Chatrč (2017)

Knihu som čítal, takže pointa bola vopred jasná. Mal som vysoké očakávania na prevedenie a tie sa úplne naplnili. film poskytuje okrem iného odpoveď na dlhodobú otázku - prečo Boh, keď je všemocný, dokáže pripustiť hrôzy a neprávosti sveta? Prečo existuje zlo a Boh sa len pozerá? odpoveď nebude akceptovaná mnohými, no hlavne tými, ktorí neakceptuju samotnú otázku. Na to ze ide o nábožensku tematiku sa čudujem že ateisticke česko dostalo tento film do červených farieb. Možno to sz taký odpadový film napokon nebol ;-)

• 5.4.2017  17:19
    Zásah (2016)

Film to bol pekný, ale skoda nevyužitého potenciálu. Supercute doctor bola skvelá, ale film bol predovšetkým o súbojoch, ku ktorým mám výhrady. Klasické útoky nič nerobia a na kombo sa tu tiež akosi nedá vyhrať. Súboje ukoncuju až fatality. Po každom boji je hlavný hrdina len otlceny, avšak sa akosi zázračne lieči a stamina sa mu tiež nemina. Súperi sa mu vždy takticky oddelia, aby ich mohol ľahšie poraziť. Každý ho chce zabiť a dáva mu vždy lethal, ale on ide ako pravý gentleman, čo je miestami až absurdné. Jasne ze vždy na to doplatí, ale predsa má autoheal, takže whatever. Miestami zbytočne brutálne fatality mohli nahradiť staré dobré a efektívne zlomvazy (teda ak už chcete niekoho zabiť a máte možnosť. Tak mu nebudete vtlacat náboje do očí. Či?)

• 3.4.2017  22:15

Parádička, som rád že som pozrel anime týždeň pred kinom - niečo nové, niečo staré, niečo rozvite a doplnené. Ikonicke scény sa zachovali (až na záverečný nadhľad na megapolis). Celkovo spokojnosť, no chýbal kvalitný zvukový podmaz, ktorý by umocnil atmosféru. Teším sa na seriál, ktorý si proste musím dopozerať pre ucelenie pohľadu do GITS univerza. Scarlet sa príliš nepretrhla, ten honorár určite nebol zaslúžený. Môj favorit bol jednoznačne Takeshi Kitano.

• 28.3.2017  14:45

po pozreti sa neda dat menej ako 4*, avsak prva hodka bola dost slaba v porovnani s grand finale. ak mam hodnotit teda film clekovo tak na plny pocet ist nemozem. chybali tam aspon vtipky typku Eagle Heart, ked uz sa tam vela nedialo. film ale dokazal prekvapit a rozputal sialene peklo.

• 28.3.2017  12:09

je to taky ten naznak futuristickeho kyber-universu a deja, akoby preview k velkej kyber-sage. taketo anime sa mi paci, ozaj otvara nove moznosti, ako sme videli aj v matrixe, ktory sa tymto pribehom inspiroval. system sa siri a rozvija, moznosti su obrovske. Become a cyborg today! -Puppet Master. "Where is the boundary between human and machine when the differences between the two become more philosophical than physical?"

• 15.3.2017  22:20
    Casablanca (1942)

keď poznáte človeka ako je Rick, hneď ma film iný nádych :-)

• 10.3.2017  00:03
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Druhá séria snáď ešte lepšia ako prvá. Nové formy života, paradoxy, vesmírne výlety, útoky na zem... skodaze miestami ide o nevyuzity potencial. uvidime co prinesie tretia seria

• 7.3.2017  23:26
    Prison School (TV seriál) (2015)

Veľmi prekvapivé etchi anime plne stratégie, pomsty, ponižovania, plánovania a la prison break. Super postavy na oboch stranách väzenia, animácie aj scény rôzneho druhu. Boys VS Girls! Kto dokáže ísť až na hranu odrezanej fľaše a udrieť priamym útokom proti nič netušiacemu protivníkovi? The most resourceful strategist of modern éra!

• 20.2.2017  15:49

Roanoke ma celkom iny charaker ako predosle serie AHS. prva polovica serie je akoby sfilmovanie skutocnych udalosti pretkana pokecom "skutocnych osob" rozpravajucich o svochich zazitkoch. tato cast bola super, no skoda ze len pat casti. druha polka je nieco na styl Blair Witch alebo Freddy's New Nightmare (Nová noční můra). Tu sa serial tvari ze ide robit "Big Brother" pokracovanie uspesnej serie Roanoke, kde do domu nainstaluju kamery a v dome nechaju pocas kritickeho obdobia Blood Moon aj hercov aj "skutocne postavy". Reziser v spolupraci s technikom pre specialne efekty na vsetkych nechaju pripravit rozne pasce, ktore navodia autentickost pribehu z Roanoke. Cize ma ist akoze o druhu seriu Return to Roanoke. Avsak legendy su skutocne a nastane peklo. Zaverecne casti ukazuju uz akoby zakulisne sceny, ktore su len dokruthou celej serie - do domu prichadzaju rozne skupiny nadsencov zo socialnych sieti a lovci duchov, aby odhalili skutocnost. priznam sa, ze tato druha cast uz nebola taka zazivna, ale mozno pre vymleych amikov to bolo top, ked uz nevedia rozlisit skutocnost od filmu :) ale ako fanuskovi Blair Witch ma aj tato druha cast "Lost Footage" nieco do seba. Osobne sa mi paci obsadenie hercov a ich "skutocne postavy", ktore ozaj bojuju o zivot. do tejto seriei boli zakomponovani aj klasicki vidlaci, ktori subezne masakruju zvedavych navstevnikov.

• 19.2.2017  00:30

Americký sen od A po... Wait for it... ne-/možný začiatok alebo ne-/možný koniec. Čo sa nachádza na dne zamknutej Schrödingerovej kocky? A čo ten kľúč? vnimas vobec co sa deje, ci?... Z. A potom už len silencio) Lynch,

1 2 3 4 5 7 12 18 23