Vinland Saga - Král a meč (2023) (epizoda)

Stačí jeden užitočný idiot a masterplan nového vládcu sa dáva do pohybu. Všetko do seba zapadá

Bratr Slunce, sestra Luna (1972)

Veľmi pekné spracovanie, prišlo mi také rozprávkové , veľmi farebné, romantické a miestami aj trošku naivné, jednoduché ako prostáčik z Assisi. Škoda, že pesničky neboli v taliančine ale v angličtine. Páčila sa mi postava otca, fakt bol skvele zahraný, ešte aj ako radil synovi kde majú Perugiania poschovavane poklady. Pekne bolo ukázané ako zarobil na vojne zo všetkých strán, aj ako to vyzerá v Garbiarskom suteréne.

Vinland Saga - Prokletá hlava (2023) (epizoda)

Naši hrdinovia sa dozvedajú update o svojom otroctve. Knut sa vracia do dánskej domoviny aby navštívil brata, s ktorým vládne, každý na svojej polke sveta. Sprevádzajú ho však vidiny smrti, ktorú za sebou zanechal a ktorá ho vedie vyššie k moci.

Vinland Saga - Přísaha (2023) (epizoda)

Thorfinn v bezvedomí prechádza peknými výjavmi, ktoré ho konfrontujú s jeho násilnou minulosťou. Prebúdza sa až po boji a zaprisaháva sa do budúcna.l, že jeho jediný removal bude už len Swords to plowshares.

Vinland Saga - Prázdnota (2023) (epizoda)

Ak je človek prázdny tak sa môže začať učiť novým veciam, ako napríklad rybolovu. Úspech však niekedy vedie k závisti iných, čo vedie k novým krivdám a sporom. Thorfinn však už zišiel z cesty nenávisti a nebaží po pomste, skôr sa snaží pochopiť zabudnutú minulosť.

Vinland Saga - Ketil železná pěst (2023) (epizoda)

Zabijaci úspešne nájdu zlodejov obilia. Spravodlivý trest je na dnešné pomery úplne cez čiaru. A to v porovnaní s ostatnými návrhmi. Back in the day sa asi neparal nikto s nikým. Jediný zo zúčastnených kto ešte má srdce je samotný boss, ktorý sa bojí ukázať svoju ľudskú tvár, aby sa nestal slabochom v očiach surového syna a jeho drabov.

Vinland Saga - Chci koně (2023) (epizoda)

Klčovanie lesa ide veľmi ťažko, obzvlášť bez koňa, ktorého neprajní retaineri nechcú požičať. Nájde sa však jeden férový starec, ktorý ponúka výhodný obchod. A čo potom taký vynález ako je pluh? Odrazu ide práca od ruky

Vinland Saga - Cesta krve (2023) (epizoda)

Cesta zjednotenia krajiny býva vydláždená mŕtvolami protivníkov a zasypaná popolom spálenej zeme.

Equalizer 2 (2018)

Denzel v top forme, na svoj vek, Pedro Pasqual potešil. This is the way. Žiaľ filmu chýbajú dôvody konania postáv čo je aj cítiť. Prečo tu máme žoldnierov ktorí musia zoťať hlavu šéfky? Because they are evil, povedali by v screen rant. Okay that works. 🤷 Namiesto Chloe sme dostali typka z ghetta. Docela downgrade, if you ask me. A co miestny gang pri záchrane chalana? It must be difficult to get out of that situation. Actually super easy, barely an inconvenience. Oh really? Yeah, they just let it be and never return. Well okay then 🤷

Nejlepší muži (2012) (TV film)

Film ktorý by mali dávať pravidelne v tv pred paralympijskými hrami. Škoda že som s ak nemu dostal až teraz. Tie záverečné zábery až po súčasnosť boli úplne dokonalé. Skvelé obsadenie aj herecké výkony od beznádeje až po nový impulz života. Škoda že som k tomu nenašiel titulky alebo dabing, ak by niekto mal tak napíšte, rád by som film posunul aj tým čo nehovoria anglicky.