Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

toto je fakt nieco. prva tretina poslabsia ale ked pride na zachranu partaka a prepad domu plneho ozbrojenych mimozmestanov... oh yeah. s nizkym rozpocotm to Peter Jackson pekne rozbehol

Růžoví plameňáci (1972) odpad!

extremna nuda, cely film je postaveny na tom kto bude akoze "the filthiest person alive". samoucelne nezmyselne, postavy su snad porovnatelne so serialom farma... cakal som ze to bude apson nejak gradovat alebo co, no nedockal som sa. stale sa to nevedelo vynorit zo stoky kinematografie

Saw 3D (2010)

vysvetlite mi jedno - najprv vma vytrhnu zub a potom vam ho daju naspat. jeho opatovne vytrhnutie je ale komplikovanejsie a krvavejsie ako keby si mate rozrezat krcnu tepnu. what kind of spell is that? ... no napokon musim dat 5* koli skvelemu ukonceniu celej serie. dozvedeli sme sa kto bol zodpovedny za co, kazdy bol potrestany and so on... a samozrejme je tu aj jedno posledne sokujuce odhalenie. vidim ale ze dost ludi dalo priemerne hodnotenie. je pravda ze posledna pila neprinasa nic noveho, ale predsa nemozeme porovnavat siedmu cast s prvou... pozrite sa na ine hororove "sedmicky" a porovnajte ju s touto. ano niektore repliky boli ako z telenovely ale to je pre mna tomto pripade vedlajsie. ako som uz spominal, hodnotim uzavretie serie. a to je vyborne!

Mou jing shi fen (1993)

strielat s 1 zasobnikom cely film to je uz trochu moc. prvych 40 minut je dost splasenych, je tam par uplne odveci zaberov, neviem preco si nezaplatili za strih ale to spravili na kolene. Je tu aj prvy filmovy policajt ever ktory ma traumu z AK-47 (vo filme je to ultimatna zbran, ktora staci na vyvrazdenie celeho ostrova) a patricne to dava najavo cely film. "AK-47 is a powerful weapon" je vo filme asi kazdych 10 minut." Reziser je akosi zatazeny voci cinanom, cely konflikt mi pride taky zvlastny... :-/

Nûdo no yoru (1993)

kraska prichadza do mesta a najima si do sluzieb "profesionalneho nahradnika", s prosbou aby jej spravil city tour. chlapik s nou prezije pekny dnik, pripitu ju ubytuvava na hoteli s tym ze na druhy den jeho sluzby vyuzije znovu. cez noc sa ale stane nieco strasne a chlapik zistuje ze napokon islo predsalen o dalsiu spinavu pracu a teraz je na nom aby odpratal mrtvolu.

Lovec krásných dívek (1979)

hlavny hrdina je potomok nasilnika ktory pri jednom prepade znasilnil zenu, pricom jej muz sa mohol len zviazany pozerat. hlavny hrdina vie ze jeho otcom je niekto iny a chce byt presne ako on. a preto sa rozhodne unasat krasky, ktore si vychutnava doma v muciarni. ked vezmeme do uvahy rok vydania 1979 tak ide o dost hustu zalezitost.

GANTZ (2010)

dufam ze v skutocnosti sa japonci nechovaju ako v tomto filme. ked ide do tuheho tak len necinne stoja, priblblo sa tvaria, hikaju a pytaju sa co sa deje. a aj ked su vsetci vyzbrojeni tak prve co z nich vyjde je "run!". mat takych ludi okolo asi by som ich zabil... takze za postavy a ich neschopne konanie velke minus. plus davam za nepriatelov. vidim ze podobny nazor so mnou zdiela uzivatel Subjektiv v jeho komente na Gantz serial

Jump street 21 (2012)

kvalitne 4* v kategorii americka stredoskolska komedia a aj v kategorii policajna akcna komedia.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

mne v tom filme osobne nic nechybalo. prevleky, bitky, nahanacky, predvidanie, cestovanie, tajomne plany a battle of wits. finale by prekvapive nemalo byt ak poznate povodnu verziu. Škoda že realistickost ide na úkor ultra OP scénam pri ktorých by naši hrdinovia zomreli x-krát. Napokon podobne ako aj v jednotke keď výbuchu v lodenici rozsekal všetko naokolo a nikomu sa nič nestalo.

Naisu no mori: The First Contact (2005)

made in Japan absurdistan number 1. niektore vtipy su robene asi len pre japoncov a my ich nepochopime. najvacsi zmysel z danych pribehov bol ten kde zeny rozpravali pribehy bez pointy. takze si domyslite :P napriek tomuto vsetkemu sa to pozerat da (mozno je to lepsie ked si pritom nieco zapalite a pochopite podstatu veci), su tam krasne japonky a mnozstvo wtf momentov.