Vinland Saga - Cesta domů (2023) (epizoda)

Snake je super skilled bojovník, ktorý s netradičnou šabľou narába ako nikto iný. Thorfinn ovláda moderné bojové umenia, ktoré mu dávajú výhodu aj bez zbraní. Ako sa ich naučil, to je záhada. Každopádne, obe strany sú silné a súboj vyzerá byť vyrovnaný. V druhej polovici uvidíme milosrdný návrat Gardara domov v štýle Gladiátora, s tým, že sa mu premietne celý život pred očami a uvidí nielen najsvetlejšie obdobia života ale aj svoje najväčšie zlyhanie, ktoré ho uviedli do absolútneho nešťastia otroka. Okairi, Gardar....

Vinland Saga - Za dobrou věc! (2023) (epizoda)

Konečne tu máme napätie ktoré by sa dalo krájať - Snake sa skrýva v dome starého pána pričom netuší kde sa skutočne nachádza Gardar. Naši protagonisti dávajú dokopy hlavy aby vymysleli master plan úteku. Na záver máme nevyhnutnú konfrontáciu kde Thorfinn musí opäť zaťať päste a uchýliť sa k násiliu aj napriek svojej prísahe pacifizmu.

Vinland Saga - Přísaha (2023) (epizoda)

Thorfinn v bezvedomí prechádza peknými výjavmi, ktoré ho konfrontujú s jeho násilnou minulosťou. Prebúdza sa až po boji a zaprisaháva sa do budúcna.l, že jeho jediný removal bude už len Swords to plowshares.

Nejlepší muži (2012) (TV film)

Film ktorý by mali dávať pravidelne v tv pred paralympijskými hrami. Škoda že som s ak nemu dostal až teraz. Tie záverečné zábery až po súčasnosť boli úplne dokonalé. Skvelé obsadenie aj herecké výkony od beznádeje až po nový impulz života. Škoda že som k tomu nenašiel titulky alebo dabing, ak by niekto mal tak napíšte, rád by som film posunul aj tým čo nehovoria anglicky.

Duna: Část druhá (2024)

Astronomický zážitok, bitky pri ktorých aj star wars tíško závidia v kúte. Skvelé sú linky proroctva vyvoleneho, jeho postupný hype aj postupné prípravy más. Ak the one vstúpi na javisko v plnej sile tak všetci padajú na zem a on ani okom nemihne. Kam dovedie spoločnost? Do raja. Staré matky ťahajú za nitky dejín, namiesto rôznych strán vidia jedinú cestu osudu. Samozrejme že tvoj otec padne, otázka je či ostane naša linka pri moci. Každá nasledujúca generácia rodu je viac OP a ich skilly prevyšujú akékoľvek očakávania. Napokon tá najmladšia už vie komunikovať s matkou ešte pred narodením 🤷 zimomriavky pri mnohých scénach

Co kdyby...? - Co kdyby... zasáhl Nejvyšší Strange? (2023) (epizoda)

Za mňa super, epické finále kde uvidíme presne tú echt marvelovku, kde idú proti sebe dve strany, každá je v top skine a výbave, v hre sú rôzne OP itemy (Thorovo kladivo, 10 rings), všetko čo sme videli dostane svojich 15 minút slávy. Sem smeroval celý doterajší príbeh celej série, takže ak toto nebude stačiť, asi treba vymeniť universe.

Co kdyby...? - Co kdyby... se Avengers dali dohromady v roce 1602? (2023) (epizoda)

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť napajajuca sa na môj obľúbený Endgame. Zisťujeme kam sa podela Peggy z minulej časti a čo ju čaká. Ocitá sa v roku 1602 vo svete mušketierov a miestneho odboja. V tomto svete je jej postava už mŕtva a teda sa môže bezkonkurenčne zahladiť do Steve Rogersa ako OP verzia postavy z budúcnosti. Watcher vraví, že je to glitch a stačí aby šla s ním a vráti ju späť. Ale Peggy Carter z bojov neuteka a stavia sa výzve záchrany sveta čelom. Zatiaľ ma na sérii celkom fascinujúce animácia, je to akoby sa herci nejak nahrali do digitálnej animácie a všetko sa už nejak doladi. Ale vidno že tie mimiky tváre a rôzne ležérne situácie sú reálne herecké výkony.

Modrooký samuraj - Série 1 (2023) (série)

Perfektné vypimpované anime o pomste na pozadí zmeny éry a nástupu nových zbraní. Škoda, že sa seriál miestami snaží byť kópiou kill Billa namiesto toho aby šiel svojou cestou. Niektoré scény sú možno klišé, ale rozhodne nie sú povrchné. Miestami sa ide nielen do hĺbky, ale aj pod kožu. Kamera sa neodvracia takisto ako prísny pohľad hlavnej hrdinky. Viac ma ale zaujímala linka princeznej, ktorá sa aj napriek nepriazni osudu nevzdala sna o slobode.

Modrooký samuraj - Příběh o róninovi a nevěstě (2023) (epizoda)

Epický dvojpríbeh, kde sledujeme kľúčovú minulosť hlavnej hrdinky, ktorý zadefinoval to kým je a kto najviac ju môže zradiť. Zocelené srdce v temnote pomsty, v súčasnej dejovej linke stojí nepredstaviteľnej presile. Ako má bojovať proti presile ju učil jej najbližší. Bola dosť dobrá žiačka, aby si osvojila umenie boja s Naginata? Meč na palici neostane nič dlžný svojmu menu.

Modrooký samuraj - Podivnosti (2023) (epizoda)

Štvrtá časť a už sa ide all in. Jeden príbeh videný zo všetkých strán. Jedna misia, jeden kill, jeden večer, dve mstiace sa ženy. Top scéna je skill princeznej len rečami a umom uspokojiť odpudiveho chlapa, ktorého už nič neprekvapí. Unless... And I deny your gift! Madam Kadži je zaujímavá postava, podobná ako zo seriálu The Warrior.