MOST! (2019) (seriál)

Edovi krásně cuká v buřtíku. #dyckymost

Toni Erdmann (2016)

Skvělý! Skvělý! Skvělý! Skoro tříhodinová stopáž a vůbec by nevadilo, kdyby byla ještě delší. Mistrná práce s trapností. Brilantně zachází s emocemi. Absurdnost reálných situací se stává až neuvěřitelnou. Scény v reálném čase bez jakýchkoliv příkras ani nachvíli neomrzí. Naopak čím déle jsem film sledovala, tím jsem chtěla víc a víc.

T2 Trainspotting (2017)

Že tam bude dávka nostalgie bylo jasný. Ale že až tolik? Že to překročí hranici snesitelnosti? To jsem nečekala. Každý další uplakaný stále se opakující flashback byl jako šlehnutí bičem. A do rány mi sypali sůl v podobě všudypřítomné radoby hluboké hudby. Pokud člověk nezná postavy působí na něj placatým neosobním dojmem. Film sází na neustále odkazy na první díl, které musí zaručeně fungovat. Jediné oslazení dvou nekonečných hodin byla krásná podívaná na vynikající kamerové záběry a malá dávka humoru. 50%

Curriculum vitae (1986)

Krásně zpracované. Jako vždy má pan Koutský znamenitou animaci a skvělý napád. Výčet znalostí, které se nám od narození snaží systém nacpat do hlav. Na konci nám film ukazuje, jak funguje animace a staví ji na vrchol umění.

Reklama (1996)

Znamenitá animace! Skvělé nápady. Vtipné. Trefné.

Světlonoš (2005) (studentský film)

Animace skvěle zvládnuta. Příběh celkem nesrozumitelný a zmatečný.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Jakmile začnou cpát young adults do X Menů, je to konec. Teenageři, kteří se hledají. Namakanej egyptskej bůh vylepší jejich schopnosti a oni mu začnou zobat z rukou. Druhá parta adolescentů zachraňuje svět. Všechno se to do sebe pustí a BUM! Nelogičnosti na každém rohu. Triky dělané na koleni. Nepropracované postavy. Jediná fungující dvojce: McAwoy - Fassbender. Když už má Quicksilver konečně prostor, tak to zachraňuje a vy máte pocit, že to přece jen nebylo vyhození peněz. Bylo to dobré, jen protože jsou to X Meni a ty máme rádi. Ale jestli budou takhle pokračovat, tak to mohou rovnou zabalit. 60 %

Příběh lesa (2015)

Jak šel čas od doby ledové až po současnost nám ukáže autentická výpověď přírody Příběh lesa. Snímek předkládá průřez historií z pohledu zvířat, od nekonečné zimy přes zlatou éru lesa až po dnešní nehostinné prostředí. Ponoříme se do světa tvorů, se kterými sdílíme teritorium i dějiny. Uvidíme vývoj krutého a divokého zeleného království, které je stále více a více omezované člověkem. Přestože si lidé kladou čím dál větší nároky, příroda se ještě nevzdala. Snad není pozdě a je stále šance na vytvoření symbiózy mezi námi a zvířaty. 90 %