See - Božský hrom (2022) (epizoda)

Když jsem se na tento seriál začal před třemi lety dívat, tak jsem čekal, že se to po stránce příběhu dostane úplně někam jinam. Bude to více o dalších a dalších skrývajících se vidomých. Předposlední díl dodíván a je jasný, že se tam kam jsem si myslel už bohužel nedostanou. Ve finále bude jen další bitva a ke konci možná ukázka nějakých dalších vidomých. Tudíž docela promrhaný potenciál zajímavého námětu. Škoda, ale i tak to nebyl špatný seriál, akorát se to trochu zaseklo v mrtvým bodě a v této sérii nic moc nového nevymysleli. || 8/10

See - Nížina (2022) (epizoda)

Konečně zase něco nového. Nížina, kanibalové a bojové scénky s nimi jako vždy povedené. Smrt sympaťáka Harlana zamrzela. Sibethina linka je moc nebaví, ale co už a Kofun to zase posral. || 8/10

See - Dům osvícení (2022) (epizoda)

Boj v Jerlamarelově útočišti, tj. Babova a Tormadova linka to zachraňují. Nová postava téhle série, Ranger, se mi velmi líbí. || 8/10

See - Bouře (2022) (epizoda)

Linka Sibeth a ten její útěk byl fakt na palicu, vždyť ti psi vidí, nebo ne? Zbylé linky nejsou špatné, ale „Shepparda“ je škoda. || 7/10

See - Tohle je tvá země (2022) (epizoda)

Slabou stránkou téhle série začíná být to, že se už neobjevuje nic moc nového z tohodle postapokaliptického světa, jako v předchozích sériích nové místa, zvyklosti, kmeny, vícero nových postav atp. Co se týče právě postav, tak mě těší herci z mé oblíbené SGA, ale štve mě hloupý Kofun a stále přežívající Sibeth, která dle mě již mělá být dávno po smrti. || 7/10

Rod Draka - Král Úzkého moře (2022) (epizoda)

Parádně natočený, zatím se drží přesně podle knih. Jen mě sere že nevybrali nějakou mladší herečku na tyhle mladý léta Rhaenyry a Milly Alcock si nenechali na pozdějš, bude mi tam chybět. || 10/10

See - Nelehký úděl vladaře (2022) (epizoda)

Rodney zase válí! :D Zatím zajímavý start další a zároveň poslední série. || 9/10

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Naprosto souhlasím s komentáři od Limy a Enšpígla. Právě tady kvůli těm dementům typu Psychor, kteří si honí ego a jen kvůli pár černochům dávají odpad, přihodím jednu hvězdičku a dám tomu tedy 5*. Mě tam ti černoši mimochodem taky vadí, protože tam dle zavedených zákonitostí a předloh nemají co dělat, ale nedal bych tomu odpad, ale třeba jen ubral jednu hvězdičku, protože na filmech, seriálech atd. se hodnotí mnohem důležitější věci. První dvě epizody mají naprosto nádherný a do detailu propracovaný vizuál, kulisy, masky a kostýmy. Natáčení opět probíhalo na pohádkovém Novém Zélandu. Plavba do Valinoru byla dechberoucí. Dialogy jsou na úrovni. Hercecké obsazení, až na výjmky, se mi také líbí. Morfydd Clark hrající Galadriel je fakt velice podobná Cate Blanchett. Detailní zaběry na oči, představení předchůdců hobitů z Kraje a další držení se estetiky Jacksonové trilogie je super. Hudba od Beara McCrearyho (TWD,GoW,BSG) je velice povedená. Potěšila havní znělka od Howarda Shorea, skladatele nejpropracovanějšího soundtracku na světě (trilogie LotR). Akce rozhodně také nezaostávala a boje se sněžným obrem nebo mořským červem byli parádní. Překvapil mě výskyt pravděpodobného Maiar (doufám jednoho z modrých čarodějů). Vidím tedy velký potenciál a společně s House of the Dragon se máme na co těšit. PS.: Právě v Rodu Draka udělali z Corlyse Velaryona také černocha a tam to nikomu zas tak nevadí (IMDb 8,8*), tudíž kór nechápu tady ten přehnaný celosvětový hate u tohodle (IMDb 6,5*). || 9/10

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

VyPlašení (2020) (pořad)

“Když mluvím já tak homoerectus mlčí.” Milan a Mojmír top..